Erkölcsi Bizonyítványba belekerül?


Brúnók # 2009.09.27. 06:33

Azzal a kérdéssel fordulok az itt fórumozókhoz hogy kábítószerrel való visszaéléssel vádolnak.Sajnos kicsúsztam a csekély mennyíség határából épphogy.Korábban nemvolt semmilyen ügyem a rendőrséggel. Ebben az esetben milyen büntetésre számíthatok??Ha vádat emelnek akkor mindenképp felfüggesztettet kapok vagy van valami lehetőség büntetés szempontjából hogy semmiképp ne kerüljön bele az ekölcsimbe (elterelés, pénzbírság, megrovás??)? válaszukat előre is köszönöm.

jolika # 2009.09.21. 16:43

Hello!

Érdeklődni szeretnék, hogy ha magánokirat hamisításért 1,5 év felfüggesztettet kaptam akkor mikor kaphatok tiszta erkölcsi bizonyítványt?

Előre is köszönöm

balu2 # 2009.02.10. 20:19

ja és nem voltam még büntetve.még 1x köszönöm.

balu2 # 2009.02.10. 20:17

Történt egy lopás.Viszont a gyanusított visszaadta pénzt mire a rendőrök kiértek.tehát ők nem intézkedtek.a pénzt sem látták.csak az adatokat vették fel.Én is ott voltam,de nem én nyúltam le.Mire számíthatok?300.000 lehetett.Ha valaki tud erre valamit azt megköszönöm.

ObudaFan # 2009.02.10. 19:54

Ha a bíróság nem mentesíti a vádlottat előzetesen, akkor bele.

balu2 # 2009.02.10. 18:59

Hali!
Olyan kérdésem lenne, a felfügesztett büntetés belekerül az erkölcsibe,vagy csak letöltendő?köszi

ObudaFan # 2009.02.06. 18:29

Tiszta lesz az erkölcsi.

anno11 # 2009.01.21. 13:21

..valaki?

anno11 # 2009.01.21. 08:29

sziasztok!

az egyik ismerősöm épp elterelésre jár kábítószer fogyasztás miatt. nemsokára viszont erkölcsi bizonyítványt fognak kérni tőle a munkahelyén, viszont az elterelést csak 1-2 hónap múlva fogja befejezni. az lenne a kérdésem, hogy ilyenkor ki tudják-e adni az erkölcsi bizonyítványt? mi ilyenkor a gyakorlat?

köszönöm

ObudaFan # 2008.12.22. 18:10

Nem lehet végrehajtani az elzárást és a pénzbírságot, ha a határozat jogerőre emelkedésétől számítva egy év eltelt.
Az elévülési időbe nem számít be az elzárás elhalasztására, illetve a pénzbírság esetében a halasztásra és a részletfizetésre engedélyezett idő.
Az elévülést félbeszakítja az elzárás, illetőleg a pénzbírság végrehajtása iránt tett intézkedés. A félbeszakítás napjával az elévülés határideje újrakezdődik. A határozat jogerőre emelkedésétől számított két év elteltével végrehajtásnak nincs helye.

riadtka # 2008.12.21. 14:25

Tisztelt Hunfrakk!

Nagyon Köszönöm Önnek is!
Akkor mostmár tényleg megnyugszom. Mert látni sem látta volna az unokanővérem, mivel a cég saját magához postáztatja. Azért kételkedtem ennyire, mert az ügyvéd neki olyat mondott, hogy onnantól nem lesz priusza, amikor kifizeti a büntetést. Egyébként a büntetés soha nem évül el? Mert hallottam olyat, hogy a szabálysértéseknél 6 hónap után elévül. Gondolom, itt más a helyzet, mert a Bíró ítélkezett erről.

Tényleg Köszönöm!
Ilona

hunfrakk # 2008.12.21. 08:46

A szabálysértések nem kerülnek be az erkölcsi bizonyítványba, csak a bűncselekmények.

Ez lesz írva az e. biz.-ba: "A bűntettesek nyilvántartásában nem szerepel".

riadtka # 2008.12.20. 22:28

Tisztelt Szakértők!

Azért örültem volna, ha szakember is adna választ, hisz ezért jöttem ide.
Cs.Richárd-nak Köszönöm! De Ő is leírta, hogy nem jogász.

Kérem, aki biztos a dolgába, az írjon.

Köszönöm!
Ilona

riadtka # 2008.12.19. 19:21

Kedves Cs.Richárd!

Köszönöm megnyugtató válaszát!
Ez biztos?
Bírói itélet lett ez. Így sem?
Szegényt belekeverték és ha most kirugják, akkor nagy bajba kerül. Ez már 2 éve húzódott neki.
Maga a vád alól felmentették, de mivel én nem olvastam a papírt, nekik nics internetük, így én tudok érdeklődni.

riadtka # 2008.12.19. 16:26

Kedves Fórumouzók! Tisztelt Ügyvédek!

Nagyon nagy kérdésem lenne. Az unokanővéremnek volt egy lopás-csalás ügye, amiből június közepén felmentették. Viszont valami olyasmi szerepelt, hogy tulajdon elleni szabálysértés szabálysértését elkövette (lehet, hogy nem jól írom, mert nem az én ügyem és nem tudom a pontos megfogalmazást), ezért 10000Ft(tízezer Forint) büntetést kapott. Még nem jött neki több, mint fél éve csekk, mert állítólag annak kell jönnie. 2 hónapja érdeklődőtt, de nem tudtak érdemben válaszolni a Bíróságon a kérdésre:-(
Most kell kérie Erkölcsi Bizonyítványt. Mi fog szerepelni rajta? Ha kifizeti a büntetést, akkor kb. mikor törlik?

Várom segítő válaszukat!
Köszönettel!
Ilona