Mit lehet ilyenkor tenni?


jack4 # 2009.06.11. 18:50

Amennyiben az átváltoztató határozatot kaptad meg, akkor kb. egy hónap múlva az elővezetésed el fogják rendelni és mennek érted a rendőrők, akik a legközelebbi bv. intézetbe szállítanak. Ennek költsége van, amit neked kell megfizetni.
Addig azonban bármikor befizetheted a pénzbírságot a mellékelt befizető lapon. Ha nincs ilyened, akkor kérni kell a bírságot kiszabó hatóságtól. A megkezdett elővezetéstől is el lehet állni, ha befizeted. Sőt, ha bevisznek a bv-be, akkor a kinnt maradt hozzátartozó is befizetheti és kiengednek, de ez min. egy nap elzárást jelent.
Vagyis: be kell fizetni a bírságot.

pillerzsolt # 2009.06.10. 22:41

2009. 06. 10.-én kaptam értesítést szabálysértési pénzbírság átváltoztatási ügyben.
Az a kérdésem, hogy általában mi az erre vonatkozó joggyakorlat, mi a helyes eljárás menete?
Mindenképp elzárás lesz, vagy pedig pénzbírság , esetleg közmunka?

Mit tegyek írjak kérelmet az eljáró bíróságnak?
Mire számíthatok...?

Várom mielőbbi válaszukat!!!

Köszönettel & Tisztelettel : Zsolt

pillerzsolt # 2009.06.10. 22:35

fgngfnfgn

oszinteseg # 2009.06.09. 10:02

Mindenkinek, aki segített, nagyon köszönöm!

kid35 # 2009.06.09. 09:54

Üdvözletem!

Segítségre lenne szükségem. Egy eljárásban, ahol az I. fokon a felperes volt a nyertes fél, majd az alperes fellebbezett, az Ügyészségnek (II. fokon) nem lett volna kötelessége erről értesíteni a felperest? Mind a tárgyalásról, mind a II. fok határozatról? Erre nincs törvény??? Vagy elég csak az egyik félnek jelen lennie a tárgyaláson?
Amennyiben kötelessége lett volna értesítést küldeni az Ügyészségenek, mivel tudom bizonyítani, hogy nem kaptam értesítést, határozatot? Perújrafelvétel lehetséges - e ilyen esetben? Egy évvel ezelőtt volt a II. fokú tárgyalás, ami sajnos csak most jutott tudomásunkra.
Segítségüket előre is köszönöm.
Szép napot!

jack4 # 2009.06.08. 19:55

oszintesegnek: Csatlakozva Wasp-hoz, a vagyonmegosztást követően már el lehet követni ilyen esetben a rongálást. Mindegy, hogy volt kulcsa a lakáshoz vagy sem, a rongálás szempontjából lényegtelen. Azon viszont felesleges töprendeni, hogy polgári úton induljatok vagy "rendőrségin", mivel írtad, hogy nyomozás indult. Szerintem célszerű lenne a nyomozás során indítványozni a közvetítői eljárás megindítását (mivel így juthatnátok leghamarabb a pénzetekhez, persze, ha az elkövető is hajlandó megtéríteni). Ha annyira fontos neki, hogy tiszta erkölcsije legyen, akkor meg lehet kísérelni az egyezkedést, tekintettel arra, hogy ha eredményre vezet, akkor ebben az esetben - tekintettel a kárértékre és a hozzá tartozó büntetési tételre - számára a büntethetőség megszűnését jelentené. Vagyis ha az eljárás során megtéríti a kárt, nem büntethető.

oszinteseg # 2009.06.08. 15:32

Köszönöm!

_Wasp_ # 2009.06.08. 15:27

Mivel saját kulcsával ment be, mire számíthatunk? Meg fog-e térülni a kárunk?
honnan tudhatnánk?

Milyen bűntetés vár rá?

324. § (1) Aki idegen vagyontárgy megsemmisítésével vagy megrongálásával kárt okoz, rongálást követ el.
(3) Bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő az, aki nagyobb kárt okoz.

A vagyonközösség megszüntetése után a házastárs vagyontárgyai a rongálás szempontjából idegennek minősülnek.

Rendőrségi úton, vagy polgári peres úton érdemes elindulnunk?
javaslom először a kár megtérítését kérni, és ennek eredménytelensége esetén a rendőrséghez fordulást.

Illetve még inkább ügyvédet kéne megbízni, mert peres ügyekben mindig megéri.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

oszinteseg # 2009.06.08. 15:15

Jó napot kívánok!
NEm tudom, mire számíthatunk egy ügyben, ebben kérném segítségüket.
Párom ex élettársnak bútorai még a párom lakásában voltak, volt saját kulcsa.
Mikor a bútorokat elvitte, a párom bútorait széttörte, ami mozgatható volt, elvitte, a falakat összefirkálta, mindent megrongált.
Kb. 1 m ft-os kárt okozott.
Rendőrségi helyszínelés volt, nyomozás indult.
Mivel saját kulcsával ment be, mire számíthatunk? Meg fog-e térülni a kárunk?
Milyen bűntetés vár rá?

