Feljelenthetett?


Pilla # 2009.03.04. 09:41

Köszönöm. Közben felhívtam a Markó utcát.. már megint "lódított kicsit". Semmit nem találtak a nevem alatt.

ObudaFan # 2009.03.04. 09:38

Ha feljelentett, akkor nem a Pp-t kell értelmezni, hanem a Be-t. ÉS nem a lakcímed a lényeg, hanem az elkövetés helye.
Ha polgári pert indított, akkor kell a Pp-t nézni, és akkro a lakcímed a lényeg.

Pilla # 2009.03.03. 22:10

Kedves ObudaFan!

Megnéztem. Feljelenthetett a Markó u.-ban. XVI. ker.-ben dolgozom, állandó lakcím Pest megyei város.

Ugye jól értelmeztem a Pp.-t?

(Fantasztikus és egyben ez már fanatikus, egyeseknek mennyi ráérő ideje van!?...)

ObudaFan # 2009.03.03. 20:53

Nincs mit.

Pilla # 2009.03.03. 20:49

Köszönöm ezt a választ is!

ObudaFan # 2009.03.03. 20:47

Magánvádas büntetőügyben az elkövetés helye szerinti helyi bíróságon kell feljelentést tenni. Poligráfos vizsgálatra egészen biztosan nem fog sor kerülni.

Pilla # 2009.03.03. 16:54

Kedves Hozzáértők!

Tudom, hogy egyszerűbb lenne megvárni, hogy magától kiderüljön a dolog, de furdal a kíváncsiság.
Ex férjem új élettársa féltékeny. Fenyegetőzik, hogy feljelent, mert én egyszer-kétszer lek..áztam. És neki erre bizonyítékai vannak és egyéb más ilyen témájú dologra. Mivel én nem vagyok hajlandó ez ügyben (sem) vele témázni, ma "nekem esett" a munkahelyemen 3 tanú szeme láttára és ordibálta, hogy feljelentett a Markó utcában és hazugságvizsgálatot is kért stb..
Kérdéseim:

  • Feljelenthet a Markó utcában, ha én Pest megyében lakom, és egy teljesen más kerületben dolgozom (elvileg ott sértettem meg "hatalmas nyilvánosság előtt" - munkatársaimra gondol, őket is be akarja rángatni tanúnak).
  • hazugságvizsgálatot kérhet-e magánszemély vagy az ügyvédje ilyen ügyben?
  • feljelenteni nem a rendőrségen kell és ha ők úgy gondolják, akkor mehet tovább az ügy bíróságra?

Viccesnek tűnik a dolog, mert még február 5-én azt mondta, hogy a IV. ker.-i bíróságon már tudja az időpontot és én is meg fogom kapni, akkor is csak röhögtem, azóta sem tudok semmi időpontról..

Én úgy tudom, hogy az alperes állandó lakcíme szerinti ill. bíróságon, vagy ahol a dolog történt, ott tehet feljelentést.

Rövidre zárva. Ezt megcsinálhatta, vagy megint csak a szája nagy?

Köszönöm előre is a válaszokat.