felfugesztett alatt elkovetett bunugy.


kiszacsek # 2008.12.04. 21:07

az 1,foku itelet után ha fellebbeztem,mennyi ideig nyujthatok be kegyelmi-kervenyt?ezt nekem kell megirni?mit kell tartalmaznia?a bironak kuldjem be, aki az 1.fokot tartotta?erre k,b, mennyi ido után kapok választ?amig ez folyamatban van,addig nem tartják meg a 2,fokut?ha korházi ápolás miatt nem jelenek meg a tárgyaláson,megtartják nelkulem is?mennyi eselyem van,hogy csalás,hatoság ferevezetese miatt iteltek el 1.fokon 9 honapra,plussz a 4 honap felfuggesztett,(felfugesztett alatt kovettem el),hogy megkapjam a kegyelmet?van egy 15 honapos kisfiam,es szemelyisegzavarral ,depresszioval kezelnek.visszafizettem a 72000 ft csalást.ha 2.fokon kifogok egy rendes birot,van eselyem arra ,hogy megusszam borton nelkul annak ellenere hogy felfuggesztett alatt kovettem el?

kiszacsek # 2008.12.02. 22:31

meg azt szeretnem kerdezni,hogyha ezt a csalást ugy kovettem el hogy szerencsejatek-fuggo vagyok,ez enyhithet az iteleten?ezt 1.fokon nem emlitettem.azert vettem igenybe jogtalanul a penzugyi-segelyt az áldozatsegito-szolgálattol,mert elotte az osszes penzunket eljátszottam szerencsejátekon.a biro 1.fokon kerdezte hogy máskor is szerencsejátekoztam-e,vagy ez volt az 1.alkalom,de nem mertem megmondani hogy már evek ota folyamatosan csinálom.azt mondtam ez volt az 1.eset

kiszacsek # 2008.12.02. 22:17

szia guba.szerinted mennyivel kaphatok kevesebbet 2.fokon?mit tudok tenni hogy huzzam az idot,mig a kisfiam valamivel nagyobb lessz?ha lecsuknak,kerhetem magam rabkorházba?

_Wasp_ # 2008.12.02. 10:45

Guba:
a személyiségzavar a bcs elkövetésekor mennyiben befolyásolta a beszámítási képességedet.
igaz, persze, bár nem ezt kérdezték...

Ez a konkrét esetben...gondolj bele... (hány mozzanatos a cselekmény, a belátási képesség mint a "jó és rossz" elhatárolásának képessége, stb)

Reálisan el tudod képzelni, hogy lelki nyavalyák ez esetben "kizárják" a büntethetőséget? (felfüggesztés alatti elkövetés, stb ... az világos, hogy enyhébb büntetés elérhető)

Komolyan érdekel a véleményed!


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

hunfrakk # 2008.12.01. 18:06

HAMIS VÁD
233. § (1) Aki

  1. a hatóság előtt mást bűncselekmény elkövetésével hamisan vádol,
  2. más ellen bűncselekményre vonatkozó koholt bizonyítékot hoz a hatóság tudomására,

bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) A büntetés öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a hamis vád alapján büntetőeljárás indul.

(3) Ha a hamis vád alapján a vádlottat elítélik, a büntetés két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés.

234. § Aki mást hatóság előtt bűncselekmény elkövetésével azért vádol hamisan, mert gondatlanságból nem tud arról, hogy tényállítása valótlan vagy a bizonyíték hamis, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.

235. § Aki

  1. mást nyomozó hatóság, ügyész, bíróság vagy szabálysértési hatóság előtt szabálysértés, illetőleg nyomozó hatóság, ügyész, bíróság vagy a fegyelmi jogkör gyakorlója előtt fegyelmi vétség elkövetésével hamisan vádol,
  2. más ellen szabálysértésre vagy fegyelmi vétségre vonatkozó koholt bizonyítékot hoz az a) pontban megjelölt hatóság tudomására,

vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.

236. § (1) Ha a hamis vád folytán eljárás (alapügy) indult, ennek befejezéséig hamis vád miatt büntetőeljárás csak az alapügyben eljáró hatóság feljelentése alapján indítható. Az ilyen feljelentés esetét kivéve a hamis vád elévülése az alapügy befejezésének napján kezdődik.

(2) Korlátlanul enyhíthető, különös méltánylást érdemlő esetben mellőzhető is a hamis vád elkövetőjének a büntetése, ha a vád hamisságát az alapügy befejezése előtt az eljáró hatóságnak feltárja.

guba # 2008.12.01. 17:47

Ennyiből? Max 8 évet.

robertó50 # 2008.12.01. 17:40

NINCS VÁDEMELÉS MÉG, HAMIS VÁDÉRT MIT KAPHATOK?

