Letöltendőre nem bevonulás


Nikike0827 # 2012.07.10. 15:23

Szép Napokat!
Az lenne a kérdésem, hogy az én vőlegényem ártatlanul megint vissza kellet mennie de most be kellet neki vonulnia most június 21.-én a Markóba és be is vonult. De úgy volt neki, hogy ő kapott már előtt 2 ítéletet amit le is töltött és utána kapta ezt a harmadik ítéletet ártatlanul 1 év 6 hónap fogházat és ezt neki quasi büntetésbe vették és így 5 év 4 hónapból csináltak neki 3 év 1 hónapot de mivel ő ebből leült egyszer 7 hónapot előzetesbe meg egyszer 1 év 5 hónapot kitöltött (vagyis kereken 2 évet így összevonva) de viszont ő fogházas most. És az lenne a kérdésem, hogy ezt, hogy számolják majd mert az én tudomásom szerint először leveszik neki a kedvezmény ami 3 év 1 hónapra kb. 1 év 1 hét és utánavonják le neki azt a 2 évet amit ő letöltött már. Volt már neki sima összbüntetése amikor is 3év 10 hónapól csináltak neki 2 év 8 hónapot és annál úgy csinálták mert ott még börtönön volt, hogy először le vonták neki a 8 hónap kedvezmény és csak utána vonták le a 7 hónapot amit előzetesbe töltött és végül is így szabadult ő feltételesen 2 évről. És csak gondolom, hogy elvileg akkor ennél az ügynél is így kéne cselekedniük, hogy először a kedvezményt vonják le amennyibe megadható és csak utána vonják le a 2 évet és az lenne a kérdésem, hogy ezt valóbán így számolják e vagy pedig először 2 évet vonják le neki amit már kitöltött és csak utána fogják majd csak a kedvezményt? Mert ha így van akkor viszont 1 év 1 hónapból fogják levonni a kedvezmény? Vagy ezt, hogy szokták számolni? Mert én már több variációt nem nagyon tudok! És nagyon rossz ez a tudatlanság, hogy nem látom megint az alagút végét. Nagyon de nagyon hálás lennék egy konkrét válaszért!!!!!!!!! És nagyon meg is köszönném!!!!!!!!

ObudaFan # 2010.01.27. 10:45

Ügyvédhez.

Laci87 # 2010.01.26. 17:02

Üdv.

Tavaly tavasszal indul ellenünk egy személyi szabadságot és rendőrnek adtuk ki magunkat vád.
Mi eközben 3 an elmondtuk hogy csak néhány szó váltás volt a sértettel és egy magánlaksértés.
A vádnak garázdaság és magán laksértésnek kellet volna lenni.
De mivel egyik barátom aki velünk volt ö és egy rendőr között négyzet eltérés volt ami garázdaságba és rongálásba fajult.
Elakarnak minket ítélni mivel a barátunk ezt meg tette egy rendőrrel szemben.
Elfogultak korruktak a rendőrök ellenünk.
Mindenképpen azon vannak hogy lecsukassanak bennünket, és ezt az első kihallgatás után meg is mondták nekünk.
Mit tehetünk hová forduljunk?
Ki tudna nekünk segíteni?
Még sosem voltunk büntetve másik barátommal és megmondták hogy min 1 év elzárás lesz itt a helyi bíróságon.
Ellenünk van az ügyész mindenki és magyar országon akit elakarnak taposni azt el is tapossák.
Kérem segítsen hová forduljunk mert ezt igazságtalan dolog amit velünk követnek el.
Köszönöm.

üdv laci

Laci87 # 2010.01.26. 17:02

Üdv.

Tavaly tavasszal indul ellenünk egy személyi szabadságot és rendőrnek adtuk ki magunkat vád.
Mi eközben 3 an elmondtuk hogy csak néhány szó váltás volt a sértettel és egy magánlaksértés.
A vádnak garázdaság és magán laksértésnek kellet volna lenni.
De mivel egyik barátom aki velünk volt ö és egy rendőr között négyzet eltérés volt ami garázdaságba és rongálásba fajult.
Elakarnak minket ítélni mivel a barátunk ezt meg tette egy rendőrrel szemben.
Elfogultak korruktak a rendőrök ellenünk.
Mindenképpen azon vannak hogy lecsukassanak bennünket, és ezt az első kihallgatás után meg is mondták nekünk.
Mit tehetünk hová forduljunk?
Ki tudna nekünk segíteni?
Még sosem voltunk büntetve másik barátommal és megmondták hogy min 1 év elzárás lesz itt a helyi bíróságon.
Ellenünk van az ügyész mindenki és magyar országon akit elakarnak taposni azt el is tapossák.
Kérem segítsen hová forduljunk mert ezt igazságtalan dolog amit velünk követnek el.
Köszönöm.

