Online jogi tanácsadás


zoso68 # 2018.07.23. 08:00

Üdvözlöm.
Külföldi közlekedési szabálysértéssel kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni.
Múlt héten Olaszországból kaptam fizetési felszólítást, miszerint 2018. április 26-án Senagoban nem álltam meg egy piros lámpánál.
Abban az időpontban sem én, sem az autóm nem volt külföldön.
A neten megtekinthető fotón valóban az én rendszámom olvasható, de azon kívül az autóból alig látszik valami(felségjel sem), annyira rossz minőségű a kép. (reggel 5.45-kor készült a fénykép)
Az olasz levélben található email-címre 5 napja küldtem levelet, melyben kértem a felszólítás felülvizsgálatát. Az autómról is küldtem fotót, kérve, hasonlítsák össze az általuk készített fényképpel.
Választ még nem kaptam.
Szeretném megtudni, hogy ha az olasz hatóság továbbra is ragaszkodik majd ahhoz, hogy az én gépkocsim volt Olaszországban, hová fordulhatok segítségért?
Vajon mennyi idejük van a válaszadásra?
Ha nem fizetem be a kirótt büntetést (5 napon belül 178EUR, 60 napon belül 243 EUR), kivonathatják a gépkocsit a forgalomból?
Esetleg tudnak hasonló szituációról?
Köszönöm a választ előre is.

Dr.Attika # 2018.07.23. 02:52

Igen ez történhetett. Ebben az esetben jogilag a kérdező küldött be mindent és neki is jött a határozat. Nem szabad szerződés, számla nélküli un. konyhában könyvelőket megbízni. Ez gondatlanság, kimentésre okot nem adó körülmény. Ugyanaz mint amikor valaki másnak átadja a bankkártyáját, PIN-kódját. Nem követelheti kárának megtérítését, ha a számláról pénz vesznek le a tudta nélkül.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.07.22. 21:30

Megadtad neki az ügyfélkapu felhasználói nevedet és jelszavadat?

Gabika 74 # 2018.07.22. 18:22

Üdv! Jogi tanácsra lenne szükségem.Korábban a vállalkozásom minden adóügyét a könyvelőm intézte.Mikor megszünt a másodállásom, kértem hogy szüntesse meg a vállalkozást, amit elvileg még is tett. Kb fél év múlva, a NAV küldött egy határozatot melyben közölték hogy be nem fizetett adóhátralék miatt egy nagyobb összegre megbírságolnak. Mire észhez tértem már vonták s fizetésemből. Kiderült hogy a könyvelőnek köszönhet, már nem tudtam mit csinálni. Mivel szerződést nem kötöttünk, számlát nem adott nem tudom hogy van e rá mód hogy feljelentés azért hogy megkárosított. Az adóügyeimet webes felületen keresztül intézte. Remélem tudnak segíteni! Köszönöm! Gabi

MolnárLili # 2018.07.13. 17:14

Igen idegrendszerileg ki vagyok borulva de ugy gondolom h a ket kerdesemmel kapcsolatban el mondtam az informaciokat amirol tudok de mivel osszetett ezert probaltam a lenyeget leirni h ne legyen kavarodas es ertheto legyen a kerdesem hiszen a tobbi informacio nem a kerdeseimmel fuggnek ossze

Vadsuhanc # 2018.07.13. 16:45

Ne haragudj de érdekes stilusban írsz és csak csepegteted az információkat, így nagyon nehéz segíteni.

MolnárLili # 2018.07.13. 16:35

Ilyen serulesek szerinted hogy jeletkeznek? De amugy video felvetel noverem szemelyesen megkereste a ferfit aki bevallotta h ez tortent es idezem " hat akkor bortonbe megyek ez van" noverem felvette . A szomszed oreg neni szinten latta s hallotta mivel este 8kor tortent kint az udvaron es o hivta ki a rendoroket de addigra Zolit bevittek a lakasba es mikor kerdeztek h honnan a ver azt mondtak h orrverzestol...

Vadsuhanc # 2018.07.13. 15:18

.."Majusban a batyamat(Zolit) megvertek Vatta faluban.."

Ezt mi bizonyítja ?

