EVSZ megítélése


guba # 2011.02.19. 19:50

Az elítélt is kezdeményezheti, de a bv intézet tesz rá előterjesztést, legalább 3 hónap után.

ocsikoma # 2011.02.19. 17:03

üdv!érdeklödni szeretnék!a férjem fogházbüntetését tölti a pécsi bv-ben azt szeretném meg tudni hogy az EVSZT kinél és mikor kérvényezheti?büntetése 4 ho fogház közügyek eltiltása jármüvezetés eltiltása 3ho fogház a 4 ho bol levettek 1és felet a 3 ho bol pedig 1 honapot!köszönöm a választ nagyon várom szép estét!!

prilu79 # 2011.02.11. 22:40

borsóka! jobb az ilyesmit kedvezményt bent intézni a nevelővel sokkal gyorsabb ez így a nevelő meg kerülésének számít amit nem szeretnek bent.az EVSZT mindenképp nevelőnél kérvényezze az emberke jobban jár!személyes tapasztalat.

guba # 2011.02.08. 10:15

Borsóka, EVSZ akkor alkalmazhatók, ha a szabadságvesztésből a feltételes szabadságig számított időtartam felét már letöltötte, de fogház fokozattól legalább három hónap elteltével.

guba # 2011.02.08. 10:08

Ha esetleg megszüntetik a feltételest majd és azt is végig le kell ülni, akkor lehet összbüntetésbe foglalni, egyébként nem.

Nem sok esély van rá, mert a feltételes szabadság mindaddig meg sem kezdődik, ameddig más szabadságvesztést tölt. Feltételes szabadság nem telhet párhuzamosan letöltendővel.

borsóka # 2011.02.08. 09:23

Tisztelt Ügyvéd Úr !

Ismételten zavarni bátorkodom az EVSZ témakör kapcsán.

A párom fogház-átminősítési kérelme 2010. október végén jogi képviselő által benyújtásra került.
A mai napig várunk az elbírálásra, a BV Bíróságon még semmi nem történt. :(

KÉRDÉSEM:
Amennyiben ( reményeink szerint hamarosan ) megkapja fokozatváltást,
úgy kérelmezheti e az EVSZ-t is ?
Azt hallottam, ha az átminősítés megtörténik, akkor 6 hónapon belül nem adhatja be az EVSZ kérelmet .
Ez valóban így van ?
Hogyan rendelkezik ( ha rendelkezik ) erről jogszabály ?

Megtisztelő válaszában bízva , Köszönettel:

fifi11 # 2010.08.09. 18:46

Köszönöm a gyors választ.
Remélem gyorsan lezárják a második ügyet és még összevonható lesz a két ítélet.

ObudaFan # 2010.08.09. 12:35

Ha esetleg megszüntetik a feltételest majd és azt is végig le kell ülni, akkor lehet összbüntetésbe foglalni, egyébként nem.

prilu79 # 2010.08.08. 20:07

üdv fifi! nem vonják össze hanem egyszerűen lesz még egy ítélete.

fifi11 # 2010.08.08. 17:58

Tisztelt Ügyvéd Úr és Fórumozók!
Párom jogerős 2 éves itéletét tölti. Van még egy tárgyalás alatt lévő ügye, mely az első jogerős ítélete előtt történt.
Az lenne a kérdésem, hogy abban az esetben összevonható-e a két ítélet, ha a második ügyet akkor fogják lezárni amikor már a feltételes szabadságát tölti a párom.
Előre is köszönöm a választ.

ObudaFan # 2010.08.06. 09:27

volt velem olyan is aki megkapta az evszt de a börtön parancsnok nem engedte haza már 1,6 éve pedig törvényileg jár neki.

Járni nem jár, csak adható.

prilu79 # 2010.08.05. 21:16

borsóka szia ! én 5 hónapja szabadultam evsz-es voltam.a párod a kedvezményes ítélete felénél adhatja be a kérelmet azt minden kép a nevelőjénél tegye praktikusabb és sokkal gyorsabb ha ügyvédnél teszi az bent a nevelő kikerülését jelenti ne jó pont bent nem szeretik.a havi 4 hazajövetel elég lesz havi kettőnek is de ez az intézménytől függ.ha 100km túl van akkor minden kép 48óra az eltáv.ha az intézményben nincs evszes zárka kialakítva akkor minden szó nélkül áthelyezik máshová.egyébként volt velem olyan is aki megkapta az evszt de a börtön parancsnok nem engedte haza már 1,6 éve pedig törvényileg jár neki.hát ez van.kitartás szia.kérdez szívesen segítek bármiben.

