Ítélkezési Guiness - rekordok


efi99 # 2014.11.18. 20:03

Tudtam, hogy ezt fogod mondani. A baj, az hogy attól még általában egy ügyhöz úgy kell(ene) hozzáállni, hogy itt ez a gyanúsított, aki lehet, hogy tök ártatlan, csak éppen nem tudja ezt igazolni, mert nem emlékszik, hogy mit csinált 16 éve negyed 11-kor. Meg nyilván magán a robbantáson kívül vannak egyéb összefüggések, ki kit ismert, ki mit mondott stb, amely esetben X már lehet, hogy meg sem ismeri Y-t, nemhogy arra emlékezne, mit mondott neki szilveszter éjszakáján egy yachton a Dunán, mondjuk még előtte 5 évvel, amikor megismerkedtek.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.11.18. 19:48

Tudod, arra azért 16 év után is szokott emlékezni az ember, ha felrobbantott öt-hat másikat.

Egyébként meg röhögni fogsz: láttam én már olyan tanút, aki teljes határozottsággal és részletességgel válaszolt arra, hogy hogyan töltötte egy bizonyos (december 26-ai) napját öt évvel a meghallgatása előtt.

efi99 # 2014.11.18. 19:42

http://www.kisalfold.hu/…ere/2406982/

  • Mit csinált 16 éve délelőtt 10 és negyed 11 között?
  • Hááát...
efi99 # 2014.11.18. 19:41

http://www.kisalfold.hu/…ere/2406982/

  • Mit csinált 16 éve délelőtt 10 és negyed 11 között?
  • Hááát...
efi99 # 2014.09.04. 18:42

Itt ez az ürge, aki duplázott:
http://index.hu/…l_minket_is/
Nos a cikk 2.feléből kiderül, hogy az első, teljesen egyértelmű gázolásos esetben semmilyen büntetést nem kapott, azért mert csak.
"nem lehet feltárni, a gyanúsított milyen okból haladt fel a járdára és ütötte el ott a gyalogosokat."
Milyen okból, milyen okból? Mert milyen okot kéne keresni? Ha nem műszaki hiba és nem más tolta oda (ez megállapítható lenne), akkor mégis milyen okból, ha nem a saját hibájából?

efi99 # 2014.07.21. 18:42

kbs
Az tökmindegy. Nyilván vannak fokozatok és nem csak a halálért ítélnek meg kártérítést.
Ne állj be már te is be abba a sorba, akik szerint be lehet perelni a Micro-sütő gyártót (és meg lehet nyerni a pert), mert nem tüntette fel figyelmeztetésként, hogy a kedvenc házi cica nem szárítható benne és az megdöglött.
A dohányzás káros, ezt 60 IQ felett mindenki tudja, ezért saját felelősségére mérgezi magát.
Ráadásul a szám egyre kevéssé valószínű, hogy elírás, mert a forrásként szolgáló Reuters cikkben 2 nap után sem módosították:
http://www.reuters.com/…O0ZM20140720

Kovács_Béla_Sándor # 2014.07.21. 17:56

Elkerülte az az aprócska körülmény a figyelmedet, hogy a kártérítést nem az illető kapta azért, mert dohányzott, hanem a családja azért, mert belehalt. Tehát ha szerinted megéri, akkor tényleg költözz ki az USÁ-ba, bagózz keményen, halj bele.

Egyébként nem fogok egy ilyen demagóggal vitatkozni a dohánygyártók, - kereskedők felelősségéről. Olvasd el néhány ítélet indoklását.

efi99 # 2014.07.21. 13:56

Többször is szerepel a közleményben a szám, hogy lehet többször is elírni?
Egyébként meg mi az, hogy rendben van, hogy a gyártókat cseszegetjük azért, mert az ügyfél olyan hülye, hogy bár tudja vagy tudnia kéne, hogy káros, csak szíjja tovább?
Nagyon szívesen elszívok ebben az esetben mondjuk a 10 000 helyett 10 szál cigit - talán nem fordulok fel ennyitől - és szépen megelégszem a kártérítés ezredrészével, még akkor is ha az nem 23,6 millió dollár, csak 23,6 ezer. Sőt, tulajdonképpen örülnék száz dolcsinak is egyetlen slukkért. Szánalmas.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.07.20. 19:57

Az eredeti, hivatalos közleményben írhatták el a számot.

