viszonvád


Slainte # 2021.11.21. 19:44

Jaj, nem láttam, hogy milyen kövület került elő!

Surmoka # 2021.11.21. 17:16

Köszi a válaszokat! Akkor az elsőfokú trágyaláson lépni fogok.

Kogeza # 2021.11.20. 15:17

Surmoka

Az elsőfokú bíróság határozathozataláig van helye viszonvádnak.

drbjozsef # 2021.11.20. 12:50

(Slainte, ObudaFan még lehet, hogy 2009-ben a régi Be. szerint válaszolt......)

Slainte # 2021.11.20. 07:39

Bocsáss meg, ObudaFan,

az új Be. szerint a magánindítvány határideje egy hónap, és nem a bűncselekmény elkövetőjének kilétéről, hanem magáról a bűncselekményről való tudomásszerzéstől számítva (Be. 378. § (3) bekezdés). De ez ebben az ügyben nem lényegese. Izett viszonvádja joghatályos, azaz amíg él az "alapvád", addig elbírálják azt is. Ha viszont az eset és a meghallgatáson tett feljelentés között több mint egy hónap telt el (ami valószínű), akkor az alapfeljelentés visszavonása esetén a viszonvád alapján folyó eljárást is megszüntetik.

Surmoka kérdésére: nem, csak az elsőfokú eljárásban jelenthet be viszonvádat.

Surmoka # 2021.11.19. 20:06

Üdv!
Magánvádas ügyben következik az elsőfokú trágyalás. A Be. szerint az ügydöntő 6ározat mexületéséig élhetek viszonváddal. Ez így az elsőfokú eljárás végéig tart? Vagy ha nem vagyok elégedett az elsőfok eredményével és fellebbezek, akkor a másodfokú szakaszban is élhetek még viszonváddal?

ObudaFan # 2009.02.07. 13:36

Valószínúleg nem. A határidő 30 nap lett volna attól a naptól, amikor az elkövető kilétéről tudomást szereztél - ez jelen esetben valószínűleg az elkövetés napja.

izett # 2009.02.07. 11:13

"..mi. tételére nyitvaálló határidő.."...hát,ezt nem sikerült beazonosítanom:)A meghallgatáson csatoltam a látleletet,egyben viszont feljelentettem a magánvádlót.Ez esetben határidőn belül,avagy túl voltam?Válaszodat(válaszaidat) egyébként köszönöm szépen,nézd el nekem a hozzá nem értésemet,de hát ezért vagyok itt.:)

ObudaFan # 2009.02.07. 10:41

Ez büntetőeljárás, nincs alperes, meg felperes. Magánvádló van és vádlott. Ha a magánindítvány tételére nyitvaálló határidőn túl volt a viszonvád, akkor a magánvádló vádelejtése folytán megszűnik az eljárás a viszonvád tekintetében is.

izett # 2009.02.07. 09:26

Sziasztok!A köv. kérdésekre szeretnék választ kapni:Feljelentést követő bírósági meghallgatás után kb. mennyi időn belül kapom meg az idézést a tárgyalásra.Tudom,hogy ezt nem lehet pontosan megmondani,mégis esetleg egy -ig határidő,amin belül meg kellene kapnom?A másik kérdésem:könnyű testi sértéssel vádolnak,viszonváddal éltem.Ha a feljelentő megszűnteti az eljárást,a viszonvádnak ettől függetlenül helye van?Vagy a viszonvádat képviselő alperesből felperes lesz,és ennek fényében folytatódnak a tárgyalások?Előre is köszi a válaszokat!