Online jogi tanácsadás


enablet # 2015.09.24. 18:50

Tisztelt Ügyvéd Úr! a kérdésemet az imént e-mailben juttattam el önhöz,az obudafan@freemail.hu címre. nem tudom,helyesen tettem,hogy e-mailben kérdeztem?

netudki # 2015.09.22. 14:57

Tisztelt Ügyvéd úr!
Az lenne a kérdésem, hogy ez év márciusában kaptam 2 év próbára bocsátást számítástechnikai rendszerek elleni bűncselekmény miatt. Ugyanezen időszakban indult egy nyomozás önbíráskodás, rágalmazás miatt ellenem, melyből az önbíráskodást lezárta a rendőrség bűncselekmény hiányában. A felperes továbbvitte magánvádlóként a rágalmazást, és a mai tárgyalás végén valami olyasmit mondott a bíró, visszaadják az ügyészségnek a vádat. Ez miért van? Jogszerű?
Előre is köszönettel.

plattmolly # 2015.09.22. 13:41

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy mi a helyzet abban az esetben, ha a kutyám a saját kertemben megtámad egy olyan embert, akit nem engedtünk be, tegyük föl fogta magát és mondjuk egyszerűen besétált csengetés meg minden nélkül a kertbe mert véletlenül nincs bezárva a kapu.Vagy mondjuk egy betörő ha bejönne.Ha kiteszem a kapura, hogy a kutya harap és van normális kerítés is akkor engem büntethetnek e ha mondjuk megharapja az illetőt?Kistestű kutyáról van szó.

Dr.Attika # 2015.09.21. 16:46

De már illetéket sem. Bejelentési kötelezettség van a NAV felé.

flfr147 # 2015.09.21. 13:22

Sziasztok!

Az alábbi kérdésemre szeretnék választ kapni:

Megvásárolt ingatlan klímásként volt meghirdetve, az adás-vételi szerződésben külön azonban nem került nevesítésre a klíma, mint az ingatlanban a vásárlás után maradó berendezés.

Átadás-átvétel napján eladó azt mondta, hogy mivel hibás lett a készülék, ezért leszereltette a kül- és beltéri egységet egyaránt, ám ezt dokumentumokkal nem tudja igazolni.

Kérdésem az lenne: köteles-e az állítólagosan hibás készüléket, vagy mondjuk egy ugyan olyan típusú szintén hibásat visszaszereltetni az eladó az ingatlanba, vagy jogosan járt el és a vevő nem követelhet semmit?

Előre is köszönöm a választ.

Immaculata # 2015.09.21. 10:41

Sohasem kellett, legfeljebb illetéket.

michael7 # 2015.09.21. 08:44

Üdv!
Kérdésem a következő:
Egyenesági rokon pénzt ajándékoz. Kell-e utána szjá-t fizetni?

folyami géb # 2015.09.21. 05:13

Kedves vlila, azt hiszem, én értem a kérdését.

Egy jó és egy rossz hírem van. A rossz, hogy valóban igaz: amit a párja előzetesben töltött, az a 2 évbe számít be, az elrendelt 10 hónapba akkor sem, ha többet ült, mint a 2 év 2/3 része.

A jó hír, hogy a felfüggesztettből is kaphat kedvezményt, tehát csak az alkalmazott jogszabálytól függő kétharmad, vagy háromnegyed részét kell letöltenie, utána mehet feltételesre.

Immaculata # 2015.09.20. 18:25

varga edit

Ha az após házát elárverezik, akkor az csak nagyon alacsony áron fog történni, a fennmaradó hitelt az adósoknak egyösszegben kell megfizetniük.

Immaculata # 2015.09.20. 18:21

kpz1

Nem, feljelentést kell tenned a rendőrségen.

Immaculata # 2015.09.20. 18:20

A felfüggesztett büntetés azt jelenti, hogy a letöltés alól van felfüggesztve arra az időre, amennyire megállapították. Ha nem követ el újabb bűncselekményt, akkor a felfüggesztett időt nem kell letöltenie.

Vlilla # 2015.09.20. 18:17

Tisztelt szakértő!Párom most kapta meg a behívóját 2év 10hónapról.Ebből előzetes letartóztatásba töltött 21hónapot.Majusba 23os kedvezménnyel kiengedtek szabadlábra vagyis a bíró kitöltötnek tekintette.A 10honap az felfügesztettje.Az a kérdésem lenne mennyi időre kell még bemennie?felfügeszettre is van kedvezmény?Miért 2év10honapra kapta a behívót ha mar az egyiket kiülte?igaz hogy előzetes letartóztatásba nem lehet felfügesztettet ülni?előre is köszönöm válaszát!

kpz1 # 2015.09.17. 17:24

Tisztelt szakértők.
A következő esethez kérnék tanácsot.Egy rokonom hitelt vett fel,amire aláhamisította a nevem mint adóstárs.Természetesen erről csak akkor értesültem amikor KHR listára kerültem,ez miatt hitelt nem tudok felvenni.Kérdésem az indíthatok e kártérítési pert a hitelintézet ellen ez miatt?

