Közlekedési szabálysértésért halmozott bünti?


pett2005 # 2009.05.22. 22:13

Köszönöm,én is így gondoltam. Egyébként
azt észre vettem, hogy egy kerék a járdán volt, csak azt nem hogy nem lehetett volna így parkolni... :(

monalisa1 # 2009.05.22. 19:30

Figyelve a megadott időpontokat, előszőr a közterületes lehetett, aztán valószínűleg ismét ő - és felkerült a bilincs. Szerintem egy rókáról csak egy bőrt lehet lenyúzni, vagyis javasolnám a személyesen bemenetelt és megpróbálni kimenteni magad. (Vidd a bilincselésről a befizetési csekket.)

Zárójelben: azt csak észre kellett (volna) venned, hogy félkerékkel állsz a járdán - nem tesz jó a futóműnek...

"Lisa"
laikus hozzászóló

pett2005 # 2009.05.22. 17:00

2009.04.30-án míg színházban voltam (18:45-21:00), kaptam egy kerékbilincset, a jegyzőkönyvön 40§/8 bek.A illetve a 41§/1. bek szerepel, mondván hogy a járdán szabálytalanul várakoztam. Ezt el is ismerem, mivel egy fél kerék fent volt a járdán. A jegyzökönyv szerint a kerékbilincset 20:27-kor helyezték el a járművön. Az eltávolítás költségét megfizettem. Tegnap kaptam egy levelet ugyanettől a közterület felügyelettől, hogy ugyanekkor, ugyanezen a helyen "közlekedési szabályok kissebb fokú megsértése szabálysértést követtem el", melyet a közterület felügyelő 18:57-kor rögzített. A szabálysértésnek a Kresz 15§ 1 bek b pontja van megjelölve(Várakozni tilos). Kérdésem, hogy ez így korrekt eljárás e, illetve, hogy így duplán megbüntethenek e? Különösen érdekes, hogy csak a kerékbilincs elhelyezéséről volt jegyzőkönyv a szélvédőn...