Megtámadható ez a szabálysértési határozat?


patriota # 2009.04.22. 17:09

Tisztelt Fórumozók!
Igazán azt sem tudom melyik fórumra tegyem fel, etzért próbálom kettőre is.

Az alábbiakban vázolt esetre kérném állásfoglalásotokat.
Egy északi kisvárosban dolgozok, ahol mint vállalkozó egy szolgáltató irodát üzemeltetek. Amikor az üzlet elkészült (2001) a használatbavételi engedély kiadását a városi önkormányzat egyéb feltételek között ahhoz is kötötte, hogy az üzlethelyiség, minden megkezdett 10 négyzetmétere után 300 ezer forint parkolási hozzájárulást vagyok köteles fizetni.
Így a kedvezmény(nyugdíjas) igénybevétele után 300 ezer forintot meg a fenti indokkal.

Az üzletbe az áruszállítás-rakodás megoldatlan volt, mivel a ház melletti néhány parkolóhelyet a ház lakói rendre foglalva tartottak.
Az üzlettel szemben az út túloldalán, van egy kb. 25-30 m hosszú köz, amely a háztömb hátsó földszintjén lévő elektromos trafók megközelítését szolgálja. A zsákutcáska egyetlen bejáratát – mindkét oldalról behajtani tilos tábla védi.

2008. évben engedélyt kértem a városi önkormányzattól az ott rakodásra – tartózkodásra, melyhez az ÉMÁSZ támogatását is megkaptam. A kért engedélyt a városüzemeltetési iroda 2008. december 31.-ig megadta.

2008. december 02. napján , levélben fordultam kéréssel az engedély kiadójához, kérve annak meghosszabbítását. S bár nem kaptam levelemre semmilyen választ, továbbra is használtam a helyet, abban bízva, hogy csak kicsit megkéstek, majd megkapom pozitív válaszukat, hiszen nem történt semmi olyan esemény amelyből annak ellenkezője következhetett volna.
Mivel az késett, két hónap múlva szóban érdeklődtem annak elmaradása miatt. Akkor megjelent egy hölgy, aki azt mondta: tájékozódni jött a körülmények megismerése miatt, és majd küldi a választ. Szavaiból nem lehetett annak negatív tartalmára következtetni.

2009.április 10. napján 50 000 Ft bírságról szóló határozatot kaptam a régió rendőr-főkapitányságáról, amelyben az általam elkövetett, behajtás tilalmára, a kötelező haladási irányra vonatkozó szabályok megsértése miatt. A szabálysértés elkövetésének időpontja , 2009. február 02.

A határozatukban a következőket írják. „ Az eljárás megindításáról szóló előzetes értesítést az ügy egyszerű megítélésére és a tényállás előzetes tisztázását nem igénylő, a határozat azonnali meghozatalát lehetővé tevő jellegére tekintettel mellőztem.”
Nem értem. A szélvédőmön az engedély kiadásának pillanatától ki van ragasztva annak kicsinyített példánya. Tehát aki akarja az el is olvashatja. Továbbá, ott tartózkodásom idejére jól láthatóan a szélvédő mögé tábla van helyezve, amely jelzi, hogy hol vagyok található.

Volt már arra is példa, hogy bejött az üzletbe a rendőr érdeklődni, hogy enyém-e a gpjármű. Felhívta a figyelmemet arra, hogy az engedély lejárt, s amikor bemutattam neki a meghosszabbítási kérelmet, elfogadta azt.

Végül 2009. április 8.-i keltezéssel, 17.-én megérkezett az önkormányzati válasz, amelyben elutasítják a kérelmemet, azzal, hogy nem vagyok jogosult., de ez egy másik ügy. Igaz semmi nem változott a megelőző engedély kiadását követően. Hacsak az ügyintéző személye nem.