MÉG NEM VOLTAM BÜNTETVE!!

guba # 2008.12.01. 17:22

ol­vastam a BTK-ban hogy aki szemelyisegzavarban szenved,az nem buntetheto.ez tenyleg igy van?

Az attól függ, hogy a személyiségzavar a bcs elkövetésekor mennyiben befolyásolta a beszámítási képességedet. Ha kizárta akkor nem vagy büntethető, ha csak korlátozta, akkor a bírói mérlegelés körében a büntetésed korlátlanul enyhíthető. Ez elmeorvosi szakértői kérdés. Ezt mindenképpen jelezze az ügyvéded. Még mielőtt a másodfok kitűzi nyilvános ülésre.

_Wasp_ # 2008.12.01. 17:03

ol­vastam a BTK-ban hogy aki szemelyisegzavarban szenved, az nem buntetheto.ez tenyleg igy van?
nincs.

Azt is olvastam a BTK-ban hogy 1 ev letoltendo alatt az enyhites csak penzbuntetes vagy kozmunka lehet.ez azt jelenti,ha megkapom az enyhitest,az kozmunka vagy penzbuntetes lehet?
Hol olvastad?? (szerintem nincs így!)

ha pedig nem kapom meg,marad a 9 plusz 4 honap?
igen.

vagy ez 2.fokon tobb is lehet?
Ha súlyosításért is fellebbeztek. Ha nem, akkor csak ennyi, vagy kevesebb lehet.

2,fokon van eselyem arra hogy ne csukjanak le?
nagyon-nagyon valószínűtlen.

ilyen esetben lehet kerni kegyelmet?
lehet, de egyrészt feltehetően nem fogsz kapni, másrészt, ha az egyik bűncselekményed alól kegyelmet is kapnál, a másik miatt elmeszelnének.

meg soha nem ultem bortonben
félek, hogy ez hamarosan változni fog. Úgy gondolom, hogy érdemes lenne egy ügyvéddel beszélni, hátha tud valamit tenni... (vélem, nem fog tudni, de hátha)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

kiszacsek # 2008.12.01. 16:44

valotlan tartalmu feljelentest tettem a rendorsegen,miszerint a taxiban felejtettem a táskát,amiben az osszes iratunk es penzunk is benne volt.miután errol jegyzokonyv keszult,elmentem az áldozatsegito-szolgálathoz,ahol azonnali penzugyi-segelyben reszesultem,(72000 ft)sajnos ezt elmeseltem az ocsemnek es a szomszedomnak is,akik ezt a csalást szinten megcsinálták.mivel mindhárman ugyanabban a lepcsoházban lakunk,ez feltunt az áldozatsegito-szolgálatnál is,hogy hirtelen mind a 3-an elhagytuk a penzunket,igy megtettek a feljelentest.en voltam az 1.számu gyanusitott.1.fokon 9 honap letoltendot kaptasm,plussz a 4 honap felfugesztettet,meert felfugesztett alatt kovettem el.(márciusban telt le a felfuggesztett,ez pedig januárban tortent).van egy 15 honapos kisfiam(ez az egy gyermekem van,8 evet vártunk rá)nagyon anyás,soha meg egy napra sem voltam távol tole.annyira ragaszkodik hozzám,velem alszik csak el.nagyon imádom ot,es nem akarom hogy az en bunom miatt az o kicsi lelke seruljon.en levagyok százalekolva szemelyisegzavarral es depresszioval.tobb ongyilkossági szándekom is volt.ezeket a betegsegeket a tárgyaláson nem emlitettem,mert nem kerdezte a biro,en pedig nem mertem mondani.egy kihelyezett ugyvedem volt,de o nem sokat segitett.fellebeztem 2.fokra enyhitesert.olvastam a BTK-ban hogy aki szemelyisegzavarban szenved,az nem buntetheto.ez tenyleg igy van?azt is olvastam a BTK-ban hogy 1 ev letoltendo alatt az enyhites csak penzbuntetes vagy kozmunka lehet.ez azt jelenti,ha megkapom az enyhitest,az kozmunka vagy penzbuntetes lehet?ha pedig nem kapom meg,marad a 9 plusz 4 honap?vagy ez 2.fokon tobb is lehet?ilyen esetben lehet kerni kegyelmet?mivel felfugesztett alatt kovettem el,2,fokon van eselyem arra hogy ne csukjanak le?ha megis letoltendot kapok,a betegsegeimre tekintettel kerhetem magam rabkorházba?mennyi kedvezmenyt kaphatok?meg soha nem ultem bortonben,ha valaki tud segiteni,kerem válaszoljon.koszonom:andrea