Rendőrségi úton, vagy polgári peres úton érdemes elindulnunk?
Az ex olyan helyen dolgozik, ahol alap az erkölcsi bizonyítvány megléte.
Mivel elindult ellene a szabálysértési eljárás, így a munkahelyét ez befolyásolja-e?

Előre is köszönöm válaszukat!
T

Immaculata (törölt felhasználó) # 2009.05.27. 13:29

Kérdeztem tőled valamit...

Kovács_Béla_Sándor # 2009.05.27. 13:28

A végrehajtó is engedélyezhet részletfizetést.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2009.05.27. 13:24

A kár megtérítéséről ítélet született, azt az ítélet szerint kell kifizetni.
A károsulttal kell egyezkedni, de ha nem megy bele a részletfizetésbe, akkor végrehajtást fog kérni. A végrehajtó pedig megy, foglal ingót, ingatlant. Meg kell téríteni a végrehajtó költségeit, a károsult költségeit, plusz a kamatokat.

Konenn # 2009.05.27. 13:11

Szép Napot.
Nagyértékü lopás miatt kaptam 2 társammal együtt két év felfügesztett börtönbuntetést. A kárt meg kell tériteni a tulajnak, ami 700 ezer forint, fejenként durván 230ezer ft.
Azt szeretném kérdezni hogy ha nem téritenénk meg akkor mi lenne, kaphatünk esetleg börtönbüntettést miatta? Meg ezt az öszeget részletekre lehetne kérni ,vagy ezt a tulajjal kell megbeszélni. Esetleg valahogy eltudnánk huzzni a kártéritést, polgári per vagy valami ilyesmivel?
Elöre is köszönöm a választ.

NIKIKE21 # 2009.05.22. 07:51

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat remélem sokat segítettek és remélem sikerülni fog pont most lesz 28-án közgyűlés akkor majd meg kérem anyukámat hogy szóljon fel az ügy érdekében.
Köszönöm még egyszer és utána nézek ezeknek a dolgoknak

monalisa1 # 2009.05.08. 18:46

Előfordulhat, hogy a hölgy azért hallgatja olyan hangosan a zenét mert baj van a hallásával... Tessék szóba elegyedni vele és az un. suttó beszéd minimális hangerővel szólni hozzá, ha ezt érti akkor jó a hallása (...) ha nem akkor hallásgondozóba kellene mennie...

NIKIKE21 # 2009.05.08. 11:49

Jó Napot Kívánok!

Én Niki vagyok és lenne egy olyan problémám, lehet hogy nem ide kéne irni, de már nagyon zavar és muszály megirnom. Arrol lenne szo hogy egy társasházban lakom a szüleimmel és a 2 éves fiammal és van itt egy hölgy aki nappal olyan hangosan hallgatja a zenét hogy nem lehet a saját lakásunkban meglenni mert a gyerek délután nem tud aludni én meg pihanni a hangoskodástol és már nem csak nekem van ezzel problémám hanem az egész háznak de valahogy nem lehet innen kitenni öt/őket. Mit lehet tenni ilyenkor hogy elmenjenek? Kérem valaki segitsen!

Köszönettel Niki

Grád András # 2009.05.07. 17:45

Pjotr!

Sajnos nem ritka, én is jártam már így kétszer is, elég hülye érzés! :-) (Az ember magától értetődőnek tekinti, hogy az utolsó levél van felül, és nem feltétlenül ellenőrzi le, hogy mikor került oda.)


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

Főlökött # 2009.05.07. 17:16

Tisztelettel

A lefoglalt számítógép, illetve adathordozók vizsgálata és véleményezése után, elkészül a szakértői vélemény.

Ott szerepelnek a free illetve trial verziók programok terén, illetve MP-3, vmw, avi...stb., szabadon másolható adatprogramok, nem bűncselekmény ezen dolgok bírtoklása, csak a forgalmazása.

Jogdíjas programokat, jogtulajdonos megnevezésével felsorolja a szakértő. Ezen programok eredetijének bemutatásával mentesülünk a felelősség alol.
Javaslatom, legközelebbi nyomozati cselekmény során, a szakértői véleményből egy másolati példányt kérni ! Részletbemenőig el-átolvasni. Mi a gond, milyen programot kell bemutatni a hatóságnál, hogy megvan, bírtoklom, így azon program ott léte nem bűncselekmény.