A rendőrség határozatára , amint azt az ünnep engedte, észrevételt írtam, amelyben jeleztem, hogy, jelzett területre engedéllyel rendelkezem, amely engedélyt – anno - a városi rendőrkapitányságnak is megküldött a városüzemeltetési iroda. Remélve, hogy erre válaszolnak és így elkerülhetem az 5000 Ft tarifájú fellebbezést. Sajnos a 15 nap a hét végén lejár.

Fellebbezzek, vagy várjam a választ? Mit tanácsoltok?
Elmarasztalható vagyok-e azért, hogy jóhiszeműen vártam arra, hogy - bár az engedélyemmel kapcsolatban, minden tőlem elvárható intézkedést megtettem – az illetékesek az ügyintézési határidőből kicsúszva is, de egyszer csak válaszra méltatnak.

50 éve vezetek. Hivatásos jogosítványom van. Soha senkinek egy fillér kárt nem okoztam. Bírságot. KRESZ vétség miatt soha nem szabtak ki rám. Igyekeztem, mindig a jogszabályoknak megfelelően élni. Bűnhődhetek-e azért, mert a hivatal semmibe vette kérésemet.
Hiszen, amennyiben határidőben értesít arról, hogy engedélyemet nem hosszabbítja meg, akkor 02.02. napján, már nem követem el ezt a szabálysértést.

Csak hab a tortán, hogy a tegnapi napon, ugyanazon a helyen, ahol én szoktam várakozni, közel 2 órán keresztül várakozott egy rendőrautó is. Erről fényképet is készítettem.

Kérdésem: HOGYAN TOVÁBB?

tundibaba # 2009.04.22. 14:08

A fiam iskolába jár, önálló keresete nincs. De én, vagy az élettársam, akinek a nevén van a moci, mire számíthatunk?
A biztos úr csak vélelmezte, hogy nem 50-es a motor, persze a papírjai és a biztosítás tényleg 50-esre szólnak.

ObudaFan # 2009.04.22. 11:39

A szabálysértési eljárás keretein belül ő más büntetésre nem számíthat, hacsak nincs önálló keresete.

Tomi01 # 2009.04.22. 11:12

Ja, és rendszámtábla is kéne rá...

Tomi01 # 2009.04.22. 11:11

Talán egyéb büntetésre is, mivel a motornak ha volt is kötelező biztosítása érvénytelen a tévesen feltüntetett hengerűrtartalom miatt. Ergo: részt sem vehetne a forgalomban.

tundibaba # 2009.04.22. 10:25

Szia ObudaFan!

Köszi a választ,sejtettem, hogy így lesz.
Végülis sajnálom a kölyköt, mert nagyon jól vezet, nem száguldozik, de most pechje volt szegénynek.
És hát pont jön a nyári szünet....
Egy ismerőstől hallottam ma, hogy őt már többször elővették szabálysértés miatt és semmi nem lett eddig belőle.
Gondolom ez az előadó jóindulatán is múlik,mennyire ébredt aznap ballábbal..

További szép napot mindenkinek!

Tündi

ObudaFan # 2009.04.22. 08:22

Valóban arra számíthattok, hogy elveszik a jogsiját 2-3 hónapra.

tundibaba # 2009.04.22. 02:46

Sziasztok!

A fiam most 15 éves, van már jogsija segédmocira. Van egy 50-es Simsonja, ami most szervízben van, és ráült egy körre egy 125-ösre. Igazoltatták , minden rendben volt egy kivétellel, hogy a motor 125-ös. És ráadásul a motornak 50-es a papírja, úgy vettük.Írogattak valamit egy jegyzettömbbe, aláíratták a fiammal és mondták, hogy a szabálysértési előadó behívja majd, és lehet elveszik a jogsiját 2-3 hónapra.
Mire számíthatunk? Nem kellett volna a fiamnak is odaadni egy példányt a leírt szöveggel?

Köszönöm a választ előre is!

ObudaFan # 2009.04.21. 10:02

* Most még meg se nézték a gumiról készült fényképet azt majd csak a tárgyaláson fogják?

Igen.

* A rendőrök is ott lesznek mint tanuk?

Elképzelhető.

