Tesz - vesz


dinnye7 # 2008.10.25. 21:30

A megfogalmazásból ítélve, az 1. hozzászóló volt a kár okozója.
A Teszvesz pedig a 90% nak nem az egynyári lángosos, így ha a az eladóként kapott értékeléseiket megnézitek. (FONTOS!)
akkor nyugodt szívvel lehet előre utalni, ott a netes eladásokban ez a bevett szokás!
És nem szívesen küldenek utánvéttel, mert sok a bohóc, és kiscsitri aki később szik bele átvenni a drága pénzen feladott csomagot!!!!

Főlökött # 2008.10.12. 04:02

Tisztelettel

Csalás Btk. 318. § (1) Aki jogtalan haszonszerzés végett mást tévedésbe ejt, vagy tévedésben tart és ezzel kárt okoz, csalást követ el.
(2) A büntetés vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztés, közérdekű munka vagy pénzbüntetés, ha a csalás kisebb kárt okoz, vagy a szabálysértési értékhatárt meg nem haladó kárt okozó csalást1061 1062

  1. bűnszövetségben,
  2. közveszély színhelyén,
  3. üzletszerűen,
  4. 1064
  5. ..........................

Szóval az illető ténykedésénél, az üzletszerűség ( mint minősítő körülmény ) bizonyítható, akkor igencsak eljár vele szemben a hatóság, nem releváns a kárérték ( azaz, hogy 20.000.-Ft alatti ).

-------------------
  • Lökött
nandy # 2008.10.09. 08:33

Nagyon kevés eladó vállalja az utánvétes postázást...
Az előre fizetést preferálják.
(ha az ő oldalukról nézzük: mi van, ha a vevő mégsem veszi át a csomagot? Bukta a postaköltséget...)

bigdady # 2008.10.09. 07:51

1.Mit kaphat akkor az illető?
2.Hiába bontod ki postás előtt a csomagot ha utánvételes addig nem adhatja oda míg ki nincs fizetve, ergo ha téglát kaptál akkor sem fogja visszaküldeni neked a feladónak.

monalisa1 # 2008.10.09. 07:20

Soha ne fizessünk előre senkinek semmiért., utánvéttel kell megrendelni a terméket. (Nem árt ha még a postás előtt kinyítjuk a csomagot, mert esetleg úgy járunk: csupán egy féltéglát kaptunk...)

monalisa1 # 2008.10.09. 07:17

A 20 ezer forintos "átverés" az nyomatékkal bírhat, ha mások is közel hasonló összegről tesznek feljelent az elkövető ellen. (A 3 ezer forint az "hozzájárulás" volt egy jobb vacsorájához...)

bigdady # 2008.10.09. 07:04

Mondjuk két db.
Az egyik 20 e Ft, ami már ki lett fizetve, de az ügyészségnek lett azóta átadva az ügy
A másik pedig kb 3 e Ft

Mire számíthat?

monalisa1 # 2008.10.08. 16:26

Ha többen is feljelentik ugyanazért, és az érték meghaladja az egyenkénti 15 ezer forintot, akkor csalás/szélhámosság miatt eljárás indulhat ellene.

Monalisa
laikus hozzászóló

csibe31 # 2008.10.08. 12:22

Szia!

Szerintem sajnos semmit. A Tesz-vesz-en még papír sincs róla, sem szerződés az adás-vételről.Értékelheted a partneredet a Tesz-vesz oldalán negatívan és hozzáfűzheted, hogy nem kaptad meg az árut. De ez sajna nem sok...:(
Feljelentheted, de ha nem akarja, úgysem fogja visszaadni a pénzt. Én is szoktam ott vásárolni, és én nem-nagyon megyek 5000 Ft- fölé, éppen emiatt.

De várd meg, mit mondanak az ügyvédek!

bigdady # 2008.10.08. 11:27

Sziasztok!

Mi történhet azzal az emberrel aki a teszveszen meghirdetett valamit, amit meg is rendeltek, ki is fizették előre utalással 20 e Ft és végül nem tudta elküldeni a megrendelt árut és feljelentették.