Törvénytelenül a törvény erejével!


gaberiusz # 2008.09.18. 16:05

oké!köszönöm

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2008.09.13. 09:18

Ilyenért nem.

gaberiusz # 2008.09.13. 07:34

Ilyenért büntetehetnek?És ha igen mennyire?

gaberiusz # 2008.09.13. 07:32

gyerekek azért mert még nemtötltötték be a 18at inkább 16és 18 között voltak ott!Ez a park nemolyan hogy lakóházak vannak a környéken.igen sötét volt mert ugye nem nappal megy az ember szórakozóhelyre.Melesleg a környéken egy darab szórakozóhely sem volt.De az hogy beszaladnak egy mondat nélkül és csak ugy nekirontanak annak akit látnak?Ez rendöri visselkesdés?Nekünk olyat hogy jó esetét ,személyit ilyen nemvolt. egyböl a szidás hol még ittasak se voltunk,motozás, egy értelmes kultúrált mondat se felénk.A személyinket elkérték és leellenőriztek minket.Ennyi volt az a dataink elkérése

shushu # 2008.09.13. 07:00

Gaberiusz, felvették az adataitokat?

shushu # 2008.09.13. 06:58

Gaberiusz, ha sötét volt, és gondolom a rendőrök nem fényes nappal lengettek zseblámpákat, akkor GYEREKNEK nincs helye sem az utcán, sem a parkban. Azt a szülőt is elővenném, akinek a gyereke ott volt (kiskorú veszélyeztetése?).

Csak feltételezem, de valszeg valami környékbeli megelégelte, hogy minden péntek este teledobálják a parkot sörösdobozokkal, meg ki tudja még mivel, és bejelentette, hogy a fiatalok kábítóznak, vagy hogy valakit megtámadtak. Erre ment ki a sok rendőr. Bocs, hogy nem érzek veled együtt (és ez már a "helosztok"-nál és a "péntek esti nap"-nál eldőlt).

gaberiusz # 2008.09.13. 06:45

Ha a rendöri intézkedés arról szól hogy 15 20 rendőr beszalad egy aránylag forgalmas parkba és szidják azt aki ott ül kötekszenek akkor ez szabályos volt!És még annyit hogy büntetést ezért szabhatnak ki ránk?Nem rongáltunk, nem kiabáltunk csak ültünk a parkba!De a rendör azt mondta hogy ebből büntetés lessz.Kérdés hogy ha büntetnek kell vmi papirt kapnunk róla a helyszinen?Vagy csak ez ilyen ilyezgetés szerü volt?

Egyjogász # 2008.09.13. 04:46

Ha szerinted jogellenes volt a rendőri intézkedés, tegyetek panaszt az ügyészségen. (Ahogy írod több tanú is van, úgy hogy nem az lesz, hogy te mondasz valamit, 15 rendőr meg mást.)

gaberiusz # 2008.09.12. 23:05

Helosztok!képzeljétek barátaimmal ma elmentünk a városba szórakozni!Ez egy péntek esti nap volt.Arra lettünk figyelmesek hogy körülbelül 30 rendőr szalad be a parkba ahol voltunk.Meleseleg megemlítem hogy akik ott voltak azon bizonyos helyen az átlagéletkor volt 17 év.A rendőrök természetesen nem úgy jöttek hogy nyugottan sétálva hogy esetleg az ott lévő gyerekek,mert gyerekek meg ne ilyeggyenek,hanem rohanva zseblámpákkal mintha vmi bűnözők lennénk.Egy srác gondolom megilyett és elszaladt.Megjegyzem nem a mi baráti körünkböl volt.Annak rendje és módja szerint kapott is a 16 éves gyerek amikor elkapták.Aztán a csúcs az volt hogy jöttek hozzánk elöször csak öten aztán 15 en.anyázás ,mit képzelünk mi magunkról,vagányak vagyunk monták.megmotoztak, falhoz állítottak terpezbe,közbe cukkoltak, magyaráztak kik vagyunk mi!Jelzem ok nélkül.mintha bűnözők lennénk.

Bnerzs # 2008.09.11. 13:09

manó# Elkeseritő ha ebben az országban bárkivel történhet
hasonló lásd Kaizer Edét akit életfogytiglanra itéltek egy általa elsem követett büncselekményért.

Bnerzs # 2008.09.11. 13:00

nyusz66# Az üggyel kapcsolatos iratok mennyisége akkora
hogy rövidebben nemlehetne vázolni, sok minden belesem
került, már könyvet is lehetne irni rola.

