kegyelmi kérvény ,halasztás.


Atis85 # 2009.08.03. 13:31

Köszönöm válaszukat, valamelyest sikerült megnyugodnom! Az erkölcsi bizonyítványomat már az előző kérdésem napján kikértem!

Válaszukat ismételten megköszönöm!

Tisztelettel: Atis85

_Wasp_ # 2009.08.03. 12:41

Atis85:
nem lesz benn az erkölcsi bizonyítványban, hiszen a próbaidő leteltekor a törvény erejénél fogva mentesültél a joghátrányok alól.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Dr.Attika # 2009.08.03. 12:27

Tisztelt Atis85!
Ebben az esetben az a lényeg, hogy a büntetett előitélettehez fűződő hátrányok alól mentesült-e illetve ezalól a bíróság előzetesen mentesítette-e. Ha igen, akkor nem köteles számot adni korábbi elitéléséről, így erről jogszerűen a kanadai hatóságok sem értesülhetnek. Kérje ki azt az erkölcsit és a megnyugtató válasz annak tartalma alapján adható.

Atis85 # 2009.08.03. 10:43

Tisztelt Tanácsadók!

A napokban kaptam egy ajánlatot, hogy 2009. December elején kiutazhassak Kanadába, ahol a rokonaim laknak. Szeretnék élni a lehetőséggel, csak volt egy kis botlásom. Nővéremet a barátja folyamatosan verte…stb, betelt a pohár, amikor a rendőrség azt mondta, hogy ők ilyennel nem intézkednek, csak ha vér folyik…(ez volt a lényege), a következő alkalomkor nekimentem, feljelentett, a bírósági tárgyalást nélkülem folytatták. Az ítélet: 6 hónap börtönbüntetés 2 évre felfüggesztve. Az eset 2004.-ben történt. A felfüggesztett 2006-ban letelt, viszont gondolom ennek is van egy elévülési ideje. Ha az erkölcsi bizonyítványomban benne van ez akkor a Kanadai vámosok jobb esetben 3 hónapra engednek be (6 hónap helyett), rossz esetben visszautasítanak. Fontos lenne, hogy idén decemberben elmenjek Kanadába, mert munka is lenne. Kérdésem az, hogy benne van e még az erkölcsimben ennek a nyoma, és ha benne van, akkor kérhetek e a Köztársasági Elnöktől olyan kegyelmet, hogy elengedje azt a pár hónap elévülési időt?
Válaszukat melyet várok, előre is szeretném megköszönni!

Tisztelettel: Atis85.

Zsufa1 # 2009.08.01. 17:07

Köszönöm Dr.Attika!
De most már az egészet nem értem. Tudom, milyen ez az ország(sajnos), de meg tanultam, hogy egy fecske nem csinál nyarat! Menekülnék én innen, de hová? További szép hétvégét.

Dr.Attika # 2009.07.30. 19:54

Nézze a bv. azt látja ami a hivatalos iratokban van. A lakóhely változást ilyen esetben közölni kell. Ha Önök ezt elmulasztják, akkor ennek következtében előálló hátrányt ne a hatóság terhére róják.

Egy dolgot azért figyelembe kellene venni. A szabadságvesztésre ítélés egy joghátrány, nem is kicsi. A szabadságvesztés végrehajtásával kapcsolatosan van nagyon sok jogszabály, amit mind az elitéltnek, mind a büntetés-végrehajtási hatóságnak be kell tartani. Sajnos a mai valóság azt mutatja, hogy a BV sokkal több jogszabályt sért meg, mint a fogvatartottak.
EZ A MI VILÁGUNK. És ez így is marad, amíg a választó polgárok nem nőnek fel választó polgári feladataikhoz.

Amíg ez meg nem történik, addig eszerint kell élni.

Zsufa1 # 2009.07.30. 17:57

Dr.Attika!
Nagyon köszönöm a választ! Csak ezt nem értem: "lakóhelyhez legközelebbi bv. intézetben kell elhelyezni". Melyik lakóhelyhez? Nekünk az állandó bejelentett lakcímünk Sz-Sz-B megyében van, a szülőknél, (így ott is helyezték el). De tavaly augusztusban elköltöztünk Gy-M-S megyébe, az ideiglenes lakcímünk itt van és itt is élünk, innen vonult be oda. Mi a mai napig itt élünk a gyermekemmel együtt, a párom lakcímkártyájában is ez és így szerepel. Ezért is nehéz a beszélőre járás, mert nem mindíg tudunk menni az utazási költségek miatt. Akkor valójában hol kellene elhelyezni és ez alapos indok? Én is beadhatom, vagy csak ő? Válaszaidat előre is köszönöm!

Dr.Attika # 2009.07.29. 19:57

Főszabály az, hogy a lakóhelyhez legközelebbi bv. intézetben kell elhelyezni. Egy kézzel írott kérelembe kell kérni az átszállítást és ott bent be lehet adni. hogy mi az esély? Ha van rá mód és alapos az indok, akkor általában teljesítik.

Zsufa1 # 2009.07.29. 18:24

Kedves ObudaFan!

Köszönöm, hogy elolvastad a sirámom és válaszoltál!
Abban tudnál nekem esetleg segíteni, hogy hogyan lehetne átkéretni közelebbi bv.intézetbe? Mi ennek az eljárása és az esélye?

ObudaFan # 2009.07.28. 12:04

Nézd, írd le ezeket a kegyelmiben, aztán lesz, ami lesz. Azért az az igazság, hogy nagy reményt nem kell fűzni hozzá.

