fenyegetés


kriszta1004 # 2009.04.14. 20:52

Köszönöm a további értékes segítséget! Üdv,
Kriszta1004

Grád András # 2009.04.13. 12:19

Kedves Kriszta1004!

Engedéllyel tartott fegyverrel bármelyik lőtéren legálisan gyakorolhat (persze be kell jelentkezni előre). Én valaha kerestem egy nagyobb néptelen tisztást, és ott gyakoroltam, persze ügyelve arra, hogy elvben se keveredhessen a lősávba senki. Gázpisztolynál ez egyszerűbb, hiszen sokkal kevésbé veszélyes. Az előrántást, tűzkésszé tételt érdemes gyakorolni, válságos helyzetben ugyanis csak az működik, amit ösztönösség szintjéig begyakorolt az ember. A seregben ezért szedetik pl. szét ezerszer a fegyvert, mert aki már álmából felkeltve behunyt szemmel is meg tudja csinálni, csak annak fog sikerülni akkor is, amikor mondjuk éppen lőnek rá. Minden helyzetre eleve lehetetlen felkészülni, de néhány alaphelyzetet nem árt fejben lejátszani, pl. mit csinál, ha mondjuk ketten kétfelől jönnek, ha éppen ül, ha éppen tele van a keze (pl. táska, szatyor, kabát, esernyő stb.). Szóval nem egyszerű, és nem irigylem. Egyszer voltam csak életemben olyan helyzetben, amikor joggal gondolhattam, hogy fegyverrel vadásznak rám, nem volt lélekemelő, máig emlékszem rá! Üdv:


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

kriszta1004 # 2009.04.13. 11:44

Kedves András,
nagyon köszönöm a hasznos tanácsokat. Jómagam is igyekeztem utánaolvasni a témának, tudom hogy amatőrként, stresszhelyzetben nem egyszerű a használata sajnos. Ráadásul a gyakorlás sem, mert legfeljebb az előrántásra lehet edzeni majd üresen kattintgatni a fegyvert, lőszerrel a célzás, elmenekülés gyakorlása a négy fal között megoldhatatlan. Az utcán, kertben viszont nem hadonászhat az ember egy pisztollyal, mert előbb találja magát a rendőrségen, mint ahogy a fenyegetőző valóban agyoncsapná. Ugyanakkor az olvasottak szerint sokszor a fegyver puszta látványa elriasztja a szintén amatőr támadót (a hivatásos verőlegényeket nyilván nem), talán ezzel megakadályozható a tettlegesség, de ha minden kötél szakad, az a 20% esély is hajszállal több a semminél. Sajnos jobb önvédelmi eszközről jelenleg nem tudok, minthogy egy vadászkéssel csak nem sétálgathatok az utcán és nem vagyok fekete öves karatés sem. Mindenesetre minden ilyen irányú tanácsát szivesen veszem, sőt ha esetleg ismer olyan létesitményt, ahol a gázfegyver használatát civilek is gyakorolhatják, megköszönném ha megirná. Üdv,

Kriszta1004

Grád András # 2009.04.12. 21:43

Kedves Kriszta1004!

Egykorvolt sorkatonaként és mint ex-bíró az önvédelmi fegyverek terén némiképp jártasként némi óvatosságra inteném a gázpisztolyt (és egyáltalán bármilyen fegyvert) illetően. Aki nem volt katona vagy nem használt sokat fegyvert, arra többnyire veszélyesebb, mint az ellenfélre. Úgy íróasztalnál igen könnyű elképzelni a használatát, a gyakorlat nagyon más. A támadó nem szokott előzékenyen álló célpontként megjelenni, pláne előre szólni, és az izgalom sem segíti a fegyver használatát (előrángatás a ridikülből, kibiztosítás stb.). Javaslom, hogy próbálja ki, és ha már nyugodt helyzetben előrántással együtt 3 mp. alatt 10-ből 10-szer eltalál kapásból (tehát hosszas célzás nélkül, amire éles helyzetben véletlenül sem lesz ideje) egy biztosan csak ácsorgó embervastagságú fát 10 lépésről, akkor lesz kb. 20% esélye, hogy ez éles helyzetben is sikerül. A tapasztalatok szerint második lövésre általában nincs idő. A továbbfejlődés útja a mozgó célpont, pl. feldobott sapka. Ha már ez is összejön 10-ből 10-szer nyugodt helyzetben, akkor lesz éles helyzetben kb. 50% esélye. Üdv:


