csalás lenne?


Főlökött # 2008.10.06. 16:11

Tisztelettel

Édes Istenem............

A teljes tényálást nem ismerjük, így érdemi véleményt nem lehet adni az esetről.

Nem ismerjük, mennyi is a teljes kárérték. A jutalékot ismerjük " Segitettem neki kb 30 embert beszervezni akiktöl én kb 300 ezer forintot kaptam,ezt a pénzt az én számlámra utalták amit én a hölgytöl kaptam meg jutalék fejében.
", de semmi mást.

Mennyi sértett van a teljes ügyben ? Mennyi a teljes kárérték ? Van-e reálitása a megtérülésnek egyáltalán ?

Ezen információk bírtokában véleményt alkotni naivitás. Mit mond a nyomozó........MOND, nem írásos dokumentum. Mik a tények, mi bizonyítható, mi bizonyított, ez a lényeg.

--------------------
  • Lökött
markocska # 2008.09.26. 06:28

köszönöm válaszát
az imént hivtam fel a nyomozót aki viszi az ügyet,ö megnyugtatott h beszélt a feletteseivel és valószinüleg a károsultak meg fognak elégedni azzal h megtéritem a kárukat

guba # 2008.09.26. 06:24

Valószíműleg igen, és valószínűleg nem kerülsz előzetesbe.

markocska # 2008.09.26. 06:08

a nyomozás lezárásáig még 2 hónap van,elözetesbe kerülhetek?ha igen akkor át lehet váltani házi őrizetre?

markocska # 2008.09.26. 06:07

ha az álltalam okozott károkat megtéritem és tiszta erkölcsivel rendelkezemnomeg a 300 ezer nem egy óriási összeg akkor szerintem nem kaphatok csak maximum felfüggesztettet,vagy nem?

guba # 2008.09.26. 06:03

Saját nevedben kötelezettséget vállalsz egy szolgáltatásra, és előlegként pénzt utaltatsz a saját bankszámládra. Egy partyért, ahova 10 ezer csak a jutalékod fejenként. A szolgáltatásról ellenben nem tudsz semmit, azt sem ki szervezi, és előtted az is ismeretlen volt, hogy nincs mögötte semmilyen teljesítés, mivel, ugyan mindig elérhető voltál, de soha senki nem hívott fel, hogy nem erről volt szó.
Hát, szerintem eléggé benne vagy a slamasztikában.
Ez a történet nem túl életszerű, azon kívül az egyszerű internetes levelezések bizonyító értéke nem túl magas szerintem, bár nem értek a számítástechnikához. Minden csaló tipikus védekezése az, hogy próbál egy jogviszonyt bizonyítani, amely őt a csalás alapjául szolgáló szerződésre indította, illetve az ő tévedését is okozta.

markocska # 2008.09.26. 03:58

a saját nevemben,hisz ugy hittem h szabályos

guba # 2008.09.25. 13:52

Azért nem ártana tudni, mi volt a megtévesztés tárgya, vagy legalábbis mit tartalmaz a gyanúsítás. Az sem mindegy, hogy az ügyleteket saját nevedben vagy megbízottként kötötted.

markocska # 2008.09.25. 13:44

.

markocska # 2008.09.25. 12:46

nekemis magas h van aki milliókat lop és vagyok én aki 300 ezres kárt csinál,2 nyomozó már 5 hónapja vizsgálodik állitolag...az ö bérük kb havonta legyen 200 ezer fejenként...az az 5 hónapra 2 milla....plusz egyéb költségek...

stifi # 2008.09.25. 12:19

Markocska

Ne aggódj már annyira.Remélhetőleg mivel írtad,hogy interneten keresett meg ennek nyomának kell lenni ami téged bizonyít ellenben nem ment fel a tudatlanság alol,soha ne bízz idegenben.Pláne ha megtéríted a kárt kapsz egy ejnyebejnyét és okulhatsz belőle,hogy milett volna ha több millós hülyeségbe ugratnak bele mert ott kezdődik a para.Az meg ,hogy a rendőrség ekkora összegért beráncigált tükrözi a mai igazságszolgáltatást.Ez a magyar törvény aki kicsit az sokat kap aki nagyot az megussza.(max némi elfogadható ár/hónap leüléssel)

markocska # 2008.09.25. 12:01

.

markocska # 2008.09.25. 09:46

előzetesbe még kerülhetek?ha igen akkor kérhetek házi őrizetet?

bandeeraz # 2008.09.25. 09:12

Anélkül, hogy ismerném az ügyet részletesen, így első megítélésre sztem nem. Persze legrosszabb esetben az sem zárható ki, főleg, hogy 300 k azért nem kis összeg. De ha tényleg ártatlan bárányka vagy, akkor sztem nem kell aggódnod a börtön miatt.

markocska # 2008.09.25. 08:00

börtönt akkor ugye nem kaphatok?

köszönöm válaszát

bandeeraz # 2008.09.25. 07:26

Ha részletes vallomást teszel, rendelkezésedre áll az emailezés, visszafizeted a pénzt...stb. akkor sztem olyan nagy bajba nem kerülhetsz. Hivatkozhatsz, hogy megtévesztettek. Nekem mondjuk egy kicsit gyanús, hogy egy csaló miért adott neked 300 ezer forint jutalékot, de ha így van, és ennek van nyoma (emailekben), akkor nagy gond nem lehet. Max. kap egy kis "ejnyebenyét":)))

markocska # 2008.09.25. 07:16

a vallomásnál még azis bediktáltam,hogy megtéritem az álltalam keletkezett károkat(amit persze sztem jóhiszemüségemnek köszönhetek)

markocska # 2008.09.25. 05:42

Tisztelt uraim/hölgyeim!
A következő dologrol érdeklődnék.
Kb 1 éve felkeresett interneten egy hölgy,partykat rendezett és kérte a segitségem toborzáshoz.
Segitettem neki kb 30 embert beszervezni akiktöl én kb 300 ezer forintot kaptam,ezt a pénzt az én számlámra utalták amit én a hölgytöl kaptam meg jutalék fejében.
Kedd hajnalba bevittek a fogdára és másnap kihalgattak csalás büntettel.Kiderült h nem voltak partik,a hölgy persze nincs sehol,igy rám tették az egészet.Soha nem volt semmi stiklim,igy mit kaphatok ha végérvényesen rám bizonyitják h kicsaltam 300 ezret kb 30 fötül.
Köszönöm válaszkat
m.