írásminta kérése


ObudaFan # 2009.05.07. 18:22

Ez szakértői kérdés.

tudomany # 2009.05.06. 20:04

ObudaFan!

Köszönöm. És ezt minden esetben kérik ha irásmintát kellett adni? Vagy nem biztos, hogy igénybe veszik a szakértőt?

ObudaFan # 2009.05.06. 18:55

cinderella

Készíttethetsz egy magán szakvéleményt, azt nyilván a nyomozó hatóságnak figyelembe kell vennie. De kérdés, hogy megéri-e ez neked. Végülis ez egy nem feltétlenül nagy tárgyi súlyú bűncselekmény, ennek meg van költsége.

ObudaFan # 2009.05.06. 18:54

tudomany

Inkább egy-két hónap.

cinderella # 2009.05.06. 13:06

Feri29, jack4! Köszönöm a segítségeteket, bár egy kicsit elszomorít, hogy itt bármit meg lehet csinálni büntetlenül.

jack4 # 2009.05.06. 06:32

Ciderellának: Azért szüntették meg bcs. hiányában a nyomozást, mert a kérdéses aláírást a névviselője sajátjaként ismerte el és más bűncselekmény elkövetése sem volt megállapítható. A nyomozó hatóság nem fog helyt adni a panaszodnak és megküldi azt az ügyésznek. Én úgy gondolom, hogy ők helyben hagyják a határozatot, mivel eredetinek kell tekinteni azt az aláírást, melyet az aláíró sajátjaként ismer el. Ha más bcs. nem történt, szerintem nincs értelme a panasznak.

tudomany # 2009.05.06. 06:16

ezek mennyi idő alatt vannak meg? napok kérdése vagy lehetséges hetek kérdése is ?

Feri29 # 2009.05.05. 22:54

Panaszt lehet tenni a nyomozást megszüntető határozat ellen, azzal az indokkal, hogy a nyomozás nem volt alapos, mert nem rendeltek ki írásszakértőt.
Ugyanakkor ha valaki sajátjaként elismert egy aláírást és ezzel szemben van egy szakértőnek a vélelme, kérdés melyiket tekintik a döntőnek.

cinderella # 2009.05.05. 22:42

Tudom, de akkor, mit tehetek, mert tudom, hogy a "hamisító" itt nem fog megállni, a "hamisított" befolyásolva van, én pedig kiszolgáltatva?

Feri29 # 2009.05.05. 22:33

Ha viszont tévedsz, akkor majd téged jelenthetnek fel hamis vád bűncselekménye miatt és akkor Te is magadra vethetsz...

cinderella # 2009.05.05. 22:27
  1. Nem szoktam feljelentgetni, ez az 1. alkalom.
  2. Érintve vagyok ebben a piszlicsáré ügyben.
  3. Tudod, vannak emberek, akik azt képzelik, nekik mindent szabad. Ma piszlicsáré, holnap már nagyobb.
  4. Magára vessen, ha hamisan tanúskodott. Nekem sose jutna eszembe.

Bocs, ha nem írtam le mindent elég részletesen, azért kösz a segítséget, Feri29.

Feri29 # 2009.05.05. 22:14

Áruld már el, hogy mi abban a jó ha másokat feljelentgetsz? Pláne ilyen piszlicsáré ügyben, ami valószínűleg a legkisebb mértékben sem érint téged.
Ráadásul ezzel lehet, hogy a másik, "meghamisított" embert is bajba sodrod, mert ha mégsem ő írt alá, akkor hamisan tanúskodott.

cinderella # 2009.05.05. 22:07

Sziasztok!
Az én kérdésem is ezzel kapcsolatos:
feljelentést tettem a rendőrségen közokirat hamisítás gyanúja miatt, ugyanis olyan céges dokumentumokat találtam, amit elvileg két személy írt alá, de gyanúm szerint az egyik aláíró meghamisította a másik aláírását. Jól ismerem mind a két személy aláírását, számomra egyértelmű volta hamisítás, mindezt aláírásmintákkal alá is támasztottam a rendőrségen. Ma határozatot kaptam a rendőrségtől, hogy megszüntették az eljárást bűncselekmény hiányában, ugyanis akinek meghamisították a nevét meghallgatása során azt vallotta, hogy a feljelentés tárgyát képező iratokat ő írta alá, az azokat készítő ügyvéd jelenlétében, azok nem hamisak. Tudni kell ehhez, hogy a "meghamisított" fél erős anyagi és érzelmi befolyás alatt áll a másik fél által.
Szeretnék fellebbezni, ehhez azt szeretném tudni, hogy kérhetek-e írásszakértői vizsgálatot, ill. kérhetem-e a szóban forgó ügyvéd kihallgatását, tanúvallomását is? Milyen anyagi vonzata lehet ennek számomra? Vagy jobban teszem, ha már eleve egy írásszakértői véleménnyel adom be a fellebbezést?
Köszönöm a segítséget előre is.

tudomany # 2009.05.05. 20:07

értem. és ezek mennyi idő alatt vannak meg? napok kérdése vagy lehetséges hetek kérdése is ?

ObudaFan # 2009.05.05. 20:04

Ebben az esetben is kellhet egy szakvélemény, mert a beismerő vallomás ellenére is fel kell deríteni a bizonyítékokat.

tudomany # 2009.05.05. 19:01

és ezt hogyan teszik meg abban az esetben ha az illető elismerte, hogy igen az Ő aláirása szerepel a papiron? egyezik az irás is. ebben az esetben mit csinálnak?

Feri29 # 2009.05.04. 19:29

Akkor, ha ki akarják deríteni, hogy valamit a gyanúsított írt-e vagy írt-e alá.

tudomany # 2009.05.04. 19:16

sziasztok! szeretném megkérdezni, hogy egy gyanusitottol mikor szoktak irásmintát kérni? milyen esetben kérnek ezt a gyanusitottol?