Zsufa1 # 2009.07.27. 19:30

Bocsánat!
Azt elfelejtettem írni, hogy az előzetesből való szabadulása után elköltöztünk az ország másik végére (Sz-Sz-B-ből, Gy-M-S-ba), mert felénk nincs megfelelő megélhetési lehetőség. Tehát anyagi gondjaink már itt és így oldódtak meg. Viszont bevonulnia Sz-Sz-B-be kellett, így beszélőre sem tudunk mindíg menni, mert az anyagiak nem mindíg engedik az utazgatást. Az áthozatalát közelebbi helyre sem tudom, hogy meg lehetene-e oldani valamilyen formában. Bocsánat ha túl bőbeszédű vagyok, próbálom csak a lényeget írni, de feltör bennem minden.

Zsufa1 # 2009.07.27. 18:08

Kedves ObudaFan!

Nem írtam le, ami miatt lenne esély? Mi kell ahhoz, hogy egyáltalán esélyt adjanak bármire is ebben az országban? Fogalmam sincs, milyen indokok lennének azok, amire egyáltalán odafigyelnének. Nekünk elég tragikus ez így is! Albérletben lakom a gyermekünkkel, keresek 80e ft-ot. A lízingelt autónkat májusban elvitték, de így is fizetnem kell. Azt jelenleg a gyesem és a családi pótlékom fedezi. Ide költöztek hozzám a testvéremék, hogy anyagilag segítsünk egymásnak a kültségek megosztásával. Közben a sógorom terrorban tartja az egész családot, köztük engem és a gyermekemet is! Ez az esély Magyarországon? Amikor normális bejelentett munkahelye volt és jól keresett? Nem küzdöttünk anyagi problémákkal, de be kellett vonulmia.
Üzletszerűen elküvetett lopás bűntette és csalás miatt ítélték el. Elvileg első bűntényes, ahogy ezt szokták mondani. A priuszában szerepel 98-ban egy kerékpárlopás, 2005-ben pedig egy garázdaság, ahol pénzbüntetést kapott. Az indok az elkövetésre, a nehéz anyagi helyzetünk, de ezt egy tárgyaláson sem említették. Lehet ezzel valamit kezdeni?

ObudaFan # 2009.07.26. 12:12

Olyasmit nem írtál le, ami miatt lenne esély. De hát egyelőre nem írtad le, miért ítélték el, azt miért követte el, stb.

Zsufa1 # 2009.07.25. 14:03

Sziasztok!
Valaki tudna nekem segíteni?
A páromat jogerősen elítélték 2év 6hónapra. Márciusban meg is kezdte büntetésének letöltését.
Most ott tartunk, hogy lelkileg össze van törve, lebetegedett, kórházi ápolásra szorult. Felvilágosítást sem adnak róla. Munkára nem veszik ki, bárhogyan is szeretné.Tanulásra sincs lehetőség. A 2 éves gyermekünk folyamatosan sír utána,magamról inkább enm beszélek, mert valakinek erősnek is kell lennie. Van esélyünk a büntetés törlésére egy kegyelmi kérvénnyel a köztársasági elnökhöz? Már tavaly is volt 6hónap előzetesben ebbőlaz ügyből kifolyólag. Valaki segítsen!!! Köszönöm!

ObudaFan # 2009.07.13. 10:24

Ha a jegyző 30 napon belül semmilyen intézkedést nem tesz, akkor közig. hivatal.

kérdezőke # 2009.07.13. 10:14

köszi. de a jegyző le se xrja. közig hivatal? ha mégis rámozdul a jegyző akkor mi az a birt védelem? kb........

ObudaFan # 2009.07.13. 10:08

Gondatlan bűncselekménynek fogalmilag kizárt, hogy kísérlete legyen. A jegyzőhöz fordulj birtokvédelemért.

kérdezőke # 2009.07.13. 10:06

tiszteletem! problémám a következő: a szomszédom a közös szellőző rendszerbe vezette a kéményét. ez büntető jog is lehet? mondjuk gondatlanságbol elkövetett emberölés kisérlete....... vagy hová lehet fordulni ezen problémával? köszönöm.

ObudaFan # 2009.07.13. 09:58

Írásban kell kérni.

bün az élet # 2009.07.11. 20:40

kőszőnőm a választ.a birotol vagy ügyésztől hogyan lehet kérni?telefonon?és ez hivatalosan lehet?

monalisa1 # 2009.07.10. 21:05

Kegyelem iránt a Köztársasági Elnökhoz lehet fordulni - de nagyon alaposnak kell lennie az indoklásnak. Ezzel szemben helyi szinten meg lehet próbálni méltányos(abb) döntést kikönyörögni a bírótól és/vagy az ügyésztől - aztán vagy sikerül vagy nem.

Nincsa két egyforma eset, mindenkor mérlegelnek.

bün az élet # 2009.07.10. 18:50

létezik kegyelem vagy hasonlo amit az ügyíésznél vagy a bironál lehet kérni?előre is kőszőnőm.

ObudaFan # 2009.07.10. 09:31

Azt nektek kell tudni.

bün az élet # 2009.07.10. 08:21

az ügyész milyen kegyelemről beszélhetett?azt hitte tőle kérem.

bün az élet # 2009.07.10. 08:12

szia.kősz a választ.megirtam a kérvényt.megveszem ill.bélyeget.hova ragaszam?hogyan tovább?