csalás,hatoság ferevezetese.


Péter123456 # 2008.12.18. 19:26

Köszönöm a válaszokat, érdekfeszítő volt :)

kiszacsek # 2008.12.15. 21:45

CSALÁS,HATOSÁG FEREVEZETESE MIATT KAPTAM 1,FOKON 9HONAPOT,MEG A 4 HONAP FELFUGESZTETTET.FELLEBBEZTEM 2.FOKRA ENYHITESERT ,HA EZT MEGKAPOM, AKKOR KB.HÁNY HONAPOT VESZNEK LE A 9 HONAPBOL?ENYHITO KORULMENY A KISBABÁM,MEG HOGY DEPRESSZIOVAL ES SZEMELYISEGZAVARRAL VAGYOK LESZÁZALEKOLVA?HA A 2.FOKRA ESETLEG TERHES LENNEK,EZ ENYHITO LENNE,VAGY KAPNÁK HALASZTÁST?AZT MONDTA AZ UGYVED,AZ UGY NEM LENNE SULYOS HA NEM FELFUGESZTETT ALATT KOVETTEM VOLNA EL.AZT MONDTA AKKOR MEG AKÁR PENZBUNTETESSEL IS MEGUSZHATTAM VOLNA.HA A 9 HONAP AMIT KAPTAM FOGHÁZ,A 4 HONAP FELFUGESZTETT PEDIG BORTON, AKKOR HOGY KELL LEULNOM?MENNYI KEDVEZMENYT KAPHATOK?TENYLEG IGAZ HOGY A FOGHÁZBOL HAZALEHET JONNI 24 ORÁRA?

ObudaFan # 2008.12.15. 14:45

Azért enyhítő körülménynek elmegy.

guba # 2008.12.13. 18:09

A helyzeteden nem ront és nem javít.

Péter123456 # 2008.12.13. 15:33

Ez jóó válasz volt. Köszi.
Az mit jelent, hogy:"A te cselekvőségedet a büntetőjogi megítélés szempontjából nem befolyásolja."

guba # 2008.12.13. 08:28

Mi jár annak aki megveszi ezt és mi jár annak aki készítí és mi jár annak aki közvetít?

A felhasználó a tettesi elkövető, a közvetítő és a készítő bűnsegédek lehetnek. A büntetési tétel 1 évig terjedő szabadságvesztés, közérdekű munka, pénzbüntetés. Hogy ez alapján kinek mi jár, azt a bíróság az eset körülmébnyei alapján dönti el. Letöltendő szabadságvesztést valószínű elsőre nem szab ki.

Mi tőrténne a rendőrségen ha véletlenűl a vásárló feldobná az illetőt aki készítette?

Lehet, hogy semmi, lehet, hogy eltörne két ujjad, ez a készítő habitusától és konfliktuskezelési gyakorlatától függ. :-)
A te cselekvőségedet a büntetőjogi megítélés szempontjából nem befolyásolja.

Péter123456 # 2008.12.12. 20:37

Nagyon érdekes hozzászólások a hamísított állami nyelvizsga kapcsán. Még valakinek van ötlete hogy mivel jár ez? Mi jár annak aki megveszi ezt és mi jár annak aki készítí és mi jár annak aki közvetít?
Mi tőrténne a rendőrségen ha véletlenűl a vásárló feldobná az illetőt aki készítette?
Tudna válaszolni nekem egy ügyvéd erre a kérdésre?

ObudaFan # 2008.12.12. 10:05

Ez valóban kérdés, mert a 137/2008. (V. 16.) Korm. rendelet nem ír semmit arról, hogy közokirat-e.

guba # 2008.12.12. 09:39

Attól függ, hogy a nyelvvizsga bizonyítvány köz vagy magánokiratnak minősül-e. Én hajlanék rá, hogy az nem közokirat, ebben az esetben a felhasználástól függően a készítő csak bűnsegédje lesz a bűncselekménynek.

ObudaFan # 2008.12.12. 09:31

Péter123456!

A készítőre már nem lehetetlen a letöltendő szabadságvesztés sem.

ObudaFan # 2008.12.12. 09:29

kiszacsek!

Nem várják meg a kegyelmi döntést. A bíróságtól kérhetsz halasztást a gyermekre tekintettel. Ha volt súlyosításra fellebbezés, akkor csak akkor tartják meg nélküled a másodfokú tárgyalást, ha előzetesen jelzed, hogy nem kívánsz részt venni. De ha nem jelzed, és nem jelensz meg, akkor legközelebb elővezetnek. De ez csak akkor van így, ha másodfokon valóban tárgyalást tartanak, mert ha csak nyilvános ülést, akkor a szabályszerűen megidézett vádlott távollétében is megtartják.

Péter123456 # 2008.12.11. 18:14

Érdeklődnék az ügyben, hogy mi várható, milyen bűntetés egy konkrét esetben!
Államilag elismert nyelvizsga bízonyítványt veszünk egy személytől bizonyos összegért, ami persze hamísított.
Mi a büntetése annak aki vette és annak aki készítette esetleg annak is aki közvetít a két személy között?
Előre is köszönöm.

kiszacsek # 2008.12.01. 21:37

biztos hulyesegeket kerdezek,de egyáltalán nem vagyok járatos ezekben a dolgokban.ha beadom a kegyelmi-kervenyt,es amig az folyamatban van,de kozben 2.fokon is letoltendot kapok,akkor elkell kezdenem leulni a buntetesemet?nem várják meg mig megerkezik a kegyelmi-kerveny elbirálásárol a határozat?mi az a perujrafelvetel?ebbol az ugybol(csalás,hatoság ferevezetese,kozokirathamisitas)sehogyansem tudok kijonni borton nelkul?mennyi az eselyem rá hogy ne csukjanak le?nem veszik figyelembe a kisbabámat es a szemelyisegzavart ilyen esetben?a 2. meg 3. rendu vádlottak csak penzbuntetest es kozmunkát kaptak, pedig oket is ugyanazzal vádolták,es voltak is már buntetve.2.fok után már nem lehet fellebbezni?meddig tudom ezt az egeszet huzni,mig kicsit nagyobb nem lessz a kisfiam?ha 2.fokon nem jelenek meg,mert korházban leszek,akkor is megtartják a tárgyalást nelkulem?kerem válaszoljanak.koszonom:andrea

ObudaFan # 2008.12.01. 21:12

A kegyelmi kérelem miatt nem fognak halasztani. Ha mégis eljárási kegyelmet kapnál, akkor majd élhetsz perújítással. Sok idő. Csatolhatod. A bíróságon kell benyújtani.

kiszacsek # 2008.12.01. 20:50

ha kegyelmi kervenyt nyujtok be,azt k.b:mennyi ido alatt birálják el?amig ez folyamatban van,addig elhalasszák a 2.fokut?ilyet mindenki nyujthat be?akkor is ha felfugesztett alatt kovettem el?ezt nekem kell megirni,es elkuldeni abironak,es o továbbitja?ebbe csatolhatom az orvosi papiromat a szemelyisegzavaromrol,vagy majd ok kuldenek el egy elmeorvoshoz?