Eljárás a volt feleség ellen!


ObudaFan # 2009.04.08. 14:14

Ilyen egyszerű ügyben azért nem valószínű.

sziszi77 # 2009.04.08. 13:46

Köszönöm szépen a válaszát.Még egy kérdés ha a vádírat megjött rá kb. mennyi idöre válható a büntetésiper?Csak ugy kb.(tudom pontosan nem lehet megmondani).Az is elkébzelhetö ,hogy egy év múlval jön ki a biróságiper?

ObudaFan # 2009.04.08. 12:54

Az ügyész nem is fog polgári pert indítani, a károsult indíthat, ha akar. Ha tudod bizonyítani, hogy abból gyermektartást fizetett és nem közös gyermeketekre, akkor természetesen nem áll fenn a te oldaladon a jogalap nélküli gazdagodás sem, tehát nem lehet tőled követelni semmit.

sziszi77 # 2009.04.08. 12:48

De az mikor tudom meg?Mert az ügyész ellenem nem inditott vádat!Legalábbis a vádíratban nem áll benne ,hogy én ellenem polgári pert indítottak.Amugy azt mondta ,hogy elmaradt gyerektartássát fizetek ki belöle ami igy is volt,mert van másik kapcsolátból is gyermeke.Ez figyelembe veszik?

ObudaFan # 2009.04.08. 12:23

Tekintettel arra, hogy a közös vagyonotok gazdagodhatott vele, egy polgári per nem kizárt.

sziszi77 # 2009.04.08. 10:06

Obudafan!Köszönöm a választ!Lécives segíts még!De nem banki ügy ,mi a banki hiteleinket fizesük!Eltulajdonitott valamiket munkaidö alatt!Nagyértékü dologokról van szó!Ilyen esetben engem békén fognak hagyni?Én nem tudtam semmiröl sem!

ObudaFan # 2009.04.07. 09:15

Ez egy meglehetősen általános kérdés. "Csinál valamit", "eljárás".
Ha valamilyen szerződést köt, akkor pl. polgári pert veled szemben is sikeresen lehet indítani a közös vagyon rád eső része erejéig.

Feri29 # 2009.04.06. 19:27

Ha meggyanúsítanak, akkor azt közlik a kihallgatáson. Eljárás indulhat bárki ellen, az más kérdés, hogy mit tudnak bebizonyítani és mi lesz az eljárás végeredménye.

sziszi77 # 2009.04.06. 17:14

Ha a volt férj házasságunk alatt csinált valamit,amiröl én nem tudtam ,nem részesedtem belöle,akkor én ellenem indihat a biróság eljárást?Ha indit azt honnan fogom megtudni?Tanúnak vagyok csak beidézvel.