üdv laci

Dr.Attika # 2010.01.05. 17:21

A következetes bírói gyakorlat szerint pedig (Fórum, BH1999. 5. szám) az 1999. március 1-jétől hatályba lépett 1998. évi LXXXVII. törvény (a Btk. Novellája) rendelkezéseiből nem következik, hogy a novella hatályba lépése után az annak hatályba lépése előtt elkövetett cselekmények miatt szabadságvesztésre ítélteket a novella rendelkezései szerint lehet és kell feltételes szabadságra bocsátani. A Novella vonatkozó rendelkezésének ilyen értelmezése a Btk. 2. §-ának alapulvétele mellett nem foghat helyt, mivel áttörné a súlyosabb büntetőtörvény visszaható erejének alkotmányos tilalmát. Ha tehát a bíróságok a folyamatban levő ügyben 1999. március 1. előtt a feltételes szabadságra vonatkozó korábbi szabályokat alkalmazták, vagy a megelőzően elkövetett cselekmény miatt a novella hatályba lépése után alkalmazzák, az elítéltet a régi szabályok szerint lehet és kell feltételes szabadságra bocsátani.
(Legf. Bír. Bfv. V. 432/2001. sz.)

Dr.Attika # 2010.01.05. 17:18

"A következetes bírói gyakorlat szerint pedig (Fórum, BH1999. 5. szám) az 1999. március 1-jétől hatályba lépett 1998. évi LXXXVII. törvény (a Btk. Novellája) rendelkezéseiből nem következik, hogy a novella hatályba lépése után az annak hatályba lépése előtt elkövetett cselekmények miatt szabadságvesztésre ítélteket a novella rendelkezései szerint lehet és kell feltételes szabadságra bocsátani. A Novella vonatkozó rendelkezésének ilyen értelmezése a Btk. 2. §-ának alapulvétele mellett nem foghat helyt, mivel áttörné a súlyosabb büntetőtörvény visszaható erejének alkotmányos tilalmát. Ha tehát a bíróságok a folyamatban levő ügyben 1999. március 1. előtt a feltételes szabadságra vonatkozó korábbi szabályokat alkalmazták, vagy a megelőzően elkövetett cselekmény miatt a novella hatályba lépése után alkalmazzák, az elítéltet a régi szabályok szerint lehet és kell feltételes szabadságra bocsátani."
(Legf. Bír. Bfv. V. 432/2001. sz.)

Dr.Attika # 2009.12.31. 05:58

Nem lehet. A "felezést" csak a bíróság rendelheti el az eredeti ügyben hozott határozatában, később nincs rá mód.

Egyébként ez a topic nem erről szól.

sziszi76 # 2009.12.30. 16:44

Érdeklődnék hogy az élettársam elítélték tartás nem fizetése miatt 6 hónap fogházbüntetésre amit 2 évre felfüggesztettek pártfogói felügyelet mellet de egy pár alkalommal nem jelent meg nála i így átváltoztatták letöltendőre október 15.-én vonult be Veszprémbe dec15.-én harmadolták a büntetését.Kérdésem az lenne hogy lehet e felezést kérni dicsérete van és már a 2.héttől dolgozik.a tartást pedig részben megfizette.előre is köszönöm.

ObudaFan # 2009.12.24. 09:43

Célszerűbb megbízni egy védőt szerintem.

molli84 # 2009.12.23. 20:48

Igen volt előzetesben a párom,és most egy általános bv.bírói tárgyalás volt ahol azt monta a bv.bíró,hogy sajnos ki lesz zárvva a kedvezményből.2év6hónapot kapott+10hóhap felfüggesztettje volt ami rájött neki,ebből lejött 8 hónap előzetes és azt mondták neki hogy 2012-be szabadulhat,most ez ellen kéne fellebezni mert ez egy kicsit sok.Neki kell megírni a fellebezést?Vagy hogy zajlik ez?

