jogtalan követelés.


KecskeDotyi # 2009.02.26. 09:09

Ja, és nekem a kiköltözés és a felmondás napja megegyezik, e hét szombatja.
Addig szeretnék erre megoldást találni, mert nekem ez gyanús...

KecskeDotyi # 2009.02.26. 09:07

Nem, a kiköltözés napján le kell adnom a szobát, a kulcsokat és a beléptetőkártyát. Tehát jogilag minden kapcsolatom megszűnik a kollégiummal.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2009.02.25. 18:59

Nem kiköltözéstől, hanem felmondástól számított, azt a két hónapot le is lakhatod.

KecskeDotyi # 2009.02.25. 18:33

Nos, úgy gondolom, hogy az én problémám is ebbe a kategóriába tartozik.
Arról lenne szó, hogy a jelenlegi főiskolám kollégiumából szeretnék kiköltözni.
Megkérdeztem, várakoznak a helyemre, így nem lenne betöltetlen szoba, azonnal jönne helyettem más.
A felmondási szerződésben a kollégium mégis kimondja, hogy a kiköltözöésemtől számított két hónapi kollégiumi térítési díjat még köteles vagyok fizetni.
Mindenki azzal indokol, hogy "Mert ez van a szerződésben."
Csak nem értem, hogy ha a kollégium már nem nyújt nekem semmilyen szolgáltatást, miért követelhet rajtam még két havi összeget.
Ilyet lehet? Mert ha nem, akkor bizony képes vagyok őket jogi úton is megtámadni, nem hagyom az igazam (már ha tényleg igazam van).
Előre is köszönöm a válaszokat!

Immaculata (törölt felhasználó) # 2009.02.25. 16:56

:)

Elég ha besétál a behajtó céghez és elszámol velük.

Írták itt a fórumon, hogy valamelyik bank tényleg elfelejtett kamatot felszámolni és most utólag ezt pótolják.

Főlökött # 2009.02.25. 16:37

Tisztelettel

A barátnő egy orvosi eset.

Szó elszáll, írás megmarad. Én az elsőt sem fizettem volna ki, mert nem volt vizsgálva a jogosság, bizonyítottság, az elévülés, stb.

Csak úgy bemondásra fizet, akkor bemondásra fizessen még 20.000.-Ft is. Én is kérem a telefonszámát, én is telefonálok úgy fél misi ügyében, hogy fizessen :))

Mi az, hogy elszámolták ? Mi van ha a 20 után még van 100.000.-Ft tartozás ? Mi a biztosíték? Mi van, ha a behajtás árát fizette ki eddig és a törzstőkét, tartozást nem ?

Sürgősen egy jogi képviselőhöz !!!!!

---------------
  • Lökött
kiszacsek # 2009.02.25. 14:48

barátnömnek volt egy x összegü tartozása az OTP felé,amit átvett egy behajtocég.3 hónapja ez a behajtoég felhivta,hogy ha 3 napon belül kifizeti ezt az összeget,akkor semmi kamatot,es semmi mást nem számolnak rá.ő ezt be is fizette 3 napon belül.ennek ellenére a napokban kapott egy levelet,hogy fizessen be még 20000 ft-ot,mert ök valamit elszámoltak,és még ennyit követelnek töle.mit tehet ilyen esetben?