Megalapozott gyanú


atakacs # 2008.12.09. 11:21

Szép napot!
Elmesélnék egy történetet, aztán feltenném a kérdéseimet:
Augusztusban a Miskolci Egyetem területén(magánterület), egyetemi hallgatóként részt vettem a gólyatábor szervezésében, amikor is egyik éjszaka egyik cimborámmal a szórakozóhelyről hazafelé menet egy autóból kiszállva 5 ember bántalmazott minket. Ezt látva hallgatótársaink védelmünkre keltek. Az autójukban kár keletkezett, hogy s mint nem tudom. A körzeti rendőrörsön vallomást tettünk, ahol a nyomozó olyan ajánlatot tett, hogy vallomásunkban ne említsünk meg semmit, majd az 5 fős társasággal is ezt teszi, mert nem akar az üggyel tovább foglalkozni. A mai nap folyamán viszont kaptam egy telefont a városi rendőrkapitányságról, hogy MEGINT ügy lett a dologból és "bűncselekmény megalapozott gyanúja" miatt tanúként beidéznek. Kérdés beszéljek-e a körzeti nyomozó eljárásáról? Mi lehet az indok ami miatt ÚJRA előkerült az ügy? Valamint ha gyanusított lennék akkor is tanúként idéznének be? (Az autóban ha jól tudom kb. 1 milliós kár keletkezett, feltehetően hallgatótársaim dühe folytán.)

Sanya32 # 2008.12.03. 21:02

A megalapotott gyanúnál ! Mindenkit kérek segítsen ha tud !

guba # 2008.12.03. 17:43

Hol tart az ügy, mi történt eddig?

Sanya32 # 2008.12.03. 15:57

És mit lehet ez ellen tenni? Forduljak ügyvédhez? ezt viszont nem tanácsolták a míg az ügy le nem záródik?
És az a ominózus kazetta kb 1 hó elteltével került be a rendőrségre a feljelentéstől számítva és állítólag 10000-ft-ost váltottam fel és úgy tünt el az ominózus 5000.-ft most akkor nem értem ha azt a kazettát bármikor megfoghattam ill arrébb tolhattam és meg is kérdeztem hogy minek van ott mivel azzal nekem nem kellet foglalkoznom.Mennyek ügyvédhez?

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2008.12.03. 15:45

Igen, mert minősített eset lehet a Btk. 316.§. (2) bek. g. pont szerint ( hamis vagy lopott kulcs használatával, szabálysértési értékre követik el.)

Sanya32 # 2008.12.03. 15:38

Üdvözlet!

Az bizonyítéknak számít rámvaló tekintetben, hogy állítólagosan tolvajkúlcsal lett kinyitva 1 bizonyos pénzkazetta amelyhez 1 nap fojamán kb 10-en nyúltak hozzá mivel én mint biztonsági őrnek kulcsa nem volt hozzá de viszont mivel az a kazetta útban volt és arrébb toltam ezáltal 2 újjam lenyomata rajta van az oldalán. Továbbiakban 5000.-ról van szó és és érdekelne, hogy bíróságra vihető-e az ügy a kis öszzeg miatt.
Tisztelettel Sanyi.

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2008.12.03. 15:21

A büntető eljárás megindításának a feltétele.
A terhelttel kapcsolatosan olyan bizonyítékok vannak, amelyek jogellenes magatartás tanúsítását valószínűsítik.
A bcs. elkövetés ténye valószínűsíthető, a bcs. minősítése az eljáró bíróság feladata.
Garanciális szabály, azt zárja ki, hogy az állampolgárokat indokolatlanul zaklassák.

Sanya32 # 2008.12.03. 15:05

Tiszteletem !
Segytséget szeretnék kérni . Egy fogalommal nem vagyok tisztába ez a fogalom a Megalapozott gyanú fogalma. Ha valaki ezt a büntetőjogi meghatározást letudná nekem írni,hogy konkrétam mit is jelent megköszönném. Tisztelettel Sanyi