* Ja és a legfontosabb hogy kell a tárgyalás tartását kérni?

A végzés ügyszámára hivatkozással, ajánlott levélben a végzést hozó bíróságtól kell kérni.

nevesincs # 2009.04.21. 06:59

Megjött a végzés a bíróságtól és segítséget kérek mert van egy-két dolog amit nem teljesen értek.

  • Most még meg se nézték a gumiról készült fényképet azt majd csak a tárgyaláson fogják?
  • Nekem kell valamit bizonyítani?
  • A rendőrök is ott lesznek mint tanuk?

Mert ezeket írták:
Az eljárás alá vont vitatta a szabálysértés elkövetését, bizonyítást kért. A bíróság az eljárás jelen szakaszában a rendelkezésre álló iratok alapján dönt, bizonyítás felvételére nincs lehetősége. Jelen esetben a tényállás kétséget kizáró módon való tisztázása csak tárgyaláson bizonyítási eljárás keretében lehetséges.
Satöbbi, stb, stb, stb.

Meg ezt:
A bíróság által megállapítokkal szemben is van helye bizonyításnak, de ez jelen eljárás keretein túlmutat, mivel a bíróság a kifogást kizárólag az iratok alapján bírálhatja el, bizonyítás lefolytatására csak tárgyláson van lehetősége.

  • Ja és a legfontosabb hogy kell a tárgyalás tartását kérni?

Továbbra is köszönök minden hozzászólást!!!!

websas # 2009.03.31. 15:58

Kedves nevesincs!

Ha még fellebbezési határidőn belül vagy akkor azonnal küld el Tértivevényes levélben.

Ha már túlfutottál akkor csak az ügyintéző lelkiismeretes munka végzésében bízhatsz ahol beadtad ott talán tudsz érdeklődni, de csak az eredeti határozat számra tudsz hivatkozni,valamit csak mondanak.
Ne kezd azzal, hogy nincs átvételt igazoló példányod.

websas

nevesincs # 2009.03.31. 14:25

Ajaj nekem nem így volt. Odadtam 1 példányt és megkérdeztem hogy alá kell-e írni valamit és azt mondták hogy nem.
Most mi a teendő? Mert nem vagyok biztos benne hogy elküldik.

websas # 2009.03.31. 07:35

Kedves nevesincs!

Ezt úgy szokták: 2 példányban beviszed egy náluk marad, a sajátodon pedig átveteted (pecséttel).

remélem így csináltad.

websas

nevesincs # 2009.03.31. 07:14

Én személyesen vittem be a rendőrségre és kezdek félni hogy nem csatolják hozzá a kifogásomat az ügyhöz.
Hogy bizonyosodhatok meg róla?

Továbbra is köszönök minden hozzászólást!

websas # 2009.03.31. 06:44

Kedves nevesincs!

Egyszer csak jön egy levél a Bíróságtól.
Ha tértivevényesen adtad fel és visszajött az átvételt igazoló szelvény akkor hátradőlhetsz és vársz.
Nem szokták elsietni.(lassú munkához idő kell)

websas

nevesincs # 2009.03.30. 20:42

Azt honnan tudhatom meg hogy az időben beadott szabálysértési kifogásomat is elküldték-e a többi irattal együtt a bíróságra?
Esetleg a bíróságon lehet érdeklődni?

Továbbra is köszönök minden hozzászólást!

websas # 2009.03.21. 06:38

Kedves nevesincs!

Igen ez így működik és bármennyire hihetetlen, de tényleg funkcionál.(dacára, hogy Mo.-on vagyunk)
Ha megjön a tárgyalás nélküli végzés és a tárgyalás megtartását kéred, ott ne csússz ki a határidőből.

websas

nevesincs # 2009.03.20. 21:18

Már be is adtam a kifogást és rögtön azt mondták hogy hozzácsatolják az iratokhoz és elküldik a bíróságra.(Ez így működik?) Nekem nem kellett volna aláírni valamit hogy beadtam a kifogást?
Legközelebb már a bíróságtól kapom a levelet?