MolnárLili # 2018.07.13. 15:01

Tisztelt ugyved ur!
Majusban a batyamat(Zolit) megvertek Vatta faluban eltort a laba eltort a bordaja serult a gerince kivertek a fogait es sulyos koponya serulest szenvedett aminek a kovetkezteben az intenzivre kerult majd onnan elfekvobe mivel se jarni se beszelni nem tud mert az agyserules miatt az idegrendszere is serult jelenleg meg pelenkazni is kell.
Elozmenyek : Ugy tudom a masik batyamtol(Feritol) aki szinten ott el h atment Zolihoz (aki a munkaltatojanal volt) es latta h milyen allapotban fekszik verzo fejjel stb s mint kiderult a munkaltatotol akie a haz h mar 3napja ott van ilyen allapotban es ugy hivott Feri mentot az ocssere Zolira.. Agi noverem nem ertesitett minket h mi tortent ezert mi csak most tudtuk meg a tortenteket. A korhaz nem inditott eljarast sem Agi noverem mondvan h leesett a lepcsorol! Mi 300kmrre lakunk Vattatol a kerdes h Pesten is meglehet tenni a feljelentest vagy csak Miskolcon? Illetve mi a modja h pestre felszallitassuk egy itteni korhazba h tudjuk ot rendszeresen latogatni? Amit meg ki kell deritenunk h Agi a noverem nem e tett gyamsagot Zoli batyankra es ha tett akkor ellene nem indulhat eljaras h miert nem jelentette fel a ferfit ahol Zolit ilyen allapotban hoztak el a mentosok? Illetve beleszolhat abba h ne kerulhessrn fel pesti korhazba ? Elore is koszonom! M.Lili

Dr.Attika # 2018.07.12. 15:43

Ez egy pénzmosási bűncselekmény is lehet. Miért is utalt? kinek a pénzét?

Burn Out # 2018.07.12. 13:38

konkrétan semmit se fogsz belőle látni... esetleg ha nekem is utalnál át 1,5 milliót, akkor azt megköszönném.

pokol # 2018.07.12. 13:29

Tisztelt Ügyvéd Úr! Az esetem a FaceBookos "amerikai katonákkal" függ össze. Utaltattak velem pénzt Amerikába, Olaszországba (Ghánába, de oda a magyar kormány nem engedi). Most jöttem éppen meg a POD CEE Kft-től, amely tavaly még a West-End CityCenternél volt bejelentve: C torony, 5 emelet. Most a FaceBookon pénzt könyörgő férfiak ugyanott ülnek, csak a cégük neve DELL. Felismertem az arcukat. Ez egy maffia csoport. Kiválóan beszélik az amerikai angolt és magyarul is tökéletesek. Ki gondolná, hogy az "amerikai katonák" itt vannak a West-Endnél civil ruhában. Az átutalásokról bizonylatokkal rendelkezem, de látok-e én a 6,5 MFt-ból valamit, vagy még én fogok ráfizetni?

pappcs # 2018.07.12. 12:33

Igen, perelheted. feltéve ha van kit meg nem számolják fel őket.

viszont az említett kft egy fizetési szolgáltatást is működtet, lehet hogy nem a kft nek hanem annak ment a pénz aki ezt az online felületet használja. Érdemes körülszaglászni a dolgot rendesen.

drbjozsef # 2018.07.12. 06:32

pokol,

ez az ún. polgári jogi vita, a jogi megoldás per indítása a bíróságon.

pokol # 2018.07.11. 21:51

A POD CEE Számítástechnikai Kft. 1.6 MFt-tal megkárosított. Átutaltatták velem az összeget, de semmit nem kaptam cserébe. Ehhez körrel fonódik össze még 4,9 MFt ide-oda küldése, hogy majd visszakapom a pénzem. Mit tehetek? Van-e erre jogi megoldás? Köszönöm a választ.

drbjozsef # 2018.07.10. 05:03

Manguszta,

egyetlen rövid, kerek mondatban ott van a kérdésed után rögtön.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.07.09. 16:08

Persze, de csak ha jogerős. Dettó.

Dr.Attika # 2018.07.09. 13:43

Értem Béla. Gyöngyösön elfogadják az öröklési bizonyítványt is.

Manguszta65 # 2018.07.09. 13:04

Uraim!
Köszönöm a válaszokat, de a sorokban elakadtam. Kérhetem Önöket egy egyszerű válaszra, sajnos a joghoz abszolúte nem értek. Köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.07.09. 12:01

Félreértesz, Kolléga. Azt tartom téves gyakorlatnak, hogy a bíróság jogerős hagyatékátadó végzés nélkül nem hajlandó megállapítani a jogutódlást, és folytatni a pert.

wers # 2018.07.09. 11:45

De a munkaszerződéstől eltérő foglalkoztatást elrendelheti.

Nem erre reagáltam, hanem erre: „Persze ez bércsökkenéssel is járna.” (tudom, akkor azt kellett volna írnom :) )

Dr.Attika # 2018.07.09. 11:37

Jogutódja minden természetes személynek van, ha más nem az Állam.Jogutód kérdésében döntenie kell a bíróságnak.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.07.09. 11:24

Egyoldalúan nem módosíthat szerződést a munkáltató.
De a munkaszerződéstől eltérő foglalkoztatást elrendelheti.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.07.09. 11:23

Miért téves?
Azért kérlek alássan, mert a törvény a jogutódlás valószínűsítését írja elő és nem a minden kétséget kizáró igazolását.

wers # 2018.07.09. 10:17

Egyoldalúan nem módosíthat szerződést a munkáltató.
Rendkívüli felmondáshoz gyenge indok lenne szerintem.