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

kriszta1004 # 2009.04.12. 20:53

Én az incidens után úgy gondolom, a legjobb ha fizikailag meg tudom magam védeni, amire egy jogszabály sem nyújt garanciát (fenyegetőzés miatt nem fogják lecsukni az illetőt). Úgyhogy bizony vettem egy gázpisztolyt, napokon belül megjön az utcai viselési engedély, így csak próbáljon meg nekem jönni, életre szóló élményben lesz része! Arra kell figyelni, hogy zárt térben nem használható, de gondolom a lakásodba úgysem engeded be a fenyegetőzőt. Utcai támadás ellen kiváló és teljesen legális.

ObudaFan # 2009.04.10. 14:32

Hát próbálj meg távoltartást kérni, az nem lesz egyszerű, de feljelentést mindenképpen tehetsz.

angelica # 2009.04.10. 13:49

Sziasztok! Nem rég megfenyegetett valaki hogy megver, akiből ki is nézem mert a gyerekeit is lila foltosra megverte, valahogy távol szeretném tartani magamtól. Állandóan hivogat is. Lehet kérni ellene távoltartásit vagy vmit ami megvéd tőle? Ha tudtok légyszíves segítsetek. Köszi előre is.

kriszta1004 # 2009.03.28. 21:01

Köszönöm a válaszokat. Van egy diktafonom, a következő incidensre beélesítem. Igazából nem négyszemközt fenyegetett meg, hanem átüvöltött a szomszéd lakásból. Ez legalább rögzíthető.

Tamás123 # 2009.03.28. 06:51

kriszta1004!

Bizonyítékra (tanú, hangfelvétel, stb.) mindenképp szükség van, hacsak el nem ismeri a kihallgatása során, hogy tényleg megfenyegetett. De erre ne számíts!

Infomaster # 2009.03.28. 00:49

Pont azért fenyegetett meg 4szemközt, mert így nincsenek tanuk. Nem tudod bizonyítani.

kriszta1004 # 2009.03.27. 23:07

Akkor mit lehet tenni, ha személyesen fenyeget meg valaki? Esetemben a szomszéd szóban, de életveszélyesen fenyegetett meg, a sztorit részletesen leírtam a csendháborítás topik-ban, itt ezért nem ismételném. Ez indok lehet rendőri intézkedésre? Szükség van tanukra? Ezt szintén a körülmények miatt kérdezem.

ObudaFan # 2009.03.20. 17:16

Nem.

kisvirág43 # 2009.03.20. 15:27

Köszönöm a választ!
Még az érdekelne,hogy a szöveget is visszalehet hallgatni?Vagy ez teljesen lehetetlen?
Szép hétvégét kivánok!

ObudaFan # 2009.03.20. 11:30

Hogy ki volt, annak nyilván nem tud utánanézni, csak annak, hogy milyen számról. Zaklatás miatt tehetsz feljelentést.

kisvirág43 # 2009.03.20. 11:11

Tiszteletem!
Szeretném megkérdezni,hogyha telefonon megfenyeget valaki életveszélyesen.Akkor a rendőrségnek van e lehetősége utána nézni,hogy ki volt és milyen számról,ha rejtett számrol hivott akkor is?
Fontos lenne tudnom,mert ezzel bizonyitani tudnám az igazamat.
Segitségüket előre is köszönöm!