Gyanusítottból tanu


Főlökött # 2009.02.09. 17:27

Tisztelettel

Persze, hogy nem. Jogerőre ( panaszjog letelte után... ) emelkedett a megrovás / büntetés/, melynek idejét kivárják, majd a tárgyalásra kap a gyerkőc egy idézést, ahol a gyanúsított a társ lesz olvasatomban.
Vádiratból nem kap, mert az elkövetői körből őt kiemelték, ezért be kell élnie a kölcsönkapott vádirattal.

Majd jön az idézés, annyira nem kell várni, majd megérkezik.....

----------------
  • Lökött
ObudaFan # 2009.02.09. 17:18

A helyetekben én is hagynám, mert ebben az esetben az az őrizet jogszerű volt.

ktibike # 2009.02.09. 15:38

Kedves Obudafan!
Nagyon köszönöm a választ. Én is úgy gondolom,hogy hagyom az egészet, hiszen azért pofon az elcsattant a fiatalok között, pro és kontra. Az viszont érdekes, hogy a fiam társának küldött vádirat 2008.12.08. dátumozású, mi viszont a mai napig semmit nem kaptunk.
Üdv.:Ktibike

ObudaFan # 2009.02.09. 11:11

Kárigény egy esetben lehet, de ez elég kockázatos: a megrovás ellen panaszt tehetsz, arra hivatkozva, hogy nem követte el a bűncselekményt. Ebben az esetben a bíróság fog dönteni a bűnösség és a szanció kérdésében, és ha felmenti, akkor lehet kárigény.

ktibike # 2009.02.08. 13:51

Köszönöm a válaszokat!
Figyelmesebben átolvastam a társnak kiküldött vádiratot,fiamat megrovásban részesítik, de a bíróságra tanuként idézik. Így kárigény nem is lehet, mert "ítéletet" kapott.
Üdvözlettel: ktibike

Tamás123 # 2009.02.08. 00:43

Úgy jártam én is, mint a fórum támájában, feljelentettem valakit, majd 2 év múlva a gyanúsítottból tanút kreáltak, míg belőlem elkövetőt.

Bővebben alább:

http://gyermekvedelem.mindenkilapja.hu/

Pistone # 2009.02.07. 22:06

Kedves Ktibike!

Amennyiben a fia vádlott lesz, úgy kapni fognak a vádiratból. Amennyiben tanú, akkor nem, ebben az esetben csak idézést fog kapni a tárgyalásra.
Kárigénye lehet (mindenkinek lehet, aki vagyonában vagy személyében veszteséget szenvedett), de semmi esélyét nem látom annak, hogy komolyabb összeget megítéljenek Önnek vagy fiának.

Üdvözlettel: Pistone

ktibike # 2009.02.07. 14:46

Sziasztok
2007. decemberében fiatalkorú fiamat aljas indokból elkövetett könnyű testi sértésért őrizetbe vette a rendőrség,egy társával együtt. 2008. szeptember elején volt iratismertetés, ahol még gyanusítottként szerepelt. Társa tegnap kapta meg a vádiratot (mi semmit), melyben fiam tanuként szerepel. Kérdésem az lenne, hogy mi is kapunk-e a vádiratból, illetve az őrizetbe vétele, és a kihallgatások miatt származhat-e kárigényem a rendőrséggel szemben. (Fiamnak egy napi
fögda, nekem több alkalommal szabadság kivétele.)
Előre is köszönöm a választ.