Bnerzs # 2008.09.11. 12:53

shushu#sajnos az illető által megesett dolgok leirása legalább ilyen hosszu lenne.
A sok közül 1. Van fegyvertartási engedélye.
Azt mondta, ha a gyerekeimet meglátja; egyébbként nem az
ő tulajdonát képező terűleten lelövöldözi öket, az
udvarunkba is többször átlőtt a légpuskával.

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2008.09.11. 06:07

Ez jogi fórum ?

shushu # 2008.09.11. 05:47

És még egy tanács: ne "emberkézz". Nevezd "illetőnek".

Ja, és ne vidd bele a magánvéleményed (pl hogy az illető kezében a bíróság) meg a dühödet (az igazság tényleg odaát van?). Inkább próbálj érzelmi húrokat pengetni - hogy te és családod ettől a meghurcoltatástól hogyan szenvedtek már évek óta. Lefogytál, megőszültél, a gyerekek iskolai teljesítménye megromlott, az illető megmérgezte a kutyátokat, meg hasonlók. Nem tudom, mi esett meg. A kereskedelmi tévéket az érdekli, hogy neked igazságot szolgáltassanak. Ahhoz ők kevesek. Hanem a jól eladható, érzelemmel átfűtött, emberi történetek.

shushu # 2008.09.11. 05:32

Nyusznak igaza van! Én kereskedelmi tévénél dolgozom (sajnos nem hírműsor, úgyhogy akármit is írtál, én nem tudok segíteni), de el sem kezdtem olvasni, mert olyan hosszú. Van egy olyan szabály, hogy (és ne érts félre, nem akarom az esetedet bagatelizálni, de a tévénél a sztori számít) egy jó sztori EGY MONDATBAN összefoglalható. Ha ez ilyen hosszú, akkor nem jó sztori. Remélem érted.

nyusz66 # 2008.09.11. 04:49

UI: de nekik mindenképpen ennél sokkal rövidebben, jobban összeszedetten, a lényeget felvázolva írd meg az esetet, különben a 3-ik bekezdésnél a kukába vághatja az unatkozó munkatársuk.

nyusz66 # 2008.09.11. 04:48

Nem jogi tanács:
Fordulj valamelyik nagy kereskedelmi TV-hez az eseteddel, a nyilvánosságot nemigen szokták szeretni még a megbízható kapcsolatok se...

