Mentesítés - hogyan lehetséges?


ObudaFan # 2009.01.11. 11:14

A vagyonelkobzás nem büntetés, hanem intézkedés, arra nem lehet kegyelmet kérni.
Azért egy megadott kegyelem nem feltétlenül jár nagy sajtóvisszhanggal. Egyik ügyfelem kapott, a kutya nem törődött vele.

celebritty # 2009.01.10. 15:36

Egyre inkább foglalkoztat, hogy kegyelmet kérek, legalábbis megpróbálkoznék vele.Kérdésem: kegyelmet csak a mentesítésre kérhetek, vagy a büntetésem egyéb tételeire is? Konkrétan van ugye a felfüggesztett büntetés, meg vagyonelkobzást is elrendeltek. Ezeket a tételeket is beleírhatom a kérvényembe?

Még egy kérdés: Ezek a kérvények nyilvánosak?

monalisa1 # 2008.12.22. 16:28

Mire egy kegyelmi eljárás hivatalosan "végigfut"..., szóval ez az állásajánlat - és lehet hogy néhány hasonló is - okafogyottá vált.

Próbálj olyan munkát keresni ahol nem feltétel az erkölcsi bizonyítvány.

guba # 2008.12.22. 16:00

Ezt a büntetőeljárás során kellett volna kérnem?

Igen.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.12.22. 13:41

Kegyelemmel.

celebritty # 2008.12.22. 13:26

Sziasztok Kedves Jogászok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy sajnos pár éve elkövettem egy hülyeséget (csalás), amiért idén májusban 2 év, 4 évre felfüggesztett börtönbüntetést kaptam.

Most 2 hete elveszítettem az állásomat és lehetőségem lenne közalkalmazottként egy oktatási intézménybe mennem. Mindenben megfelelek a betöltendő állásnak, kivéve azt, hogy a pályázati kiírásban is szerepel, hogy feltétel a büntetlen előélet.

Tudom, hogy még 3 és fél évig az erkölcsimben szerepelni fog, hogy büntetett vagyok, viszont hallottam róla, hogy létezik valamilyen előzetes mentesítés.

Erről érdeklődnék:

Ezt a büntetőeljárás során kellett volna kérnem? Lehetőségem van még valahogyan a tiszta erkölcsit "megigényelnem" mik a feltételei?

Köszönöm a segítségeteket!