gyermekkorúnál éles lőszer


eprecske # 2009.03.27. 18:00

Peter 23:

A gyámhatóság már nem hisz az apukának,és kerek perec szóról szóra a következőt írták le az apukáról:(kérlek olvasd figyelmesen,aztán alkoss véleményt)
A rendelkezésre álló nyilatkozatokból megállapítható,hogy(apuka neve szerepel)számára nem a gyerekek érdeke a legfontosabb,nem törekszik arra,hogy a szükséges nyugalmat biztosítsa számukra.A gyermeknél a kapcsolattartás során talált "éles lőszer" esetében a rendőrségi feljelentés megtétele alkalmas volt arra,hogy a kiskorú édesapjába vetett bizalmát megingassa.Sokkal célra vezetőbb lett volna,ha a gyerekkel megbeszéli hogyan került hozzá töltény,milyen következményei vannak,és mi a követendő magatartás.Nyilvánvaló,hogy a rendőrségi eljárással az anyát akarta rossz színben feltüntetni,és nem vette figyelembe,hogy mivel jár ez a gyermek számára.Az eljárás során keletkezett iratokból megállapítható,hogy a telefonos kapcsolattartások a kívánt célt-nevezetesen,hogy minnél mélyebb érzelmi kapcsolat alakuljon ki a szülő és a gyermek között-nem érik el,viszont alkalmat adnak arra,hogy a kiskorúak körül folyamatos feszültséget fenntartsák.
Mindezt az apuka részéről 19 feljelentés után írták le,majd 2 év elteltével,mire a gyermekeim teljesen elzárkóztak az apától.
Fényderült az anya ellen való nevelésre is!
Ehhez ügyvéd Szélikének?Van neki,csak a bírósági tárgyalásokról mindíg távozik még idő előtt,mert fontos dolga akad minden esetben.

Peter23 # 2009.03.26. 12:59

Szélike, én rendes ügyvédhez fordulnék a helyedben, és tennék egy két lépést, vagy legalább egy tanácsadásra elmennék, esetleg megpróbálhatnád a gyámügynél is, ott biztos lehetsz benne hogy a Gyerek érdekeit fogják szem előtt tartani.

Itt összevissza irogatnak mindenféle emberek, olyanok is akiknek közük sincs a joghoz.... Itélkeznek, moralizálnak, kioktatnak nem érdemes adni a szavukra, én az Autó motor rovatban indítottam egy kérdést Közös autóhasználat, forgalmi gondok címmel, hát jó hogy meg nem lettem kövezve...

Bár nem vagyok jogi végzettségű de úgy tudom hogy lehet bizonyitani egy gyereknél is hogy igazat mond e vagy sem pszihológus bevonásával, és ha igaz amit mond akkor szerintem ez az esemény gondatlanságból elkövetett veszélyeztetés.

Ahová érdemes fordulni, leginkább az a gyámügy és az ügyészség, de egy jó ügyvéd szakszerübben megmondja, Szerintem lehet fogást találni ezzel az esettel a nevelőapukán.

Mindenesetre a lőszer leadásról kapott jegyzőkönyvet tartsd meg, vagy ha nem adtak akkor kérd ki!
Hatásos lehetett volna ha feljegyzed a lőszer sorszámát, úgy tudom van mindegyik alján sorszám, talán nyilvántartják valahol ezeket a kiosztott lőszereket is.

Sok sikert!

Grád András # 2009.02.24. 20:25

Ismét Mindkét Oldalnak:

Örülök, hogy Eprecske személyében meghallgattatott a másik fél is, ez is mutatja a jogosságát annak, amit írtam, miszerint érdemes az embernek visszafogottan véleményt nyilvánítani csak az egyik oldal álláspontjának ismeretében. :-) Persze most megint meg kellene hallgatni apuka verzióját, aztán megint anyukáét, és lassanként körvonalazódna a valóság. Ezt az ipart űztem valaha bíróként sok éven át, nem könnyű kenyér! :-) Üdv:


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

mufurcka # 2009.02.23. 12:03

Kedves Eprecske!