Bnerzs # 2008.09.10. 22:16

A megfelelő összeköttetések és kapcsolatok csodára képesek, és korlátlan hatalommal rendelkező „független?” bíróságok egyes csoportja valamint egyes köztisztviselők tevékenysége századokkal ezelőtti időkre emlékeztethet. Ez a magatartás pedig rengeteg büntelen,ártatlan ember életét és biztonságát veszélyzetetheti és teheti tönkre büntetlenül, úgy hogy ők továbbra is teljes biztonságban trónolhatnak párnázott székeikben és ítélkezhetnek emberek és sorsok felett.A legvérlázítóbb az ,hogy nem az én esetem az egyetlen az országban ilyen szempontból.
Él egy emberke egy határmenti falucskában aki törvényt betartani nem ,csak betartatni szereti és ha lehet minden módon visszaél minden szabállyal ami az ő előnyére szolgál. Erősen egoista jellem ,
bárkin átgázol ha érdekei úgy kívánják.Úgy véli a szabályok csak másokra érvényesek , még olyanok is amik nem is léteznek.
Élvezettel kötekszik bárkivel és okoz kárt másoknak , igyekszik mindenkit kihasználni vagy felhasználni a saját maga javára.
Aki pedig ellenszegül szeszélyeinek minden eszközzel igyekszik tönkretenni , amivel csak lehet ártani mindenféle módon.
20 éve teszi ezt velem és családommal is többek között. Elmondása szerint neki mindenütt vannak „EMBEREI” (azaz összeköttetései és kapcsolatai).Mivel elhatárolódtunk az ő egyáltalán nem becsületes dolgaitól úgy gondolta bosszút áll.8 éven keresztül volt gázfogyasztó anélkül hogy fizetett volna érte ( illegális bekötéssel).Bőven akad ellensége , vélhetően ezek közül valaki feljelentette.Mivel én vagyok a szomszédja azt hihette én jelentettem fel , hol ott még csak fogalmam sem volt az egészről, sokkal később másoktól hallottam az eseményről. Ezért kitalált egy nem létező birtokháborítást,miszerint mi lekerítettünk az ő birtokából több helyen is egy-egy darabot.
Beperelt a bíróságon de még a pereskedés előtt , megmondta előre miylen ítéletet fog hozni a bíróság.Az első fokú bíróság szakértőt rendelt ki , aki egyértelműen megállapította (földmérési eszközökkel is ellenőrizve) , hogy az emberke állítása nem felel meg a valóságnak .
Ekkor emberkénk verbuvált egy több tagból álló „hamistanú” csoportot akik teljesen eltérően , összevissza beszéltek , de az eljáró bíró szerint igazolták emberkénk állítását.
Néhány hamis tanú vallomása erősebb egy szakvéleménynél.
Ezért engem elmarasztaltak és arra köteleztek hogy állítsam helyre az eredeti állapotot (AMI MEG SEM VÁLTOZOTT).
Fellebeztem : a másodfokon eljáró bíró valószínüleg átlátta a dolgot , újabb szakértőt rendelt ki , aki lényegében ugyanazt állapította meg , mint az előző , igy az elsőfokú bíróság ítéletét megváltoztatta és mentesített az ítélet alól.Emberkénk ebbe nem nyugodott bele , mégsem hagyhatta hogy a kapcsolatai cserben hagyják , ezért a legfelsőbb bíróságra terelte a dolgot.
( ÉS A CSIPETCSAPAT bizonyított).
A legfelsőbb bíróság eltörölte a másodfokú bíróság döntését és az elsőfokú bíró ítéletét hagyta jóvá. Vagyis nekem az eredeti helyére kell helyeznem azokat a kerítéseket ,amik az eredeti helyükön vannak.
Kiváncsi lennék ki tudna ennek eleget tenni ?!mert én nem tudtam.
De emberkénk nem elégedett meg ekkora győzelemmel , kb egy év múlva végrehajtási eljárást kezdeményezett ellenem. 1999-ben kezdődött a pereskedés, 2005-ben a végrehajtási eljárás a XXXX bíróságon. A végrehajtási eljárás sem a törvényes előírás szerint zajlott , már csak akkor szereztem róla tudomást amikor a bíróság felszólított , hajtsam végre az ítéletet.Fellebeztem: elutasították.
Kértem rendeljenek ki szakértőt , közben becsatoltam korábbi hamis tanúk egyikének nyilatkozatát , melyben elismeri hamisan vallott és minden az eredeti helyén áll.Nem foglalkoztak velem, pénzbírsággal sújtottak,közben köteleztek tegyek eleget az ítéletnek.A bizonyítékra való tekintettel perújítási kérelmet is benyujtottam,amit szintén elutasítottak. Azt írta ugyanaz a bírósági titkár a végzésben ,hogy nem kértem szakértő kirendelését. Ugyanez a személy helyszíni szemlét tartott. Életében először látta a helyszínt és semmilyen szakértelemmel nem rendelkezett , ugyanakkor megállapította , hogy nem tettem eleget az ítéletnek és újabb pénzbírsággal sújtott.
Fellebeztem : erre elrendelték szakértők kirendelését.
A szakértő immár harmadszor ugyanazt állapította meg mint korábban , leírta hogy a kerítések a tulajdonomat képező telkek határvonalain belül állnak.Amiből normális ember számára egyértelműen következne , hogy nem követtem el birtoksértést emberkénk kárára.
