Bizonyíthatatlan eltulajdonítás


yogi # 2008.11.03. 15:19

Pontosítsunk egy kicsit.

  1. házkutatás és ehhez hasonló rendőri segítség ilyen piti ügyben aligha vehető igénybe.
  2. és még akkor se mennék vele semmire, mert semmi garancia, hogy még ott vannak az értéktárgyak a lakásban.
  3. pont emiatt kérdeztem, hogy gyakorlatilag van-e valami járható út, mert szerintem az nem az, ha polgári perbe fogom az exet és évekig elvitatkozhatunk a bíróság előtt, hogy vajon tényleg ott van/volt az én holmim, vagy nem. Én hozok 2 tanút, akik szerint igen, ő 3-at, hogy nem, stb - mivel írtam, tágyi bizonyíték az odaszállításról és az onnan "nem elszállításról" nincs. Egy per során meg mindketten kifizetnénk az apparátusnak a kérdéses összeget munkadíj formájában... Ebbe belemenni nem akarnék, csakhogy az igazamat bizonygassam - hülye azért nem vagyok :).

Tehát van-e más út, mint a kilátástalan pereskedés? (Az ukrán maffia felbérlésétől tekintsünk el.)

mizo33 # 2008.11.02. 13:45

szerintem,ha rendőrt hív,annak kötelesek lesznek kinyitni az ajtót,és ha ott a cucc,akkor fel is jelentheti!

monalisa1 # 2008.11.02. 11:28

És ha nem engedi be őket (?), erőszakkal csak nem hatolhatnak be a lakásba.

mizo33 # 2008.11.02. 09:27

Beszéld meg a barátaiddal,hogy néhányan odamentek,és egyszerűen elhozzátok a cuccodat!

guba # 2008.11.01. 19:43

Itt sikkasztás merülhet fel. Menj be a rendőrségre és tégy feljelentést.

yogi # 2008.11.01. 14:13

Kedves Fórumozó-társak!

A barátnőmmel való viharos szakítást követően adódott a helyzet, miszerint 200.000 HUF értékű vagyontárgyam (számítógép, ruhák) maradt nála, melyek kétségkívül az én tulajdonomat képezik. Számlákkal tudom igazolni, hogy én vásároltam őket.
Azt azonban semmilyen tárgyi eszközzel bizonyítani nem lehet, hogy valóban nála található az említett tulajdonom.
Tanú sincs sok, bár egy-kettő igazat adna nekem.

Van-e erre bármily jogorvoslat, ami gyakorlatilag is szóbajöhet ekkora értékű tételek esetén? (Tudván azt, hogy nem tudom bizonyítani kétséget kizáróan a holmik ottlétét, az ex-barátnőm pedig nemes egyszerűséggel tagad, tanúkat pedig ő is fel tud sorakoztatni.)