Sherlock # 2014.07.20. 19:48

A cikkben is írják, hogy az összeg minden bizonnyal elírás az eredeti cikkben, amelyet átvettek

Én a CNN-en olvastam ma, ott is ennyit írtak (ill. lecsekkoltam most 6 nem gagyi US híroldalt, ott is). Vagy mindenki elcseszte. :D Az éves jelentésük szerint kb. a büntető kártérítés negyedére lenne elég az éves összbevételük.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.07.20. 19:36

Megint ráugrottál valamire, mint tyúk a takonyra. A cikkben is írják, hogy az összeg minden bizonnyal elírás az eredeti cikkben, amelyet átvettek. (Azt nem magyarázzák meg, hogy mi a fenének kell átvenni egy bulvárhírt, amelyet maguk is megbízhatatlannak tartanak.)

A dohánygyárak, forgalmazók egyéni perekben marasztalása szerintem rendben van.

Sherlock # 2014.07.20. 19:34

Milyen bírót? Esküdtszék volt - mindjárt megjelenik fekete mamba, hogy ilyen jól működik mikor laikusok csapnak oda, nem idióta bírók. Azt mondjuk én sem értem, hogy a bíró miért nem hozott "judgment notwithstanding the verdict"-et (változtatás, ha jogkérdésben az esküdtszék vállalhatatlan eredményre jut) a büntető kártérítéssel kapcsolatban, szerintem Floridában is lehet.

efi99 # 2014.07.20. 19:17

http://index.hu/…_karterites/
Amerikai eset, hozzák a formájukat. A bírót a 60-as IQ-jával mondjuk soron kívül kirúgnám. A kártérítést meg pont a felperessel fizettetném, hogy ilyenért pert merészel indítani.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.05.09. 12:40

:O)

Végül is minden lehet bizonyíték.

Egyjogász # 2014.05.09. 12:35

"Te most komolyan kommentekre akarsz komolyan vehető jogi véleményként hivatkozni?"

Nekem most van egy perem, ahol alperes ügyvédje pont ezt tette....

Kovács_Béla_Sándor # 2014.05.09. 11:37

Demagógia. Te most komolyan kommentekre akarsz komolyan vehető jogi véleményként hivatkozni?

efi99 # 2014.05.09. 11:29

Annak, akinek nem elég beszédes a cikk, mondhatok.
Esetleg az olvassa el alatta a kommenteket, abból kitűnik, hogy miért hülyeség az ítélet.
A dolog ilyetén való megközelítése - bizonyos tárgyakat vagy cselekedeteket bűnösnek kiáltunk ki - abszolut téves. A vezetést nem az befolyásolja, hogy mit nyomogatunk, hanem hogy mi mennyire tereli el a figyalmünket. Amíg tojnak arra, hogy valaki gyógyszerezve vagy 80 évesen vagy 3 óra alvással vezet (esetleg egyszerre mindhárom), addig ne vegzáljanak már ilyen hülyeséggel, hogy X tárgy semelyik gombja nem nyomható meg, mert nagyságrendi különbségek vannak és nem a mobiltelefon hátrányára.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.05.09. 11:22

Akarsz valamit mondani is?

efi99 # 2014.05.09. 11:19

Szuper:
http://www.origo.hu/…obiljan.html

hángörien idiócc

Kovács_Béla_Sándor # 2014.04.24. 19:49

Ez nem az ítélet, hanem az emberjogászok rosszindulatú interpretációja.