Dr.Attika # 2009.12.23. 16:09

A "fogházasítási kérelmet"- ahogy Ön nevezi, azt bármikor be lehet adni. Lényeg, hogy hogyan bírálja el a bv. bíró, illetve fellebbezés esetén a másod fok.

Amitiel01 # 2009.12.23. 16:00

Egyéb lehetőség esetleg van, vagy csak a fogházasítás, jutalomszerzések... ennyi?

Amitiel01 # 2009.12.23. 15:59

Értem, és köszönöm a válaszát. Esetleg bármilyen lehetőség arra, hogy hamarabb haza jöhessen? Fogházasítási kérelem, jutalomszerzések...stb. Ennyi az összes lehetőség?

Dr.Attika # 2009.12.23. 14:03

Nem ez a lényeg. Olvassa el kérem a korábbi válaszomat mégegyszer. Ön kérhet sok mindent, de amit ön remél- a párja büntetésének hátra lévő részének elengedését- nem fogja elérni, mert nincs rá törvényes lehetőség.

Amitiel01 # 2009.12.23. 13:11

Tehát ha valaki már letöltendőn van, akkor hiába, nem kérhetem, hogy hamarabb elengedjék?

Dr.Attika # 2009.12.23. 13:09

Nem működik a dolog.

A magyar "vádalku" csak büntetőeljárás alá vont személy esetében ad kedvezményt. A lényege, hogy az ügyész egy kissebb súlyú bűnelkövető esetében eltekinthet a vádemeléstől, amennyiben az egy súlyosabb bűncselekmény elkövetőjének büntetőjogi felelősségre vonásához vallomásával, információjával hozzájárul.

Amitiel01 # 2009.12.23. 12:32

...ja és ez az illető sokkal súlyosabb dolgot követett el, mint a párom.

Amitiel01 # 2009.12.23. 12:31

Sziasztok!
Valaki tudna nekem valami érdemleges tájékoztatást adni a vádalkuról? Ha én tudok valakiről valamit, és azt a hatóságok rendelkezésére bocsájtom, akkor kérhetem cserébe, hogy a párom a börtönből hamarabb szabaduljon? 4 hónapja van hátra, ezt szeretném, ha rövidítenék.
Köszi a választ!

Dr.Attika # 2009.12.21. 10:49

"Bocs hogy beleszólok,de az én párom is olyan helyzetbe van hogy azt mondta neki a bv bíró hogy nem bocsátható feltételesre,mert nem ment be időbe!Akkor ott is tévedett ba bvbíró?"

A bírák sem tévedhetetlenek. Van amikor első fokon bűnösséget megállapítóítéletet, másod fokon felmentő ítéletet hoznak, vagy fordítva. Ezért van a jogorvoslat, hogy e tévedések kiküszöbölhetők legyenek.

Egyébként biztos, hogy feltételesről szólt az ülés. Szemptemberi bevonulás után decemberben nehezen elképzelhető. Volt előtte előzetesben?

Dr.Attika # 2009.12.20. 17:34

Ha még nem futottak ki a fellebbezési határidőből, akkor minnél hamarabb meg kell fellebbezni. Ha kifutottak, akkor új kérelmet kell beadni. Egyébként is a feltételes kizárását a jogerős ítélet utólagos eljárásban történő kiegészítésével kell kimondani.

molli84 # 2009.12.20. 16:05

Ő most állampusztán tölti a büntetését,de azthiszem szükség lenne egy ügyvédre aki segítene megfellebbezni ezt a bv.bírói döntést.Ezt hogy lehet megoldani?

ObudaFan # 2009.12.20. 16:04

2. § A bűncselekményt az elkövetése idején hatályban levő törvény szerint kell elbírálni. Ha a cselekmény elbírálásakor hatályban levő új büntető törvény szerint a cselekmény már nem bűncselekmény, vagy enyhébben bírálandó el, akkor az új törvényt kell alkalmazni; egyébként az új büntető törvénynek nincs visszaható ereje.

molli84 # 2009.12.20. 16:01

Ha fellebbezünk van esély hogy visszakapja?Miért mit mond ki a BTK.2§-a?

molli84 # 2009.12.20. 15:59

ja és 2009 szeptemberébe vonult be.

ObudaFan # 2009.12.20. 15:55

Hát legalábbis a Btk. 2.§-ra hivatkozva próbáljatok fellebbezni.