összbüntetés


Katonaferenc # 2021.08.30. 11:29

Katonaferenc#Jelentem!2021.08.25. 18:58
sziasztok elnézést az elöbi ki irásért javitva iróm! töbszörös kűlönös viszaesöként van 1év 5 honap börtön de kedvezményes van 1 év börtön ami nem kedvezményes és lesz egy 6 év fegyház amibe 9 hónap belle van űllve a 6 év lejeb megy majd remélem. a fő itélet az lesz a 6 év öszbűntetés szeretném megtudni kb menyi lesz köszönöm

Katonaferenc # 2021.08.25. 18:58

sziasztok elnézést az elöbi ki irásért javitva iróm! töbszörös kűlönös viszaesöként van 1év 5 honap börtön de kedvezményes van 1 év börtön ami nem kedvezményes és lesz egy 6 év fegyház amibe 9 hónap belle van űllve a 6 év lejeb megy majd remélem. a fő itélet az lesz a 6 év öszbűntetés szeretném megtudni kb menyi lesz köszönöm

Katonaferenc # 2021.08.25. 18:47

sziasztok az lenne a kérdésem hogy töbszörös kűlönös viszaesöként 1év5hónap börtön és 1év börtön lenne öszbűntetve menyi lenne a vége?? köszönöm meg anyit kérdeznék hogy a fő itéletett öszbűntetik e???

zsoltm # 2014.08.05. 19:39

Köszönöm a vàlaszàt! Amint minden ügyem jogerőre emelkedik, kérni fogom az összbüntetést.

Agent Cooper # 2014.08.04. 09:09

Kedves zsoltm!

A megadott információk alapján Ön esetében van lehetőség az összbüntetésbe foglalásra, ráadásul ez lényegesen kedvezőbb lehet az Ön számára. Célszerű minél előbb kérelmeznie az összbüntetésbe foglalást.
A büntetőjogi változásokkal kapcsolatos információi nem helytállóak.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

zsoltm # 2014.08.01. 11:07

Tisztelt ügyvéd úr!
A következő kérdéssel fordulok önhöz.
2012 ősze óta Görögorszàgban vagyok börtönben. Volt otthon Magyarorszàgon két folyamatban lévő ügyem,amiből az egyik azóta lezàrult,ott lett 4 év jogerős börtönbüntetésem,a màsik most ősszel lesz jogerős, jelenleg elsőfokon 4 és fél évem van. Az első ügyből 2 honapot voltam előzetes letartóztatàsban,szabadultam, majd elkövettem egy újabb bűncselekményt amiből 16 hónapot szintén előzetesben töltöttem, és ismét szabadoltam. Ezek utàn jött Görögorszàg. A kérdésem az lenne,hogy összbüntethető e a Görögorszàgi bűntetésem az otthoniakkal? Ha igen, hogyan fogjàk ezt kiszàmolni? Én úgy tudom,hogy otthon a kvàzi halmazati összbüntetést megszüntették. Ennek fényében, érdemes e kérnem összbüntetést?
Vàlaszàt előre is köszönöm.

barbie18 # 2013.10.26. 14:36

Üdv. Érdeklődni szeretnék...
Egy barátom jelenleg jogerős ítéletet ül,amire nem jár neki kedvezmény mivel nem magától vonult be.Viszont.Közben van 2 folyamatban lévő ügye.A 2 közül a korábbit(2012-es) a jogerős ítélet után követte el.A másik ügy 2013as,ami egy 2011es büncselekményre vonatkozik és már ülte a büntetését mikor nyomozási szakaszba volt az ügy.Az lenne a kérdésem hogy összbüntethetik-e az ügyeit vayg esetleg halmazati büntetés kaphat? Előre is köszönöm a segítséget.

ObudaFan # 2013.10.19. 06:40

Járni jár, ha a mostani kitöltése előtt még meglesz a határozat. Minél hamarabb kérni kellene.

mona38 # 2013.10.18. 17:31

Tisztelt ügyvéd úr! A párom november 30.-n szabadulna egy 30 hónapos börtönbüntetésből(amiből nem kapott kedvezményt)de közben október 18.-n kapott mellé 2 év jogerős ítéletet olyan bűncselekményből amit az előtt követett el amiért most ül.szeretném megkérdezni hogy jár e neki az összbüntetés és ha igen megkapja e addig mielőtt szabadul ami már csak 7 hét.nagyon szépen köszönöm előre is a válaszát.

ObudaFan # 2013.10.14. 14:44

A régi, tehát a kedvezmény mértéke a végrehajtási fokozattól függ.

tünde77 # 2013.10.14. 12:41

üdv érdeklödnék az elözö ügyben hogy a kedvezmény mennyi lenne neki ha összesen 3 év 1 honapot kapott jogerősen a felfüggesztettel együtt mi vonatkozik rá az régi vagy az uj btk :!!

ObudaFan # 2013.10.09. 10:36

Nincs helye összbüntetésnek, mivel nem teljesül az a feltétel, hogy csak akkor van helye összbüntetésnek, ha az elkövető valamennyi bűncselekményt a legkorábbi jogerős ítélete (és ez még a régi Btk. szerinti enyhébb feltétel) előtt követte el.

tünde77 # 2013.10.09. 10:23

szeretném ha bővebb választ kaphatnék ha a hozzászolás nekem szolt üdv:!