Minden tiszteletem a tiéd,hogy még épp elmével bírod,és nem szégyelsz a gyermekeid nyugalmáért pszichológus segítségét ígénybe venni.
Apukáról való véleményemet ha nem haragszol ide nem írnám ki,mert még kitalálnának tiltani a fórumról,így inkább maradok nőies.
Javaslatom:menj el egy ügyvédhez,és tedd meg a megfelelő lépéseket a védelmetek miatt,valamint,hogy egy életre elmenjen a kedve a feljelentgetésektől.
Ha jól tudom a bíróság hozhat olyan végzést,hogy soha többet az életbe sehová ne tudjon feljelenteni.

eprecske # 2009.02.23. 11:48

Tisztelt Grád András és Fórumozók!

Régóta olvasom ehhez a témához való hozzászólásokat,de eddig úgy éreztem,hogy nem szólok hozzá,nem tartottam fontosnak,de a mai napon úgy éreztem öntsünk tiszta vizet a pohárba,már amennyire lehet ebben az esetben.
Szerény személyem az Édesanya,akinek 9 éves gyermekével ilyen fordult elő...na de először hallgattasék meg a másik oldal is.
1.A kisfiamat már meghallgatta a nyomozó bíróság
2.Az ügy a nyomozó ügyészségen van
3.Az élettárs nem rendelkezik önvédelmi fegyverrel,lakásában nem tart semmilyen lőszert.

A gyermek a bíróságon nem az apuka állítását támasztotta alá,sőt részletes beszámolót tartott arról,hogy apának milyen sörétes fegyvere van,milyen lőszerei vannak.Bonyolódik az ügy ide csak 1db éles lőszert írt le,a gyámhatóságra csak töltényhüvelyt,a rendőrségre 1db töltényhüvelyt,1db éleslőszert csatolt apuka,amelyek nem egyeznek,mind kettő más-más lőszer,hüvely.A gyermek elmondása szerint apa nem mond igazat,mert nála csak 1db töltényhüvely volt,amit kiránduláson talált,és az sem a zsebéből esett ki hanem korábban apánál volt.Gyermek elmondása szerint több alkalommal lövöldöztek légpuskával a rokonoknál,itt elmondanám,hogy bicskát valamint szúró -vágó eszközöket többször vettem el a gyermektől az apai kapcsolattartás után.Ezt azonnal jeleztem az apukának,és én nem mentem a rendőrségre,pedig nálam minden valós volt.
Erre az egészre egy egyszerű magyarázat van:adott egy féltékeny mennyasszony a háttérből,aki írányít,mert félti pozícióját,a beadványokat ő írja édesapa csak ellenjegyzi.Én már nem harcolok,elég volt pedig az elmúlt időben 24-szer voltam feljelentve gyermekeimmel együtt.Apuka 2-szer kezdeményezte gyermekei védelemben vételét,mind két esetben elutasították.Normális életet élünk,dolgozunk,gyermekeim alapítványi iskolába járnak,amit nem apukájuk finanszíroz.Pszichológus segítségét vettük igénybe,mert gyermekeim nem tudták feldolgozni írányukba indított hadjáratát az apukájuknak.2 gyermekről beszélünk:13 éves lány,9éves kisfiú.
Sajnos jelen esetben ott tartunk,hogy gyermekeim hallani sem akarnak édesapjukról,kapcsolattartásra nem hajlandóak elmenni,a telefont nem veszik fel neki.Próbáltam gyermekeimnek megmagyarázni,hogy el kell menniük,mert az édesapjuk,és joga van őket látni,valamint ne hagyjunk támadó felületet,mert újra fel fog minket jelenteni.Erre a két gyermekem azt mondta úgy is annyi helyen voltak már kihallgatva,hogy majd ők elmondják miért nem szeretnének menni.Gyámhatóságon,Gyermekjóléti szakszolgálatnál lenyilatkozták,hogy nem szeretnének az édesapával kapcsolatot.Csak állok és sokszor nem értem,hogy mi történhetett a kihallgatásuk alatt a bíróságon,mert azóta mindkét gyermekem elzárkózik az apukától.Szeretném ezt egyszer megtudni.
A lényeg az édesapjuk,akit tisztelni és szeretni ell,én erre nevelem őket,bármi is történt.Egyszer minden kiderül és eljön a megbocsátás.
Próbálom gyermekeimmel elfeledtetni a traumát igaz pszichológusi segítséggel,de menni fog és újra két mosolygós tüneményt fogok látni,nem pedig két megviselt kis arcot akik attól félnek,hogy mikor jön egy újabb feljelentés.

