elévülés, elfogatóparancs?


ObudaFan # 2009.02.16. 17:14

Annyi van, hogy ilyenkor, ha megkerülsz, perújítást kérhetsz.

ObudaFan # 2009.02.16. 17:14

Ha az ügyész indítványozza, akkor lesz egy jogerős ítélet, és valóban, úgy is évül el a végrehajthatósága, mint más, rendes jogerős ítéletnek.

arpi252 # 2009.02.16. 10:41

a vád jelentős kárt okozó csalás a vádirat szerint.

ha az ügyész inditványozza a távollétemben a tárgyalás lefojtatását akkor kaphatok egy jogerős itéletet? és akkor onnantól számolva az az elévülési idő érvényes mintha ott lettem volna a tárgyaláson és teszem azt kapok 4 év szabadságvesztést és akkor az elévülési idő 5 év? vagy pontosabban ez nem elévülés egészen hanem a szabadságvesztés végrehajthatósága évül el 5 év alatt?

köszönöm

ObudaFan # 2009.02.16. 10:29

Ezt majd az ügyész eldönti, hogy indítványozza-e a távollétedben az eljárást. Ha az elfogatóparancs után nem találnak meg, akkor indítványozni fogja. Nem tudjuk, mi a vád, így az elévülési időt sem tudhatjuk.

arpi252 # 2009.02.16. 08:47

Nekem is hasonló kérdésem adódna mint az előttem kérdezőknek. Én is szabadlábon védekezek jelen pillanatban, tárgyaláson pedig nem tettem vallomást, vagyis mikor megkérdezte a bíró akkor azt mondtam hogy kívánok vallomást tenni de majd csak meghatalmazott védőm jelenlétében.

a kérdésem nekem is az lenne hogy ha nem jelenek meg tárgyaláson akkor nyilván kiadják az elfogatóparancsot, de ha nem kerülök elő akkor az ügyet letárgyalják-e a távollétemben vagy pedig felfüggesztik a tárgyalást amig nem kerülök elő.

és ha felfüggesztik akkor mennyi az elévülési idő és ha letárgyalják akkor mennyi az elévülési idő?

köszönöm segítségüket

ObudaFan # 2009.02.05. 18:18

Az legfeljebb 72 óra. De lehet utána előzetes természetesen.

scofield # 2009.02.05. 17:59

Tiszteletem.
Köszön a válaszát,de az hogy őrizet,az miből áll,és mennyi idő,72.ó???
üdv.

ObudaFan # 2009.02.03. 17:54

Hogy előzetes lesz-e, azt ennyiből megmondani képtelenség. Őrizet azért lesz.

scofield # 2009.02.03. 17:35

Tiszteletem.
A kérdésem hasonló,mint az előttem szóló-é,
azzal a külömbséggel hogy,még nem voltam kihalgatáson(pedig szerintük küldtek pár meghívót).
Az elfogató parancsot pedig a Vámosok adták ki,az a kérdésem ez csak kihallgatás lenne,vagy előzetes???
Köszönöm a válaszát.

ObudaFan # 2009.02.02. 12:16

Akkor évül el, ha 8 évig nem történik az ügy előbbre vitelét szolgáló eljárási cselekmény. Ha nem jelensz meg, azt a tárgyalást nem lehet megtartani majd, de az azt követőt már meg lehet, mert az előzetes letartóztatásból nem lesz nehéz téged előállítani.

zimba25 # 2009.02.02. 09:38

Tisztelt fórumozók, az lenne a kérdésem, hogy ha vádlott vagyok és eddig volt 2 tárgyalás de jogerős ítélet még nem született, elévülhet e az ügy bármikor is?

konkrétan 2-8-as büntetési tétellel rendelkező ügyben vagyok vádlott. 4 társammal egyetemben. a kérdés pedig konkrétan arra irányulna ha teszem azt a következő dátumra kiirt tárgyaláson nem jelenek meg milyen szankciókkal kell számolnom (gondolom elfogatóparancs azonnal) és el évülhet-e valaha ez az ügy?

egyáltalán folytatódhat-e a tárgyalás anélkül hogy jelen lennék? vallomást még nem tettem. esetlegesen a többieket letárgyalják vagy addig félbeszakad amig nem kerülök elő?

gondolom elfogatóparancs kerül kiadásra azonnal..

mi határozza meg azt hogy az elfogatóparancs nem csak országos hanem nemzetközi is legyen? (ha egyáltalán van ilyen)

válaszaikat előre is köszönöm!