iratismertetés


Feri29 # 2009.05.09. 19:47

A pontos választ én nem tudom (ha egyátalán van olyan), de olyan 1 hónapra tippelnék, illetve ha megjön a behívó akkor lehet halasztást kérni pl. egészségi állapotra való tekintettel.

tudomany # 2009.05.09. 19:05

Kedves Feri29!

Csak tájékoztatás miatt kérdeztem volna, hogy mennyi az az idő.

Feri29 # 2009.05.09. 18:54

Én a helyedben nem rágódnék ezen ennyit, elég ezen akkor rágódni ha már elítéltek.
Ha büntetőeljárás indult ellened, akkor szerintem sürgősen fogadj egy ügyvédet, mert a hozzászólásaid alapján a legkisebb mértékben sem vagy tájékozott az ilyen ügyekben.

tudomany # 2009.05.09. 16:00

mennyi idővel jön rá a behivó?

ObudaFan # 2009.05.08. 16:31

Általában nem azonnal, hanem jön a behívó.

tudomany # 2009.05.08. 16:26

azért kérdeztem ezt hogy ott lesznek-e a redőrségtől is mert ha pl. elitélnek valakit letöltendőre akkor az illetőnek azonnal be kell vonulnia a börtönbe vagy kap egy időpontot amikora be kell mennie rabnak a börtönbe? nekem ez nem világos egyenlőre.

jack4 # 2009.05.08. 15:56

Mivel az ügyész képviseli a vádat a bíróság előtt, a bcs.-ek többségében neki kell megküldeni az iratokat vádemelési javaslattal. Ez alól kivétel a magánvádas bcs.-ek köre, amikor a vádat a sértett képviseli. Ezek:könnyű testi sértés, rágalmazás, becsületsértés, magántitok megsértése, levéltitok megsértése, kegyeletsértés. Ezekben a rendőrség csak akkor nyomoz, ha az elkövető ismeretlen.
A tárgyaláson akkor lesznek rendőrök, ha őket a bíró tanúként ki akarja hallgatni.
A "kíméletességről" nem tudok állást foglalni.

tudomany # 2009.05.08. 13:34

eddig most már értem.
abban az esetben ha az ügyészségre adják át akkor a tárgyaláson a rendőrök is ott lesznek ha a gyanusitott nincsen előzetesben?
lehetséges olyan is hogy a rendőrség nem ügyészségre hanme biróságra adja át az ügyet?
Melyik a "kiméletesebb" ügyészség vagy biróság?

jack4 # 2009.05.08. 12:50

Az iratismertetés azt a célt szolgálja, hogy a nyomozás befejezését követően a keletkezett iratokat a gyanúsított megismerhesse, mielőtt vádemelési javaslattal megküldik azokat az ügyészségnek.(Ill. megismerheti még őt követően a sértett is, de ezzel ritkán élnek). Ilyenkor a teljes, öszzefűzött nyomozati anyagot át kell adni a hivatalos helyiségben tanulmányozásra. Megfelelő időt kell adni az iratok megismeréséhez. Másolat díjmentesen kérhető egy alkalommal.(Nem csak ekkor, hanem később is, hiszen a védekezéshez szükséges lehet) Észrevételeket, indítványokat lehet tenni.

tudomany # 2009.05.08. 12:10

és közben lehet érdeklődni, hogy hol tart? vagy ezt nem mondják meg ?

Feri29 # 2009.05.08. 11:50

Ha lezárták a nyomozást és vádemelési javaslattal fogják továbbadni az ügyet az ügyészségnek, akkor van az iratismertetés. Ez az első kihallgatástól számítva lehet pár hónap, de akár 2 év is.

tudomany # 2009.05.08. 09:31

Szeetném megkérdezni, hogy a hatóságo9knál a gyanusitott felé mennyi idő az iratismertetés? Kihallgatástól számitott időre gondolok.