Köszönöm,hogy elolvastak,mindenkinek szép,mosolygós napot kívánok:egy 9 és 13 éves gyermek édesanyja

eprecske # 2009.02.23. 11:48

Tisztelt Grád András és Fórumozók!

Régóta olvasom ehhez a témához való hozzászólásokat,de eddig úgy éreztem,hogy nem szólok hozzá,nem tartottam fontosnak,de a mai napon úgy éreztem öntsünk tiszta vizet a pohárba,már amennyire lehet ebben az esetben.
Szerény személyem az Édesanya,akinek 9 éves gyermekével ilyen fordult elő...na de először hallgattasék meg a másik oldal is.
1.A kisfiamat már meghallgatta a nyomozó bíróság
2.Az ügy a nyomozó ügyészségen van
3.Az élettárs nem rendelkezik önvédelmi fegyverrel,lakásában nem tart semmilyen lőszert.

A gyermek a bíróságon nem az apuka állítását támasztotta alá,sőt részletes beszámolót tartott arról,hogy apának milyen sörétes fegyvere van,milyen lőszerei vannak.Bonyolódik az ügy ide csak 1db éles lőszert írt le,a gyámhatóságra csak töltényhüvelyt,a rendőrségre 1db töltényhüvelyt,1db éleslőszert csatolt apuka,amelyek nem egyeznek,mind kettő más-más lőszer,hüvely.A gyermek elmondása szerint apa nem mond igazat,mert nála csak 1db töltényhüvely volt,amit kiránduláson talált,és az sem a zsebéből esett ki hanem korábban apánál volt.Gyermek elmondása szerint több alkalommal lövöldöztek légpuskával a rokonoknál,itt elmondanám,hogy bicskát valamint szúró -vágó eszközöket többször vettem el a gyermektől az apai kapcsolattartás után.Ezt azonnal jeleztem az apukának,és én nem mentem a rendőrségre,pedig nálam minden valós volt.
Erre az egészre egy egyszerű magyarázat van:adott egy féltékeny mennyasszony a háttérből,aki írányít,mert félti pozícióját,a beadványokat ő írja édesapa csak ellenjegyzi.Én már nem harcolok,elég volt pedig az elmúlt időben 24-szer voltam feljelentve gyermekeimmel együtt.Apuka 2-szer kezdeményezte gyermekei védelemben vételét,mind két esetben elutasították.Normális életet élünk,dolgozunk,gyermekeim alapítványi iskolába járnak,amit nem apukájuk finanszíroz.Pszichológus segítségét vettük igénybe,mert gyermekeim nem tudták feldolgozni írányukba indított hadjáratát az apukájuknak.2 gyermekről beszélünk:13 éves lány,9éves kisfiú.
Sajnos jelen esetben ott tartunk,hogy gyermekeim hallani sem akarnak édesapjukról,kapcsolattartásra nem hajlandóak elmenni,a telefont nem veszik fel neki.Próbáltam gyermekeimnek megmagyarázni,hogy el kell menniük,mert az édesapjuk,és joga van őket látni,valamint ne hagyjunk támadó felületet,mert újra fel fog minket jelenteni.Erre a két gyermekem azt mondta úgy is annyi helyen voltak már kihallgatva,hogy majd ők elmondják miért nem szeretnének menni.Gyámhatóságon,Gyermekjóléti szakszolgálatnál lenyilatkozták,hogy nem szeretnének az édesapával kapcsolatot.Csak állok és sokszor nem értem,hogy mi történhetett a kihallgatásuk alatt a bíróságon,mert azóta mindkét gyermekem elzárkózik az apukától.Szeretném ezt egyszer megtudni.
A lényeg az édesapjuk,akit tisztelni és szeretni ell,én erre nevelem őket,bármi is történt.Egyszer minden kiderül és eljön a megbocsátás.
Próbálom gyermekeimmel elfeledtetni a traumát igaz pszichológusi segítséggel,de menni fog és újra két mosolygós tüneményt fogok látni,nem pedig két megviselt kis arcot akik attól félnek,hogy mikor jön egy újabb feljelentés.

