Tartozik, megfenyegettem...


Zoé # 2008.09.04. 19:29

Ha szemét akkor felhasználja ellened, és szerintem, ha anyagias "köcsög" akkor meg is teszi, mert akár lóvét is láthat belőle. Azt, hogy nem kell megadnia a pénzt nem jól tetted, hogy mondtad neki. Én sajnos saját tapasztalatom írom le, én saját apámmal jártam így, aki 60.000-rel lóg, és amikor előmertem hozni neki, azt mondta, hogy a fejfámra majd rátűzi. Szóval az a legjobb, ha az ember nem ad senkinek se kölcsönt, vannak erre a célra hitelügyintézők, azt kell legközelebb mondani.

davemixwell # 2008.09.04. 19:19

Végülis igazad van... Nem írtam bele semmi olyat, hogy akkor eltöröm a kezed stb...


________________________________
nem vagyok jogász

Egyjogász # 2008.09.04. 18:13

Ez veszélyes fenygetés?

Vélhetően úgy gondoltad, hogy azért legyen rajta a pénz a saját érdekében, mert különben beperled (ez törvény adta jogod).

Ha esetleg nem így gondoltad, azt ne terjeszd....

davemixwell # 2008.09.04. 18:05

Helló Mindenki!

Történt velem, hogy valakinek kölcsönadtam 20.000.- forintot. Úgy volt, hogy hó elején megadja, de nem veszi fel a telefont, SMS-re nem válaszol. Többször is hívtam már de semmi. Erre írtam neki egy emailt, hogy ez és ez a bankszámlaszámom, és ajánlom, hogy szerdára rajta legyen a pénz a saját érdekében.

Utána írtam neki még egy emailt, hogy szarok rá, legyen vele boldog.

A kérdés, hogy ez fenyegetésnek minősül? Mi lehet a következménye, ha rendőrségre megy?


________________________________
nem vagyok jogász