Bírósági titkárunk átértelmezte és átfogalmazta a szakértői véleményt azt állítván , hogy a szakértő megállapította hogy nem tettem eleget az ítéletnek és újabb pénzbírságot szabott ki . Újabb fellebezés: elutasítást újra arra köteleznek hogy tegyem a kerítést az eredeti helyére (holott az a kezdettől fogva az eredeti helyén volt) és újra megfenyegettek egy újabb pénzbírság kiszabásával.
Emberkénk sorozatosan bejelenti , ismételten nem tettem eleget a kötelezettségemnek , ehhez minden alkalommal elegendő volt puszta szava.Miközben több hivatalos dokumentumot is becsatoltam plusz fénykép felvételeket ,amik alátámasztják igazamat.
Az összes bizonyítékomat szőnyeg alá söpörték , semmilyen formában nem vették figyelembe , sőt említést sem tettek róla.Azon felül ,hogy a végzésekben valótlan dolgokra hivatkoznak, több törvényt is megsértenek , újra és újra elmarasztalnak. Többek között a perrendtartásról szóló egyik törvény kimondja „ ugyanaz a bíró ,ugyanabban az ügyben csak egyszer járhat el”.
Elsőfokon is ugyanaz a bírósági titkár járt el sorozatosan.
Másodfokon szintén ugyanaz a bírói trió ítélkezett minden alkalommal végig.
Most egy másik bírósági titkár szólit fel újra: emberkénk ismét azt jelentette még mindig nem tettem eleget az ítéletnek , nyilatkozzam valóban igy van-e?! .
Mire én nyilatkoztam: dühösen leírtam véleményemet , megjegyezvén a bírósági titkárnak: „büszke lehet önre az édesanyja” (korábban részt vett a helyszíni szemlén) M.R. bírósági titkár: elfogultságot jelentett be a végrehajtási eljárási kapcsolatban.
Egyben feljelentett engem az ügyészségen becsületsértésért, arra hivatkozva , hogy a „büszke lehet önre az édesanyja” kifejezés tulajdonképpen az édesanyja szidalmazása és vulgáris megjelenítése.És a gépezet tovább robog , egy hihetetlen kapcsolatrendszer , ami azonos egy maffiahálózat működési szerkezetével.
Az ügyészség vádat emelt ellenem , így már bűnöző is lettem úgy , hogy az égvilágon semmit sem követtem el.
Elfogultság miatt a XXXX bíróság a bűneset tárgyalását átteszi a YYYY bíróságra:
tárgyalás: 2008 okt. 3-án. Itt jön a trükk:megyei szinten az YYYY bíróság az XXXX bírósághoz tartozik.Szinte biztos, hogy az ítélet már megszületett , ha fellebeznék is, azt már az XXXX bíróság fogja „helybenhagyni”?
Munkanélküliként két kiskorú gyermek édesanyjaként megérhetem , hogy börtönbe zárnak ártatlanul?
Közben a végrehajtási eljárás tovább bonyolódik.
A bíróság gazdasági hivatala ( a pénzbírságokat ha akarnám sem tudnám anyagi helyzetem miatt kifizetni ) lelki terrorra szakosodik , valótlan adatokat felhasználva a földhivatalhoz végrehajtási jog bejegyzést előterjesztve a tulajdonomat képező ingatlanra.
Ez már nálam is kiveri a biztosítékot.
Én is feljelentést teszek az ügyészségen az eljáró törvénysértők ellen, akiknél nem az igazság a lényeg hanem az elkezdett visszás játék megszakadásának megelőzése és a tetteik befalazása.
A halomnyi iratot sorszámozva benyújtottam az ügyészségre.
Taktikai játék indul:gondosan megszervezve.
A feljelentést és az iratokat felküldik Budapestre , pontosan azért hogy azt ide az XXXX bíróságra visszaküldjék és az itt hozott határozat végleges legyen. Így is történik , visszaküldik az XXXX bíróságra azzal az indokkal , hogy a XXXX-iek illetékesek az ügyben eljárni.
El is járnak: az iratok tanulmányozása nélkül ,annak ellenére ,hogy az ügyészségi nyomozás 7. paragrafus (1) b, törvény kimondja „az ügyész köteles biztosítani ,hogy törvényellenesen ne vonjanak felelősségre senkit , törvénytelen jogfosztás, korlátozás vagy zaklatás ne érjen senkit!”elutasítják a feljelentést.
Mindeközben az XXXX bíróság határozatot hoz ,hogy elrendeli a végrehajtást a rendőrség közreműködésével , fellebezek: becsatolok minden bizonyítékot. Nem érdekli őket.: Ugyanaz a bírói trió aki másodfokon korábban is eljárt minden esetben a végrehajtási eljárás során: a kezükből véletlenül sem kiadva az ügyet (vajon miért?), annak ellenére ,hogy törvény előírja hogy kétszer ugyanabban az ügyben el sem járhatnának.
Akkor is megmutatják , hogy ők az urak széles-e hazában.
Jóváhagyják a rendőrség közreműködésével a végrehajtás kikényszerítését.Pont az eredeti állapotot akarják megváltoztatni , ezzel vagyonelleni bűncselekményt elkövetve.Ami valószínűleg azt jelenti , hogy az igazolhatóan és bizonyíthatóan jogos tulajdonomat tetszés szerint elveszik mivel még pontos meghatározás sincs az ítéletben. MEGCSINÁLTÁK?!
Az ügyészségi feljelentés elutasítását is fellebeztem. Ismét elutasították: az indoklásban az is szerepel „ az érintett bíró valamilyen okból valótlan dolgot is irt le” ( az nem bűncselekmény? )
Tulajdonképpen ha érvényben volna a kivégzés még halálra is ítélne a MÉLYEN TISZTELT FÜGGETLEN BÍRÓSÁG A 21. században, anélkül , hogy bármit is elkövettem volna és ehhez aszisztál nyilván „tisztességes” ügyvédnő immár 9 éve
Az igazság tényleg odaát van?! .