Köszönöm,hogy elolvastak,mindenkinek szép,mosolygós napot kívánok:egy 9 és 13 éves gyermek édesanyja

Grád András # 2009.02.23. 10:42

Mindkét Oldalnak! :-)

Igazából elszánt vitát látok mindkét oldalról, miközben a legalapvetőbb tényeket sem ismerjük. Például azt, hogy honnan került a lőszer a gyerekhez, éles volt-e vagy hatástalanított stb. Így, pusztán feltevésekre alapozva szerintem kár egymásnak esni. HA valóban a nevelőapától került hozzá, az sem egyértelmű, hogy ez neki mennyiben felróható, milyen mértékben szegte meg a fegyvertartással kapcsolatos szabályokat. (Nem mindegy, hogy szanaszét hevernek a lakásban az éles töltények, vagy a gyerek csak kihasznált valami ritka véletlent, pl. fegyvertisztogatás közben a másik gyerekkel valami baleset történt, és egy percre kiszaladt a szobából, a töltények meg addig ott maradtak őrizetlenül.) Szerintem sem helyes, ha egy gyerek éles tölténnyel játszik (feltéve, hogy éles volt), de hasonlóképpen nem tűnik szerencsésnek előbb tenni feljelentést, mint hogy megbizonyosodtunk róla, hogy mi is történt egyáltalán, hiszen az ártatlanság vélelme még egy rendőrt is megillet. Üdv:


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

mufurcka # 2009.02.23. 09:09

A merő bosszú és rosszindulat hová sodor egy édesapát.
Csodálkoznék azon ha a gyermek ezek után kíváncsi lenne az "aggódó Édesapára"
Emberek mennyire tönkre tudják tenni saját gyermekeiket,valamint eszközként használni a saját butaságukhoz.
Egyetértek Hoppárékával!

hoppáréka # 2009.02.23. 07:58

Szélike!

A 9éves gyermeket valószínű megfogják hallgatni az ügyészségen,vagy a nyomozati bíró teszi ezt meg.
Nemtartom teljesen normálisnak ezt a folyamatot a gyermek személyiségét nézve..át gondoltad,hogy mennyire sérül majd ez a gyermek?Vagy ha nem azt fogja vallani amit te szeretnél hallani?
A legnagyobb hibát ott követted el,hogy nem a gyermekedet nézted,ez egy nagyon sajnálatos dolog.
Ezek után,hogy gyermekedet veszélybe sodortad a saját lelkiismereteddel,hogyan ,mi módon fogsz tudni elszámolni?HA elviszed a gyermeked magaddal,mit fogsz neki mondani?(neharagudj kisfiam,hogy kellemetlen helyzetbe hoztalak..)Téged mint apát csak sajnálni tudlak,és imádkozz,hogy a te feljelentésed valóságos alapokra helyezett legyen,mert egyébként a hamisvád ügyészi hivatalból elindítva elég kellemetlen lehet rád nézve.Legjobb esetben kártérítést kell majd csak fizetned,ha a vád nem áll meg,és mi van akkor,ha téged fognak felelősségre vonni,merő "volt feleségem élettársa"bosszú hadjárat miatt!
Szélike:jó gondolkodást.

monalisa1 # 2009.01.29. 22:49

Nem felelőtlen és rosszindulatú, hanem gondatlan volt. A többi stimmel.

Pistone # 2009.01.29. 22:18

Kedves Mindenki!

Mennyire életszerű az, hogy ha a gyerekemnek a zsebéből kiesik egy lőszer, ami egyértelműen a nevelőapjához köthető, akkor már rohanok is a rendőrségre?? Nem az lenne a logikus, hogy minél előbb megbeszéljem az érintettekkel, hogy még csak véletlenül se fordulhasson elő mégegyszer hasonló? Vagy tényleg a helyes megoldás, rendőrségi (ügyészségi) ügy elindítása??

