szabálysértés


ObudaFan # 2009.03.04. 19:57

Nem.

kissbottyán # 2009.03.04. 16:23

Nagyon köszönöm a gyors választ. élt is a férjem ezen jogával, a bírósági végzést is megkaptuk mely kimondja férjem ártatlanságát, mondván a rendőrség mindössze arra alapozott hogy Illető megtette feljelentését. Kérdem én, a rendőrség ebben az esetben nem hibás?? Nem kellett volna utánajárnia az estnek? elég egy feljelentés és már büntetnek is?
November utolsó napjaiban született a bírósági végzés, nem késett még a férjem a feljelentéssel a hamis vád miat??

ObudaFan # 2009.03.04. 13:44

Ha férjed nem követte el a szabálysértést, akkor éljen kifogással 8 napon belül, majd a bírósági végzéssel szemben kérjen tárgyalást. És ezek után tegyen feljelentést a hamis vád miatt.

kissbottyán # 2009.03.04. 13:32

Tisztelt jogifórum. Régen nem kértem tanácsot de most szükségem lenne rá. Férjemnek van egy rosszakarója aki bemnet a rendőrségre és feljelentést tett, hogy a férjem X időben és helyen "POLICE" feliratú sapkával jelent meg.Férjemnek nincs és nem is volt ilyen sapkája ( hozzáteszem nagyon sok boltban lehet kapni-rákerestem az interneten). Férjemet a rendőrség elmarasztalta jogtalan címhasználatért és 20 000 Ft birságot szabtak ki. Jogos volt ez az eljárás?
Tisztelettel K. E.