Egyetemi diploma érettségi hamisítással


rockmachine # 2009.07.06. 10:54

"2005. évi CXXXIX. törvény a felsőoktatásról

41. § (1) A felsőfokú szakképzésre történő felvétel feltétele...az érettségi vizsga sikeres teljesítése."

gondolom a delkivens nem azért hamisított érettségit mert azt sikerrel letette, csak nem kapott bizonyítványt...

Ez alapján mivel nem teljesitette a felvétel követelményeit diplomát sem kaphat.

jack4 # 2009.06.14. 14:12

"Sőt közlöm a tuti receptet is: meghamisítom, nem mutogatom 3 évig, utána viszont igen."

Ez nem megoldás, mert a hamis közokirat felhasználása is elkövetési magatartás és a bűncselekmény megvalósul.

guba # 2009.06.14. 05:46

és 3 év után meg már mindenki széttárja a kezét, hogy igaz, hogy általános iskolából egyetemre ment, dehát istenem elévült, nincs mit tenni.
Sőt közlöm a tuti receptet is: meghamisítom, nem mutogatom 3 évig, utána viszont igen.

A cselekmény büntetőjogilag elévül ugyan, de ez nem jelenti azt, hogy az illetőnek akkor van egy érettségi bizonyítványa is, csak annyit, hogy már nem lesz büntetőjogilag felelősségre vonható a közokirat-hamisításért.

Peace # 2009.06.13. 21:14

a gazdasági (GDP, infláció, államh.hiány stb.)-re gondoltam - adatszolgáltatási kötelezettség megsértésére...

Peace # 2009.06.13. 21:13

ha kormányunk megvezetheti
az EU-t és tízmillió állampolgárt
szándékosan,
akkor ezen is átnézhetünk,

bár tudjuk,
a jog olyan, mint a pókháló,

a sas átszakítja,
ám a légy beleakad...

monalisa1 # 2009.06.13. 19:16

Az illető érettségi bizonyítványt hamisított és NEM érettségi nélkül neki a felvételinek - olvasd csak újra a kérdező beírását.

Vélem "kijavította" az egyik érdemjegyét.

Peace # 2009.06.13. 19:00

Tehát érettségi nélkül is
simán el lehet végezni
a Szegedi Tudományegyetemen egy szakot.

monalisa1 # 2009.06.13. 18:58

Hallkan írom csak, jó lenne tudni okát miért a bemószerolási szándék, valamint miért most?!

efi99 # 2009.06.13. 18:42

Egyáltalán hogyan nem derül ki az ilyesmi?
Minek van az érettségi bizonyítványon sorszám, ha senki nem nézi, hogy a sorszámhoz mi tartozik a középiskola nyilvántartásában?
hazsu, nyugodtan nyomd fel. Aztán majd találja ki az SZTE vezetése, hogy hogyan oldja meg.

monalisa1 # 2009.06.13. 18:24

Zöldségek...

efi99 # 2009.06.13. 17:54

Nem értünk egyet.
Aki így játszik, annak én akár 50 év múlva is elvenném.
És főleg mi az hogy ez elévül??? Valaki otthon vakarja a hasát majd gyárt egy érettségi bizonyítványt (anélkül, hogy 1 napot is járt volna középiskolába) - amit ezek szerint a csodálatos egyetemi bürokrácia roppant alaposan szokott ellenőrizni - és 3 év után meg már mindenki széttárja a kezét, hogy igaz, hogy általános iskolából egyetemre ment, dehát istenem elévült, nincs mit tenni.
Sőt közlöm a tuti receptet is: meghamisítom, nem mutogatom 3 évig, utána viszont igen.

monalisa1 # 2009.06.13. 16:16

hazsu

Ez a történet bosszúállás ízű (...) vagyis a lelkünk ugye akkor derűs, ha bemószerolhatunk valakit...

Emberi gyengeség, mint ahogy a féltékenység is...

És egyáltalán nem fair, mert ha az illető már becsülettel végig tanulta az egyetemi éveket, ne most "a" tanító bácsihoz szaladás...

"Lisa"
laikus hozzászóló

jack4 # 2009.06.13. 12:00

Ez közokirat hamisítás és elévülési ideje a felhasználástól számított három év. A dékánhoz lehet azonban fordulni.

hazsu # 2009.06.13. 10:59

Üdvözletem a hozzáértőknek.

Van valaki, aki nem teljesen korrekt módon jutott be az SZTE-re. Történt ugyanis, hogy még 2002-ben érettségi bizonyítványt hamisított, hogy egyáltalán bejusson a felvételi vizsgákra. Ott sikeres vizsgát tett, és felvették, azóta letette a záróvizsgákat, de még diplomát nem kapott, mert nincs nyelvvizsgája.

Ha jól sejtem, a magánokirathamisítás már nem él, mert 5 év az elévülési ideje. viszont lehet valamit csinálni, hogy a diplomáját ne kapja meg (speciel engem eléggé zavar a dolog)? Kihez kellene fordulni? A kar dékánjához?

köszönöm a válaszokat.

Zsuzsa