Végrehajtás


zsofar # 2009.06.22. 15:32

Sziasztok ! Sikerült megegyezni a céggel . július 31-ig kell rendezni a tartozást . Nem adják végrehajtás alá az ügyet .

sarkanym # 2009.06.22. 10:00

Ez is benne van, de állitolag ennek kicsi az esélye. Ügyvédre már rég nem telik, ez is neheziti az ügyet. Nekem azzal van a próblémám, hogy a biróság hiába itéli oda az összeget ,ha utána az illetékes nem fizeti ki. És hidd el nekem nem kevés pénzről van szó.Elég sok is lett bele téve. A fellebviteli tárgyaláson azt is megállapithatják , hogy törvényt sértett a pm. amikor felfügesztette a kár kifizetéseket. Ja arról nem is beszélve, hogy az összeg igaz, zárolva de a számlákon volt már.

monalisa1 # 2009.06.21. 18:52

sarkanym

Még az is előfordulhat, hogy legvégül nem kaptok egy fillért sem... Mert ha a Tábla valamely okból az egész ügyet ujra tárgyaltatná, előfordulhat, hogy az ujabb jogerős itélet egész másról fog szólni...

sarkanym # 2009.06.21. 17:56

Másodfokú itélet nincs végre hajtva. se füle se farka. 2 éve nincs végre hajtva az itélet.

zsofar # 2009.06.21. 14:57

Holnap kell bemennünk a munkahelyre a feleségemmel , remélem megtudunk egyezni a főnökel, mert azt Ö is tudja hogy minket egy zsaroló húzott le sok pénzel , és azért csináltam amit tettem amire nem vagyok büszke .

Szorítsatok .

ObudaFan # 2009.06.21. 09:26

zsofar

Ettől még lehet végrehajtást indítani az ingatlannal szemben, amibe majd a jelzálogjogosult bekapcsolódik.

ObudaFan # 2009.06.21. 09:25

Ne haragudj, de ennek se füle, se farka nem volt.

sarkanym # 2009.06.21. 08:23

Sziasztok, van egy viszonylag nagy kártérítési ügyünk, 2 éve megszületett végre a másodfok, azóta nem kaptunk egy fillért sem. közigazgatési pénz, tehát létezik. büntetőperben született meg a másodfok, amiben szerepelt hogy 8 napon belül a biróság átutalja a károsultnak az összeget. azóta már mindenhol voltunk. Most várjuk a fellebviteli tárgyalást. mert kiderült természetesen hogy a kormány zavart be. Itélőtáblás biró fogja levezényelni a fellebvitelit. Csak még azt sem tudják hogy mikor. Kérdezzem teljesen komolyan, ennek ez a hivatalos menete? (a pénz természetesen kamatozik)

zsofar # 2009.06.17. 12:04

Sziasztok . A Jelzálog hitel úgy van terhelve hogy a Elidegenítési és terhelési tilalom bejegyzett jelzálog biztosítására .

Ilyenkor nem terhelheti meg más az ingatlant ? Amúgy intézem a kölcsönt a munkahelyemnek csak nem egyszerű a mai világba hitelt intézni .

Zsolti

ObudaFan # 2009.06.11. 17:26

Az nem sokat ér, az az 1/4 rész ugyanúgy lefoglalható marad.

zsofar # 2009.06.11. 11:10

1/4 résszel rendelkezek a lakásból és van rajta egy jelzálog hitel ha nem tudok megállapodni a munkahelyemmel akkor is a végrehajtó lefoglalhatja az ingatlan . S ha én azt az 1/4 részt elajándékozom valakinek . Kérem minél előbb válaszoljatok .

Köszönöm .

zsofar # 2009.06.09. 12:13

Tudom . Az úgy ott áll hogy az ügyészség megkeresi a munkahelyem hogy a közvetítői eljárásban beleegyezzen , már pedig nekem azt mondták belefognak . A gond az hogy jövő péntekig kell fizetnem egy összegbe ami lehetetlen mert BAR listások vagyunk . Részletben tudnám fizetni ha bele mennének .

A tulajdoni részemről csak azért akartam lemondani mert ne a családom és a 6 éves kis lányom igya meg a levét annak hogy minket megzsarolt valaki ........!

ObudaFan # 2009.06.09. 12:07

A sikkasztás viszont bűncselekmény volt, úgyhogy a károsulttal mindenképp meg kellene egyezni.

zsofar # 2009.06.09. 11:50

S mit tanácsoltok , mit lehet tenni ! Én hajlandó vagyok visszafizetni a pénzt azzal nincs gond de sajnos egy összegben nem tudom . Mit lehet ilyenkor tenni ?

Köszönöm .

ObudaFan # 2009.06.09. 11:38

Azért ez a fedezetelvonás nem lesz bűncselekmény, csak éppen hatása sem lesz.

sziszi77 # 2009.06.09. 11:32

AMUGY MÉG ANNYI AMIG NINCS JOGERÖS BIRÓI ITÉLET A TARTÓZÁSRÓL. ADDIG NINCS GÁZ ,CSAK AZÉRT VAN MERT A LÁNYODNAK ADTAD!

sziszi77 # 2009.06.09. 11:31

na meg persze atól is függ hol tart az ügy!ha ügyészi szakba(mondjuk tárgyalás nem volt még)akkor nem lenne gond!A gond csakis ott van ,hogy a lányodnak adtad!Közeli hozzátartozonak nem szabad adni,na azt nem lehet ám kimagyarázni!

kadaj01 # 2009.06.09. 09:52

Újabb büncselekményt követtél el, ezt hívják fedezetelvonásnak. Ezt mivel fogod magyarázni, ufókkal? Gratuálni lehet csak.

zsofar # 2009.06.09. 09:19

Üdvözlök mindenkit ! Kérdésem az lenne , hogy ha bűncselekmény áldozatai lettünk és sajnos a munkahelyemről kellet sikkasztanom pénzt hogy a zsarolónak oda tudjam adni a munkahelyem úgy indíthat -e végrehajtást az ingatlanom ellen ha mér nincs a nevemen mert lemondtam a kislányom javára . kérem minél előbbi javaslatokat .