ügyvédi költség


rünike # 2009.02.25. 18:50

kÖSZÖNÖM egyjogász!A párom teljes beismerő vallomást tett az ügyel kapcsolatban.Egy nagyon jó és neves ügyvédünk volt aki készséggel állt mindig a rendelkezésünkre.Aztán képbe került ez a hazug hiéna és sajnos összesen 1,1 millio ft.ot kicsalt tőlünk.SOHA nem lehet elérni és még ráadásul egy pocsék ügyvéd.Olyanokat hazudik,hogy kap összbüntetést a párom ,pedig utána jártam és itt is mondták hogy ki van zárva,mivel jogerős alatt követett el bűncselekményt.
de tudnék nagyon sok rosszat írni még róla.a lényeg,hogy nem jött el a másodfokra sem és a párom nem tud normális munkát bent végezni amig nincs jogerőse.nem akarunk rizikózni és nincs pénzem ügyvédre.az ő esetébe szerintem már teljesen mindegy ki védi.

Egyjogász # 2009.02.25. 17:55

Azt azért jó ha tudod, hogy a kirendelt ügyvéd (védő)az államtól csak elenyésző töredékét kapja annak az összegnek, amit egy általad választott, megbízott és megfizett ügyvéd általában elkér egy hasonló ügyért.

Rendkívül nagy tisztelet a kivételnek, de én általában azt tapasztalom, hogy a kirendelt védő ebből adódóan megteszi, amit feltétlenül muszály (ill. van olyan is, aki még azt sem), de biztos nem fogja úgy odatenni magát, mint egy megbízott és megfizetett ügyvéd.

Nekem volt olyan esetem, amikor a kirendelt védő nagy ívben tojt az ügyre, a tárgyalásra meg odaküldött egy megszeppent jelöltet, aki közölte, hogy életében most van először bíróságon, az aktát meg fél órája adta oda neki az ügyvéd, azzal, hogy ez egy kirendeléses ingyenmunka, menjen, oszt védje meg a delikvenst, valami tolvaj...

guba # 2009.02.25. 16:46

Ha a fogva lévő terhelt kéri, akkor meg be fog hozzá menni a védő.

_Wasp_ # 2009.02.25. 16:16

van amelyik kirendelt védő megkeresi a terheltet, van amelyik nem, de a többség az utóbbi kategóriába tartozik...


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

rünike # 2009.02.25. 16:12

megpróbálom mindenképpen szépen.bár esélyt nem látok rá.az első kérdésben tudnátok segíteni?hogy hogy lesz a kirendelt ügyvéddel?

Iucundus # 2009.02.25. 15:58

rünike,

néha egy jól megirt kereset többet ér, mint bármely többórás tárgyalás.

Szerintem is próbáld megbeszélni és tiszteségesen elszámolni az ügyvéddel és csak utána tegyél bármit.


Ddr

_Wasp_ # 2009.02.25. 15:50

én nem mondtam semmi ilyesmit, azt, hogy jogos a követelésed, vagy sem, amúgy sem lehet így eldönteni.

mindenesetre az alapvető, hogy ha tartozás/vitatott követelés esete áll elő, akkor először próbáljunk meg egyeztetni, és csak utána perelni/feljelenteni, stb. (igaz, hogy jó magyar szokás szerint ezt elfelejti a többség)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

rünike # 2009.02.25. 15:16

Köszi WASP.Akkor jogos lenne a követelésem szerinted is?A másodfokra el sem jött betegségre hivatkozva de a titkárnője lebuktatta.mindegy.papírom nincs róla hogy mennyi pénzt adtam neki de tanum van rá.A kamara mit tehet?

_Wasp_ # 2009.02.25. 15:06

dehogynem. először próbálj meg szépszerével a pénzedhez jutni!


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

rünike # 2009.02.25. 14:38

Köszönöm a választ.Akkor forduljak a kamarához?Ne probáljak vele beszélni előbb?Már ha utol tudom érni...

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2009.02.25. 14:32

Ebben a kérdésben az illetékes kamara tud tájékoztatást adni.

rünike # 2009.02.25. 14:13

Sziasztok!Ügyvédünket le mondtuk.Kirendelt ügyvédet kértünk.azt szeretném kérdezni,hogy a kirendelt a tárgyalás előtt felkeresi e a páromat(kozma u.) vagy csak a tárgyalásra jön el.hogy működik ez a dolog?
A másik kérdésem meg az,hogy a fogadott ügyvédtől vissza kérhetem a pénzem egy részét?600ezer ft.ot kért az ügyre.1 kihalgatáson vett részt és az első fokú tárgyaláson.Soha nem lehetett elérni és más dologgal is becsapott.Tehetek valamit,hogy vissza adjon pénzt?

guba # 2009.02.13. 19:11

Igen.

rünike # 2009.02.13. 18:40

Sziasztok!még egy kérdés!március 25.ére tűzték ki az új tárgyalást.az ügyvédet lemondom.kérek kirendelt ügyvédet.ezt márciusig el lehet rendezni ?nem akarom hogy napoljanak megint.

rünike # 2009.02.12. 07:43

köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2009.02.12. 07:04

Nincs. Az ügyvédi munkadíj szabad megállapodás tárgya. Ez, persze, azt is jelenti, hogy célszerű előre megállapodni.

rünike # 2009.02.12. 06:57

Sziasztok.Kérdezném,hogy van e valami szabvány arra hogy egy ügyvéd menni pénzt kérhet el egy kihallgatásra meg egy tárgyalásra?