Egyben egészen biztos vagyok, a Szélike78 által választott megoldás legnagyobb vesztese a 9 éves kisfiú lesz. Talán gondolkodni kellett volna. Aki tényleg félti a gyerekét, az biztos, hogy nem tett volna olyat, mint Szélike78. Itt nincs bűncselekmény, ez a történet nem büntetőjogi vonatkozású.

Felelőtlenség és rosszindulat. Mindenki maga döntse el, melyik oldalon...

péterapó # 2009.01.29. 21:55

Bocs! ha rendőr a gyanusított Ügyészi Nyomozás hatáskörbe tartozik.


Polgár légy, ne alattvaló!

hoppáréka # 2009.01.26. 17:11

Miből gondoljátok azt,hogy ennek a rendőrnek van otthon lőfegyvere???
Mi van akkor ha nincs és apuka szerezte a lőszert csupán rossz indulatból és rossz szándékból???

Az nem fordult meg esetleg a fejetekben? - Kedves Péterapó,a feljelentést a Rendősrségen kell megtenni,majd a rendőrség hivatalból áthelyezi a további nyomozást a Nyomozó Ügyészségre,mivel hivatásos állományú rendőrről szólna a feljelentés,aztán majd meglátjuk mit hoz a nyomozás.Viszont,ha apuka feljelentése "sántít",akkor elindítják ők hivatalból a hamisvád eljárását, ilyenkor fordul elő a "vissza nyal a fagyi" effektus.

monalisa1 # 2009.01.25. 20:39

Természetesen nagyfokú gondatlanság lőfegyvert előfelejteni, abból baj származhat. (Amúgy a mai srácok minden után nagyfokú érdeklődéssel...)

péterapó # 2009.01.25. 19:50

T monalisa1 és lajoska 32

Szerintetek normális eljárás, ha egy hivatásos rendőr hozzáférhető módon tárolja lakásában fegyverét és éles lőszereit?
Sajnos szélike a rendőrséget kereste fel ez ügyben - nem a nyomozó Ügyészséget.
Kiváncsi vagyok arra,hogy az "illetékes rendőrkapitányság" milyen intézkedést tett az ügyben?

Felvett - e egyáltalán jegyzőkönyvet, tett e hivatalból feljelentést ( közvádra üldözendő bűncselekmény megalapozott gyanúja miatt)


Polgár légy, ne alattvaló!

hoppáréka # 2009.01.23. 19:28

Szélike!
Csak nehogy vissza nyaljon a fagyi,hiszen mindent bizonyítani kell.
9 évesen a gyermek elég nagy fantáziával rendelkezik,át kellett volna mindent gondolnod,mert süt a rosszindulat az irományodból!!
Saját gyerekedet jelented fel?
Szerintem a "nevelő apukának"megköszönhetnéd,hogy a gyerekedet eltartja.
Osztom a lajoska véleményét,ez te fogod megszívni!!
Egyáltalán honnan tudod,hogy van fegyvere?Először mindenről tájékozódnod kellett volna,mielőtt rágalmazol bárkit!

monalisa1 # 2009.01.08. 21:13

Pjotr:

Köztudott, hogy sok ember tart otthon engedéllyel marokfegyvert - kinek mi a munkaköre, beosztása. Itt egyszerűen arról lehet szó, hogy a rendőrtisz gondotlanul járt el a fegyver tartozékai elzárásánál. (Pl. van pisztolya egy "magasabb" beosztású ügyésznek és/vagy bírónak, de pl. az országgyűlési képviselő is jogosult otthon önvédelmi fegyvert tartani. És még sokan mások, így akár egy "civilben" járó rendőrtiszt is - hiszen riasztás esetén csak nem rohan előbb a kapitányságra "felfegyverezni" magát.)

A másik: azt NEM én írtam - sőt egyáltalán -, hogy gyerek kezébe fegyver való...

Amúgy megköszönöm nagybecsű hozzászólásodat, mint előzőekben is bármi máskor.

Szélike78 # 2009.01.08. 20:03

ja, bocsi tényleg félreértettem. Az nekem is érdekes volt, ahogy a lőszert minősítette, biztos nem élt még át ilyet és én se szeretnék többet.
Nyugodalmas jóéjszakát mindenkinek!