Egyébként ámulatra méltó, hogy a szólásszabadság elvi bajnokai milyen vehemensen tudják követelni, hogy az állam erőszakkal fojtsa el a nekik nem tetsző véleményeket; a liberalizmus dogmatikus követői milyen elkeseredetten tudják követelni, hogy tiltsák be a nekik nem tetsző szervezeteket.

efi99 # 2014.04.24. 19:39

Egy bíró ismét nagyot gurított:
http://index.hu/…_aki_bunozo/

JoghallgatóMiskolc # 2014.03.06. 17:05

Szerintem az én "ügyem" is Guiness-rekorder esélyes, több szempontból. 2008 februárjában az általam eladott autóhoz a vevőm adásvételi szerződést hamisított, aláírta a nevemet amikor átírás mellőzésével ő is eladta. Klasszikus intellektuális közokoirat hamisítás. Tanúként kihallgattak 2 hónappal később a rendőrségen. A bírósági tárgyalás tavaly, 2013 márciusában volt, a bűncselekmény után 5 évvel. Egyébként pont akkor esett hatalmas hó márciusban, így a tárgyalás kezdetéhez képest 2 órás késéssel értem oda, amit a bírónő maximálisan figyelembe vett. Valószínűleg emiatt csak 2 kérdésre kellett válaszolnom: mikor adtam el az autót? (Válaszom: Őőőőő, 2008 vagy 2009 tavaszán, talán február vagy március...) És hogy láttam-e a hamisított adásvételi szerződést korábban. (Válaszom: Igen, a rendőrségen megmutatták, amikor kihallgattak, mint tanút.)

Érdekesség: 5 vádlott volt, de az a vevő, akinek én eladtam a járgányt, nem volt közöttük.

További érdekesség: összesen ötször voltam a tárgyalás miatt Debrecenben, de négyszer a vádlottak valamelyike beteg lett, így nem tartották meg.

Slusszpoén: az 5 vádlott összesen 2 névre hallgatott, az egyikből 3 volt, a másikból 2.

MajorDomus # 2014.03.05. 21:58

50-100 verekedés?
kb naponta van ennyi!
tölts el két napot Ózd vagy Hajduhadház kocsmáiban!

efi99 # 2014.03.05. 20:35

kbs
Nyomozás?
Kiszáll a rendőrség és tettenérés. Mit kell ezen nyomozni hónapokat-éveket? Nem az ismeretlen gyilkost keresik az Orient-expresszen (bár még az is megvolt amúgy kb 1 nap alatt). Ugye te sem gondolod komolyan, hogy majd az elcsattant ütések sorrendjét és nagyságát mégoly hosszú nyomozás alatt is rekonstruálni fogják egy 8-10 résztvevős tömegbunyóban mp-es és cm-es pontossággal és ezek után már patikamérlegen lehet kimérni, hogy kinek 74 nap elzárás és kinek 76 és fél?
Vajon hány ilyen verekedés van évente, 50, 100? És ahol csak 2-3 ember érintett, 5000? És mi lenne akkor, ha mindből ügy lenne és mindegyik 5 évig tartana? Azt hiszem fel lehetne venni még 3000 bírót hozzájuk.

efi99 # 2014.03.05. 20:32

kbs
Nyomozás?
Kiszáll a rendőrség és tettenérés. Mit kell ezen nyomozni hónapokat-éveket? Nem az ismeretlen gyilkost keresik az Orient-expresszen (bár még az is megvolt amúgy kb 1 nap alatt). Ugye te sem gondolod komolyan, hogy majd az elcsattant ütések sorrendjét és nagyságát mégoly hosszú nyomozás alatt is rekonstruálni fogják egy 8-10 résztvevős tömegbunyóban mp-es és cm-es pontossággal és ezek után már patikamérlegen lehet kimérni, hogy kinek 74 nap elzárás és kinek 76 és fél?
Vajon hány ilyen verekedés van évente, 50, 100? És ahol csak 2-3 ember érintett, 5000? És mi lenne akkor, ha mindből ügy lenne és mindegyik 5 évig tartana? Azt hiszem fel lehetne venni még 3000 bírót hozzájuk.