A feljelentésben amit kikértem a rendőrségen szerepelt még az is hogy le volt járva a környezetvédelmi igazolólap.

Nem kellett volna a szabálysértési határozatba beleírni valami olyasmit hogy: környezetvédelmi igazolólapot alaptalannak vettem így csak a gumimélységért büntet? Mert csak a gumimélységről esik szó.

Ez így szabályos vagy pedig a rendőrt akarják tisztára mosni az alaptalan feljelentés = a tudatlansága miatt mert hogy nem kell környezetvédelmi igazolólap, ideiglenes forgalomban tartási engedélyhez.

Továbbra is köszönök minden hozzászólást!

ObudaFan # 2009.03.20. 11:37

A szabálysértési határozat kézbesítése után kifogással élhetsz, és ha az így kapott tárgyaláson kívül hoott végzéssel sem értesz egyet, tárgyalás tartását kérheted. Tanúbízonyításra ekkor kerülhet sor.

nevesincs # 2009.03.20. 09:08

Legalább csak a 9000 ft-ról lenne szó de sajnos ott van az a 2év. Továbbá a rendőr hozzállása miatt nem szertném hagyni mert addig ment amíg nem talált valamit.
A fotón pedig tényleg nem látszik semmi és én nem írtam alá semmi olyasmit sem hogy xy mm volt a profilmélység. Egy fénykép alapján (amit lehet hogy összekevertek valki máséval mert nem látszik semmi ami alapján azonosítani lehetne) megbüntethetnek?.

A feljelentésben szerepelt még az is hogy le volt járva a környezetvédelmi igazolólap. Nem kellett volna a határozatba beleírni valami olyasmit hogy: környezetvédelmi igazolólapot alaptalannak vettem így csak a gumimélységért büntet.

pirate # 2009.03.19. 22:18

A helyszínen elismerted - aláírtad az RK lapon, hogy elismerem?

Ha igen - game over járulj a kaszához és fizess.
Ha nem - "fickándozhatsz", de 9000-ért?

pirate # 2009.03.19. 22:15

Szia!

A szabs határozattal, ha nem értesz egyet fellebbezhetsz ellene és bírósági útra kerül az ügyed. Elmész és a bírónak aki egyszerre képviseli a vádat is veled szemben előadod, amit gondolsz. Ő esetleg beidézi a rendőrt és dönt ahogy meggyőződése szerint helyes.

Szerintem 9000 kifejezetten olcsó, fizesd ki és azonnal vége az ügynek. A a következő két évben ne szabálytalankodj, mert most már van szabs priuszod, ami két évig számít súlyosbító körülményként.

websas # 2009.03.19. 22:00

Kedves nevesincs!

A minimális profil mélységet a kresz szabályozza, de nem is egységes mert az abroncs méretétől is függ.(minnél nagyobb annál kevesebb "rece" is elég.)
Úgy gondolom ha a rendőr mérte akkor annak a fotón látszania kellene.

websas

nevesincs # 2009.03.19. 21:31

Értem, de egy tanúvallomás alapján felelősségre vonhatnak?
Mert én egyébként a mai napig nem tudom a futófelület magasságát ezért lehet hogy nem is voltam szabálytalan. Szerintem a mélységmérőt rálehet tenni a gumira így is meg úgy is. Még azt se mondta hogy nézze meg.
1 állítás egy 1 tudatlansággal szemben = szabálysértés ?
Vagy ez nem ilyen egyszerű?
A rendőr a tanúvallomást mikor teszi meg? Mert én kikértem a feljelentést a határozat előtt és ott csak egy fényképet adtak mint bizonyíték.

Bocsánat ha hülyeségeket írok(kérdezek) csak tudatlan vagyok az ügyben.

Továbbra is köszönök minden hozzászólást!

ObudaFan # 2009.03.19. 17:00

Nyilván a fénykép mellett bizonyíték lehet a rendőrök tanúvallomása.