ObudaFan # 2013.10.07. 09:49

Akkor nincs helye összbüntetésnek.

tünde77 # 2013.10.06. 17:37

üdv a második bűncselekményt 2011 juliusábanazért kapott 2013 májusában 1 év 11 honapot és volt neki 1 év 2 hónap felfüggesztése

ObudaFan # 2013.10.04. 20:16

tünde77

Attól függ, mikor követte el a második bűncselekményt.

Licy # 2013.10.04. 17:45

Tisztelt ObudaFan!

Köszönöm válaszát, mindegyik ítélete az új Btk. hatályba lépése előtt született, már kérelmeztük is az összbüntetést, egyenlőre még nem jött válasz.

tünde77 # 2013.10.01. 19:11

üdv igen 2013 május 16 án kapta az itéletet amely 1 év 11 honap a felfüggesztést pedig 2010 ben 1 év 2 honapot igy jár e neki az összbüntetés és ha igen milyen formában !!

ObudaFan # 2013.09.30. 08:25

Licy

Ha legalább az egyik ítélet az új Btk. hatályba lépése után született, akkor nem lehet összbüntetésbe foglalni. Ha az összes ítélet július 1. előtt született, akkor helye van összbüntetésbe foglalásnak.

Agent Cooper # 2013.09.30. 08:04

Kedves tünde77!

Abban az esetben kell összbüntetésbe foglalni, amennyiben a lőfegyverrel vagy lőszerrel visszaélést a korábban kiszabott büntetés elsőfokú határozatának meghozatala előtt követte el.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

tünde77 # 2013.09.29. 18:44

üdv! kérésem az lenne összbüntetés jár e? 2010 ben kapott az illető 1 év 2 ho szabadságvesztést 3 évre felfüggesztve amihez ez év májusában kapott lőszerrel és lőfegyverel való visszaélésből 1 év 11 hónapot és mellé a felfügesztést 1 év 2 honapot jogerős ítéletet amit már elkezdett letölteni kedvezményből nincs kizárva jár e az összbüntetés vagy sem?

Licy # 2013.09.20. 09:19

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Egy ismerősöm két letöltendő szabadságvesztését Győrbe összbüntették, illetve kettő felfüggesztett szabadságvesztést kellett utóbb végre hajtani amit szintén összbüntettek viszont azt Mosonmagyaróváron csinálták meg.
Kérdésem a következő lenne, ezt a két összbüntetési ítéletet mégegyszer összbüntetésbe lehet foglalni vagy már nem???
Válaszát előre is köszönöm.

ObudaFan # 2013.06.05. 13:36

Zaklatás miatt lehet feljelentést tenni a fenyegetés okán.

Alexander00 # 2013.06.04. 22:39

Üdvözletem Tisztelt Ügyvéd Úr

Szeretnék érdeklődni mit várhatok az alábbi ügyből
adott hölgy akit élettársa elhagy mert sokat veszekednek stb eltelik 3 hónap mikor megtudja hogy ismerőse összejött a volt párjával elválásuk után 1.5 hónappal de ő ugy gondolja hogy már ő miattuk költözött el holott ő nem akart már ott élni és ezért ment el
mindezt azért gondolja mert az ujj fiatal embernek voltak rosszakaroi és tudták ha elmondják abból nagy baj is származhat akár megis ölheti . AZ illetőt meg is támadta ugy hogy kifigyelte miközben együtt volt a volt párjával leste hogy mikor jön az utcára és a sarkon a sötétben rárontot majd könnyü testi sértést okozott többször ököllel majd az illető probált védekezni lefogta erre fejelte annak betört az orra és az orvos orrficamot állapított meg ami 12-14 napra gyógyul a rendőrök csak könnyü testi sértés alapján itélik az illető a sértettet megfenyegette hogy megöli ha mégegyszer ott találja el is telt csöndben 1.5 hét az incidenstől az volt élettárs meglátta hogy volt párjánál ott a fiatal ember erre azt az éjszaka közepén megfenyegette halálosan hogy ha mégegyszer itt találja megöli fejét ketté hasítja aztán a volt párját is megöli a gyerekek se érdeklik hogy mi lessz velük .
kérdem én én egy ilyen örült elmebeteg embernek mi jár aki igy bekattan ?? tudta hogy a volt párja nem akar majd egyedül maradni de mivel még az ő házában lakik nem dobhatja ki de a fiatalember nem lakik ott csak látogatja és ezt nem érti meg az elkövető

kérem adjon nekem egy átfogó választ hogy mit várhatunk köszönöm szépen szép estét

gazso007 # 2013.05.10. 10:17

Tisztelt Ügyvéd Úr.

Kérdésem a következő.
2010 májusában kaptam 6 hó fogházat 2 évre próbára bocsájtották.Majd ez idő alatt elkövettem másik 3 bűncselekményt ami jogerőre emelkedett mostanában valamikor és ezekből kifolyólag elrendelték a 6 hó létöltését is. 1.itélet 1év4 Hó Börtön kedvezményből nem zártak ki 2. ítélet 8 Hó Börtön kedvezményből nem zártak ki. 3. 8 Hó börtön kedvezményből kizártak.
Kérdésem az összbüntetés vonatkozik mind a 4 ítéletre vagy csak az utána levő 3 ra ja és ha 3 -ból van kedvezményem az utolsóból nincs akkor hogy fogják ezt megcsinálni előre is köszönöm válaszát.