--------------------
  • Lökött
farkasb # 2009.05.05. 14:19

Köszönöm a választ!

jack4 # 2009.05.05. 12:32

Farkasb-nek: Szerzői vagy szerzői joghoz kapcsolódó jogok megsértése vétség hivatalból üldözendő bűncselekmény, ezért a nyomozó hatóság a feljelentő halála után is folytatja az eljárást. A gépet lefoglalták, de a szakértői vizsgálatot követően vissza kaphatod. Ilyenkor a rajta lévő illegális tartalmat törölni kell. Amennyiben a törlés nem oldható meg (pl. lemezek esetében) azoknak az elkobzása lesz elrendelve. A számítógép merevlemeze és a többi hardver azonban visszaadható. A szakértői vizsgálat eredményét veled ismertetik, arra nézve kihallgatnak (gyanúsítottkét vagy tanúként) attól függően, hogy találtak-e a gépen jogsértő anyagot. Ekkor már lehet kérni, hogy amennyiben nem kerül sor az elkobzás elrendelésére, szüntessék meg a lefoglalást. Annyit még hozzátennék, hogy a szakértő nem csak a feljelentésben foglalt program jogsértő jellegét vizsgálja, hanem a merevlemezen lévő összes anyagét. Így az olyan programok, amelyek illegálisan lettek letöltve, vagy fel lettek törve szerepelni fognak benne. De ezt a szakértő kirendelő határozatból - amelyet neked megküldtek - lehet látni is ("...egyéb észrevételeit kérdés nélkül közölje")

farkasb # 2009.05.05. 09:44

Üdvözlök Mindenkit!

Egy érdekes kérdésem lenne.
Pár hete kaptam egy feljelentést, hogy illegális szoftvert használok. Házkutatás során a programot nem találták, ezért elvitték a épet szakértőhöz.
A feljelentésen az állt, hogy a xxxxx Kft képviseletében XXX XXX személy feljelentést tett..
Idő közben a feljelentést tevő személy meghalt.
Ilyenkor megszűnik az eljárás? Nem követelhetem vissza a gépem?
Egyébként le van szabályozva az, hogy mennyi időn belül kell a rendőrségnek visszaszolgáltatnia a számítógépet?
Előre is köszönöm a válaszokat.

Pjotr # 2009.04.28. 06:50

Basszus megbolondult a fórum, a kezdő levelet mutatta nekem a legfölül, mint legutolsót, ezért válaszoltam rá....

Pjotr # 2009.04.28. 06:48

Sehova sem jutsz vele, ez ahogy korábban is írták egy polgári jogi vita, ha feljelented a rendőrség szépen elkobozza a számítógépet majd ha lezárul az ügy jó sok idő múlva visszaadja neki, utána megint ott vagy, hogy indíthatsz egy polgári pert.
Elég ha annyit mond, hogy ő akar fizetni csak nem tud.
Az OEM xp-t nem tudom, hogy adtad át neki, azt sem tudom, hogy át lehet-e adni, ha igen, akkor is csak úgy, hogy volt telepítve a te gépedről, azt letörlöd és átadod azt a hardvert is amihez adták.

Főlökött # 2009.04.27. 18:58

Tisztelettel

Az idézés és az értesítésidézés

Be. 67. § (1) Ha e törvény kivételt nem tesz, a bíróság, az ügyész és a nyomozó hatóság azt idézi, akinek a jelenléte az eljárási cselekménynél kötelező, illetőleg azt értesíti, akinek a jelenléte nem kötelező, de azt a törvény lehetővé teszi. Akit megidéztek, köteles az őt megidéző bíróság, ügyész, illetőleg nyomozó hatóság előtt megjelenni.180
(2) Az idézés és az értesítés rendszerint írásban vagy a bíróság, az ügyész, illetőleg a nyomozó hatóság előtti személyes megjelenés alkalmával szóban történik. Az idézésnek, illetőleg értesítésnek tartalmaznia kell

  1. a megidézettnek hol, mikor, milyen minőségben kell megjelennie,
  2. az értesített hol, mikor, milyen minőségben jelenhet meg,
  3. az idézés, illetőleg az értesítés alapjául szolgáló eljárási cselekmény várható időtartamát, órákban,181
  4. a távolmaradás következményeire való figyelmeztetést,
  5. a vádirat benyújtása után a vádlott nevét és az eljárás alapjául szolgáló bűncselekmény megjelölését.

(3) Ha az idő hiánya, értesítés esetében az érintettek nagy száma indokolttá teszi, a (2) bekezdésben említetten kívül más alkalmas módon vagy eszközzel - különösen távbeszélő, telefax, számítógép útján - való idézésnek vagy értesítésnek is helye van. Sajtóhirdetményben tehető közzé az értesítés, ha ezt az érdekeltek rendkívül nagy száma indokolttá teszi.
(4) Minden esetben közölni kell, hogy az érintettet melyik bíróság, ügyészség, illetőleg nyomozó hatóság idézi, illetőleg értesíti; az idézés, illetve az értesítés tényét az ügy irataiban rögzíteni kell.
(5) A megidézett felhívható arra, hogy az ügyre vonatkozó iratain kívül a bizonyításnál felhasználható feljegyzéseit vagy egyéb tárgyait hozza magával.182
(6) Az írásbeli idézést vagy értesítést zárt iratban kell megküldeni. Sajtóhirdetményben az értesítettek neve nem közölhető.

---------------
  • Lökött
jogiforumer # 2009.04.22. 15:14

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Köszönöm a válaszát, a probléma megoldódott, illetve rendeződött a helyzet.