varga edit # 2015.09.08. 17:05

Tisztelt szakértők.
a következő esethez kérnék állásfoglalást.
2008-ban vettünk fel apósomék házára jelzáloghitelt,hogy az apósék adósságát ki tudják váltani.én és férjem a fiuk az adósok.már nem tudjuk fizetni a törlesztést,és az apósék sem járulnak hozzá.viszont eladni sem hajlandó az após a házat.ilyen esetben mit lehet tenni?ha bedöntjük a hitelt,akkor elárvrezik,ugye?de a mi fizetésünkből fognak inkasszózni?mennyi a max a fizu levonásából?még van nekünk a saját házra is hitel ami havi 100 ezer,az apósé havi 270 ezer,a kettőnk nettója családival 2 kiskorú gyerekkel 550 ezer.
Várom remélhetőleg megnyugtató válaszukat.
köszönöm

hucul2 # 2015.09.08. 11:07

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

folyami géb # 2015.09.08. 04:44

Viszont ha hivatalból megindult az eljárás,és később állapítják meg,hogy csak k.t.s. van, akkor onnan indul a 30 nap.

ObudaFan # 2015.09.07. 20:27

De persze ha teljesen biztosra akarsz menni, még határidőben van, hogy megtedd szükség esetére a magánindítványodat.

ObudaFan # 2015.09.07. 20:26

ez hivatalbólüldözendőnek számit?

Egy késsel történő megszúrás még akkor is legalább súlyos testi sértés kísérlete, ha egyébként könnyebb sérülést okozott. Az pedig már hivatalból üldözendő.

hucul2 # 2015.09.06. 19:44

Köszönöm a válaszokat és a tanácsokat. Az a baj ha nem lépek valamit is az ügyben, sajnos nyeregben fogja érezni magát ezért szeretnék minden lehetséges lépést megtenni! Az a baj ha a rendőrség sem meg a bíróság sem tud semmit tenni, akkor csak kiröhög magyarán! Azért gondoltam a távoltartásra mert akkor talán felfogja, hogy nem tehet meg akármit. Ha két hónap vagy annál tovább is tart az ügy addig is éljek egy házban vele kizárt van egy két éves kisfiam. Nem tudom esetleg a gyámhatósághoz is fordulhatnék, és keresek fel ügyvédet is? Nem szeretném ha csak úgy megúszná az egészet! Olvasgatom a neten a btk. bekezdéseit de nem nagyon igazodom ki rajta. Meg a magánindítvány az is kellett volna? Mert kint voltak a rendőrök személy is megvolt.

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.09.06. 18:09

A távoltartással vagy annak hiányában is ugyanúgy megtörténhet a baj. A kérdező a távoltartást kérdezte, arra kapott választ.

A rendőrségen már biztos kijelölték az ügy előadóját. Neki most a legrövidebb időn belül, illetve a nyomozás megindulásától számított két hónapon belül le kellene zárnia a nyomozást. Ezalatt az idő alatt tanúkat kell meghallgatni, bizonyítékokat kell begyűjteni. Ha két hónap alatt nem tudja az ügyet lezárni, akkor hosszabbíthat.

Dr.Attika # 2015.09.06. 17:36

Ez aztán megint feldühíti a nagybácsit, tehát még nagyobb baj is lehet.

Kollégám!Alkoholista esetében a távoltartás csak olaj a tűzre.

hucul2 # 2015.09.05. 19:30

Köszönöm a választ! Közben olvasgatok a forumon, és olvasok a magánindítvány ról, ezt nem igazán értem, mikor feljelentést tettem ez nem automatikus, mert kint voltak meg stb. vagy ez hivatalbólüldözendőnek számit?

ObudaFan # 2015.09.05. 13:29

A büntetőeljárás keretei között kérhetsz távoltartást.

hucul2 # 2015.09.04. 16:13

Tisztelt Forumozók! Olyan kérdésem van, hogy egy héttel ezelőtt történt, családon belül a nagybátyám késsel megtámadt meg is tudott szúrni könnyebb nyólc napon belüli sérülés keletkezett! Voltam orvosnál látleletet kértem de csak ambuláns lapot adott, azzal egyből a rendőrségre mentem feljelentést tettem, jegyző könyvbe felvették a vallomást helyszinre kijöttek lefohglalták a kést, a ruháimat amin a kés át hatolt és véres lettt, a személyt előállították! Ennél többet én sem tudok, nem tudom mi várható továbbiakban ez ügyben! Van egy két éves kisfiam is! Mikor értesítenek az üggyel kapcsolatban? Talán megússza egy ejnye bejnyével? Még annyit az édesannya is itt lakik nagyon idős én ápolom! A nagybátyám is idős és alkoholista, én meneküljek a fiammal a bizonytalanságba? Vagy kérhetek távoltartást a későbbiekben? Nem tudom ilyen ügyek jogi menetét sosem volt részem ilyenekben!

Manna021 # 2015.09.01. 18:17

Kedves folyami géb!

Holnap akkor irány a bíróság, aztán majd írok. Köszönöm!