Mire számíthatok? Csempészet


Dr.Attika # 2009.04.04. 10:55

Kedves "lyaye"

Tényleg szeretné, ha hozzáértő jogász járna el az ügyében?

Azt írta korábban, hogy "minden kérdésre válaszol", sőt ajánlatot is kért ilyen személyre. A közvetlen ajánlat elment. Semmi reakció.

Dr.Attika # 2009.04.02. 07:58
Iyaye # 2009.04.01. 14:50

Tud valaki ajánlani valakit?

ObudaFan # 2009.04.01. 08:11

Tulajdonképpen nem sokminden lényegeset írsz le ahhoz, hogy meg lehessen mondani, hogy mire is számíthatsz. Keress egy jó védőt.

Iyaye # 2009.03.31. 16:47

2001-ben elmentem dolgozni egy céghez titkárnőként, 2-3 hónappal később a főnököm rávett, hogy a cégbe ügyvezetőként szerepeljek (ez nekem semmi külön juttatást nem jelentett!). Tudom már, hogy hülye voltam. 4-5 hónap elteltével a VPOP bevitt, hogy csempészettel vádol engem, és előzetes letartóztatásba helyeztek. A vizgálati idő alatt kiderült, hogy a cég tulajai már több mint 10 éve folytatták a kétes ügyleteket, fiktiv számlákkal, más cégeik is voltak, ahol kollegáim voltak bejelentve. Ők vádlotként nem szerepelnek, sőt, van amelyiküket még előzetesletartóztatásba sem vitték be, pedig előttem az ő nevén volt a cégük. A nyomozás során kiderült, hogy a cégek ügyfeli közül engem senki nem ismer, velem senki nem tartot kapcsolatot, én kb 5 hónapot voltam ennél a cégnél, míg mindenki más hosszú éveket. Mégis most, 8 év után kaptam egy idézést, miután vádlottként beidéznek tárgyalásra. Én 6 hónapot voltam előzetesben, az ügy maga több ezer oldalnyi mappát felölel.
Az áruikat Ausztriából, oda pedig a Távol-Keletről szerezték be.
Mégis mire számíthatok? (Soha nem voltam büntetve, soha nem követtem el semmit)
Szivesen válaszolok bármilyen kérdésre.
Isa