borsóka # 2010.07.08. 13:46

Tisztelt Fórum !
Párom 2007.11.09.-én vonult be előzetesbe, s jelenleg -azóta megszakítás nélkül- az összbüntetésbe foglalt 6 év 10 hónap börtönben töltendő szabadságvesztését tölti.2010.07.08. van ... :(
Kérdéseim:

  • Mikor kérelmezheti a jó magaviselettel (több dicséret és egy parancsnoki dicséret)a börtön fogházra való minősítését, illetve az evsz -t?
  • Fentieket neki kell e indítványoznia nevelőjén keresztül a BV bíró felé?
  • Minden Büntetés-végrehajtási intézetből hazaengedik e, ha megkapja az evszt, vagy át kell magát helyeztetnie azon néhány bv intézetbe, ahonnan az evsz biztosított?
  • Amennyiben megkapja úgy folyamatosan eltávozhat havi 4 alkalommal 24 órára, vagy Bv intézet függő a rendelkezés?

Köszönöm megtisztelő válaszát,
Üdvözlettel:

Beegee # 2010.01.08. 15:42

???:-))

Beegee # 2010.01.06. 19:19

Párom 2009.06.25-én vonult be büntetését letölteni, akkor kapott egy dátumot hogy feltételesen mikor szabadulhat( 2011.01.10. ) Szeretném kérdezni mikor lehet leghamarabb beadni az EVSZ kérelmet és mit kell hogy tartalmazzon?

Köszönettel
Beegee

ObudaFan # 2009.11.17. 11:16

Nincs mit.

ObudaFan # 2009.11.17. 11:16

Nincs mit.

kokaine # 2009.11.16. 13:58

Köszönöm szépen!

ObudaFan # 2009.11.16. 10:18

A terhelt, vagy védője kérheti a megyei bíróság bv. bírójától.

kokaine # 2009.11.15. 19:42

Köszönöm szépen a gyors választ!A fogházasításra való kérelmet kinek kell kérnie és kinek kell cimezni?Köszönöm elöre is a segítséget!

ObudaFan # 2009.11.15. 11:13

Fogházzá minősítést majd először. ha az sikerül, akkor 2/3 után, ha nem , 3/4 után feltételes szabadságot. Ha a szabadságvesztésből - az előzetes fogvatartásban a szabadságvesztés foganatbavételét közvetlenül megelőzően folyamatosan töltött időt is beszámítva - a feltételes szabadságra bocsátásig esedékes időtartam felét letöltötte, akkor lehet evsz-t kérni.

kokaine # 2009.11.14. 22:31

Sziasztok!Segítséget szeretnék kérni!A párom 4 év letöltendő börtönfokozatú szabadságvesztést kapott!Ebből már letelt 9 hónap!7hó előzetesben 2 pedig már jogerős elitéltként!Ez folyamatos volt megszakítás nélkűl!Kérdésem az lenne hogy mikor és milyen kérelmet írhatunk bármilyen kedvezményért pl.evsz?Segítsetek ,mert sajnos nem tudunk semmit!A kedvezményből nincs kizárva benne van a jogerős ítéletben!Előre is köszönöm!

ObudaFan # 2009.09.12. 12:52

Valamivel csak indokolták. Azt jó lenne tudni.

béby77 # 2009.09.12. 10:56

Sziasztk! Sűrgös segitségre lenne szükségem! A férjem fogházban tölti a büntetését Pálhalmán.Most az 5,hónapja van bent.Családi okok miatt kérelmeztük az 5+1 napos eltávozást,amit természetesen elutasitottak.Nem értem miért???Dicséretevan,dolgozik örzése egyes fokozatban van.Magaviselete jó. Nemértem miért utasitották el.Kérem aki tud sűrgösen segitsen nekem,hogyan tudjuk kezdeményezni mégegyszer az eltávozást?Úgy,hogy megis adják!
Várom a segitséget amit ejöre is köszönök...

luca5 # 2009.09.01. 06:19

Szia! Már nyugodtan be lehet adni, mikor elkezdi a 6.hónapot már kérvényezheti!