okirathamisítás


drbjozsef # 2024.02.04. 18:25

bekebarack,

Eütv. 136. § (1) A beteg vizsgálatával és gyógykezelésével kapcsolatos adatokat az egészségügyi dokumentáció tartalmazza. Az egészségügyi dokumentációt úgy kell vezetni, hogy az a valóságnak megfelelően tükrözze az ellátás folyamatát.

Ha szándékosan nem a valóságnak megfelelő adat kerül a zárójelentésbe, vagy más leletben, bizonyíthatóan nem adminisztrációs hiba vagy gondatlanság (ez azért szerintem eléggé nehéz), akkor felmerülhet a közokirat hamisítás, Btk. 342.§, 343.§.

bekebarack # 2024.02.04. 13:22

Sziasztok!
Ha egy orvos az adataimat felhasználja orvosi ambuláns lapokhoz, leletekhez, zárójelentésekhez, amelyekre hamis diagnózisokat és tartalmilag hazugságokat ír az milyen bűncselekmény?

Kovács_Béla_Sándor # 2008.09.11. 18:44

a tulajdoni olapon a bejegyzés és földhuivatal által küldött határozaton fél évvel későbbi dátum szerepel mint az eredeti ajándékozási szerződésen

Az csak annyit jelent, hogy fél évvel később nyújtották be a bejegyzési kérelmet. Tényleg: hogy-hogy nem te nyújtottad be?

nem volt tehermentes a lakás mikor nekem adták(jelzálog volt rajta
És? Az mitől hamisítás?

Még valami piszkálja a csőröm. Ha jól értem, ajándékoztak neked egy in gatlant, és te ezt úgy akarod meghálálni, hogy feljelented az ajándékozókat. Sajátos.

lini1982 # 2008.09.11. 18:10
Szia,igen,igen,mit lehet tenni,mennyit kaphat ezért valaki?-
  • ha be tudjuk bizonyítani egy ügyvéddel
CSK
guba # 2008.09.11. 14:44

Itt a nagyobb baj, hogy a háttérben még felsejlik egy (jelentős értékre?)elkövetett csalás lehetősége is.

lini1982 # 2008.09.11. 14:23

Szia,kétrendbeli(azért nem rólam van szó),egy ajándékozási szerződésen a dátum(a tulajdoni olapon a bejegyzés és földhuivatal által küldött határozaton fél évvel későbbi dátum szerepel mint az eredeti ajándékozási szerződésen),plusz nem volt tehermentes a lakás mikor nekem adták(jelzálog volt rajta).

CSK

ObudaFan # 2008.09.11. 13:17

Nananananana.

Milyen okirat, hányrendbeli, van-e más bűncselekmény, voltál-e már büntetve?

Zoé # 2008.09.11. 11:36

ha nem voltál még büntetve, akkor pár 10.000 Ft, ha viszont már hasonlóért voltál büntetve és nem régen, akkor lehet börtönbüntetés is vagy felfüggesztett.

lini1982 # 2008.09.11. 11:17

Sziasztok,
lenne egy kérdésem,okirathamisításért mennyi év börtönbüntetés jár?
CSK