Pjotr # 2009.01.08. 19:44

Félreértettél, nem neked szólt, hanem Monalisának, ő mondta, hogy á nem is veszélyes, ha nem üti kalapáccsal.
Remélem nincs gyereke...

Szélike78 # 2009.01.08. 19:35

Kedves Pjotr!
Játszás közben esett ki a gyerek zsebéből és akkor vettem el rögtön, nem gondolod te sem hogy ekkora kretén lennék, hogy hagyom hagy játszon vele a gyerekem. Csak ezen akadtam ki teljesen, hogy mi van ha nem veszem észre és beledobja a tűzbe. Nem gondoltam volna, hogy ha átveszem a gyereket akkor motozást is kellene alkalmaznom, de ezek után más apukának is ajánlom, hogy ne érje ekkora meglepetés.
Nem ragozom tovább a lényeg, hogy egy apukának sem kívánom azt az érzést, hogy mi lett volna ha...
Az egészben talán ami gusztustalan, hogy egyikőtök sem élte át azt a pillanatot és engem támadnak néhányan, hogy örülhetek ha a vétkes nem jelent fel.
Lehet hogy jobban jártam volna ha elásom, mindegy ami történt megtörtént.
Köszönöm a válaszokat

Pjotr # 2009.01.08. 19:24

Ha meg a kollégái nem lépnek semmit az ügyben, akkor szépen ballagj be a katonai ügyészségre és tegyél panaszt, ne aggódj, ők nem fogják annyiban hagyni.

Pjotr # 2009.01.08. 19:23

Tipikus Monalisás hsz...
Munkaköri kötelessége otthon tartani a lőfegyvert....
Most ennek utána nem nézek, de a rendőrnek van szolgálati fegyvere amit hacsak a szolgálati helyén nem lehet tárolni, nem kell hazavinnie.
Egyáltalán nem munkaköri kötelessége hazavinni.

A másik ritka nagy baromság, hogy a lőszerrel lehet játszani és az egy gyerek kezébe való.
Már ne haragudj, de ekkora orbitális baromságot már nagyon régen nem hallottam.
Elnézést, hogy kiakadok, de ilyet én még az életben nem hallottam....

lajoska32 # 2009.01.08. 19:13

Rendőr ismerősöm szerint ilyen esetben minimum feljelentés(ha van autója)persze pár hét múlva,ne legyen túl átlátszó,de simán megállja a rágalmazás is,ha név szerint mondta szerinte honnan van.ja mindez a bejelentő részére

monalisa1 # 2009.01.08. 17:34

Megnyugvásodra (...) mondták azt a forrónyomos kivonulást..., távozásod után meg valószínűleg visszaültek zsugázni.

Egy r.tisztnek joga és mondhatni munkaköri kötelessége is otthon tartani a lőfegyvert+ hozzávalókat, kevés aki "odabent" szerezkedik fel. Az más kérdés, hogy MINDIG zárja el a dolgokat!

Szélike78 # 2009.01.08. 16:16

A rendőrségnek átadtván a lőszert tájékoztattak, hogy a "forrónyomos" kollegák azonnal kimennek és ellenőrzik,hogy egyáltalán tarthat-e otthon lőfegyvert és lőszert valamint, hogy a szabályoknak megfelelően tartja-e és házkutatást alkalmazhatnak hiszen nyilatkozatomban közöltem a rendőrtiszttel, hogy a kisfiam azt mondta, hogy volt abban az általa hozzáférhető helyen több is nem csak egy darab.
Azért majd okulásként közlöm, ha az igazság kiderült azokkal, akik már feltételezik rögtön az apukáról, hogy ilyen veszélyes dolgonak tenné a kisfiát, hogy lopjon el egy lőszert ha tud:-( a végeredményről.
Én nem félek attól, hogy konfrontálódok egy rendőrrel hiszen beszéltünk már egymással és nem az a tisztességes fajta.
Nem kívánom, hogy börtönbe kerüljön, hisz nem lett semmi baja sem a fiamnak hál istennek, csak azt, hogy figyeljen oda ezekre a dolgokra, ha már ő lehet velük a nap 24 órájában.