Online jogi tanácsadás


rozi62 # 2015.08.14. 07:24

Segítséget kérnék az alábbi kérdésben.
Julius 9-én munkaszerződést kötöttem,30 napos próbaidővel.
Munkarendem hétfőtől szombatig osztották be napi 8 órában.
A próbaidő letelte előtti napon kértem a szerződés bontását,utolsó munkában töltött napom aug.6 volt.
Papírjaim,bérem a munkáltató kifizette,de juliusra csak 17 napot,augusztusra csak 4 napot számolt el,mondván próbaidő alatti felbontás esetén nem fizethető ki a túlóraként jelentkező napok bére???Ha nem kifizethető akkor miért írtak ki dolgozni?? Aki tud rá választ,kérem segítsen,tehetek e valamit??

folyami géb # 2015.08.14. 04:59

Nyilván a volt feleségének sztorija eltér az Önétől, már csak azért is, mert egyszeri számonkérés semmiképp nem lehet zaklatás (egyik formája sem). Vagy rendszeresnek, tartósnak kell lennie, vagy félelemkeltés céljából erőszakos bűncselekménnyel való fenyegetést kell tartalmaznia (olyankor lehet egyszeri alkalom is).

A könnyű testi sértésre meg feltehetően van valamiféle látlelete a sértettnek, ami persze csak azt bizonyítja, hogy az a érülése volt, de azt nem, hogy ki okozta. Megjegyzem, elég butaság lenne, ha olyan módon való sérülés okozással vádolná, amiről volt feleségként tudnia kell, hogy arra ön nem képes (jelen esetben a fogsorhiány miatt).

Az ön feladata nyilván az, hogy minél hitelesebben adja elő, az események nem a volt felesége, hanem az Ön által előadottak szerint történtek.

janos72 # 2015.08.13. 20:21

Jo estét. Volt feleségem feljelentett zaklatásért és könnyű testi sértésért. Nos a zaklatás kimerül abban hogy én számin kértem a feleségemet hogy hol volt egy teljey éjszaka? Miközben én dolgoztam ő a kiskoruakat felügyelet nélkül hagyta. Illetve azt állitotta hogy megharaptam ami nem igaz mivel nincs is felső fogsorom. Illetve volt neki kapcsolata több éve amiről a fiam is tudott akit ellenem hangolt. Ezért csinálrák ezt. Mit tudok tenni? Köszönöm.

Dr.Attika # 2015.08.13. 13:27

Tudom. Jobb később, mint soha. De szerintem a bűnügyi zárlat azóta is fennáll.

Dr.Attika # 2015.08.13. 13:27

Tudom. Jobb később, mint soha. De szerintem a bűnügyi zárlat azóta is fennáll.

Dr.Attika # 2015.08.13. 13:27

Tudom. Jobb később, mint soha. De szerintem a bűnügyi zárlat azóta is fennáll.

ius latratus # 2015.08.13. 12:40

Aha.
Meleg van nekem ehhez.

Tündi

A legjobb, ha fizettek. Minden más sokkal rosszabb.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.08.13. 11:45

Tündi1001
Mi?

Azt akarja mondani, hogy az élettársa megegyezett az apjával (már mint az élettárs a saját apjával), hogy az élettárs a pénzintézeti kölcsönből megvásárol egy autót, amely autó tulajdonjogát átruházza az apósra, aki ellenszolgáltatásként vállalja, hogy maga törleszti a kölcsön részleteit. Az após az ellenszolgáltatást nem teljesítette; a hitelező a kölcsönszerződést felmondta, és az adóstól követeli az egyösszegű visszafizetést.

Szabtak már ki ilyen tényállás mellett csalásért egy év felfüggesztett a kölcsönt felvevőre.

ius latratus # 2015.08.13. 10:54

Attika

Két hónappal ezelőtti bejegyzésre válaszoltál.
:)

ius latratus # 2015.08.13. 10:52

Tündi1001

Mi?

Dr.Attika # 2015.08.13. 05:01

Tisztelt Swalbard!
Valószínűleg bűnügyi zárlat van az adóstársa tulajdoni illetőségén. ha jogerősen elítélik és vagyon elkobzást is alkalmaz a bíróság, akkor nem első helyre kerül, hanem a Magyar Államé lesz a tulajdoni hányad. Ez elvileg arra adhat alapot a bank részéről, hogy biztosíték kiegészítést kérjen. Ha ez nem történik meg, akkor mondhatja fel a szerződést.

barnusmokus # 2015.08.12. 07:35

Kedves Bussiness Law!
Köszönöm segítsgégt,délután keresni fogom.

Tündi 1001 # 2015.08.12. 07:31

Tisztelt Tanácsadó!

Párom vásárolt egy gépjárművet, az autó az édesapjáé, de az ő nevén van. Az apuka nem fizette a törlesztőrészletet, és most a páromon akarják behajtani. Mi a legjobb amit ebben az esetben tehetünk?

Köszönettel: Tündi 1001

barnusmokus # 2015.08.12. 06:57

Tsztelt Tanácsadó!
Olyan problémval szembesültem,hogy a facebookon olyannal vádolnak aminek nincs alapja.Tegnapi napon a bíróságra magáninditványt adtam be az illető ellen.Hogyan lehet felvenni a facebookal a kapcsolatot email-ben ahol tdnám kérni őket a taralom eltávolítsra?

Swalbard # 2015.06.16. 21:16

Tisztelt Tanácsadó!

Az ház amiben a családommal élek, 3 személy tulajdonában van.Enyém a nagyobb rész a többieké két egyforma kisebb. Az ingatlanon jelzálogkölcsön van.Én vagyok az adós a többiek adóstársak. Az egyik adóstársam ellen büntetőeljárás van folyamatban - bírói döntés még nem született- ezért az ő részét a bíróság zárolta.
A kérdésem a következő:
Amennyiben a bíróság elítéli az adóstársamat, és zárolás miatt a tulajdoni lapon a bíróság első helyre kerül, a pénzintézet felmondhatja e a hitelszerződésemet?

Előre is köszönöm válaszukat

Swalbard

Ju0115 # 2015.06.11. 08:54

Tisztelt Tanácsadó!

Olyan kérdésem lenne, hogy ugye a távközlési szolgáltatásból eredő tartozás elévülési ideje 1 év. Nekem van egy 2011 es tartozásom, amiről 2012-ben kaptam először felszólítást. Azóta semmi, múlt hónapban keresett fel a végrehajtó.Ez a tartozás már elévültnek számít, vagy így már nem hivatkozhatok rá? Illetve közben keletkezett egy fizetési meghagyás én arról papírt nem kaptam, valószínűleg a régi címemre küldték, az megszakításnak számít, így, hogy nem kaptam meg? (A lakcímváltozásom azonnal jelezve lett az okmányirodában)

kero77 # 2015.06.11. 08:44

Köszönöm szépen a válaszokat! Közben jött egy levél csak nem az ügyészségről hanem a rendőrségtől, hogy megszüntette az eljárást!

Nem értem de nem baj a lényeg hogy vége!

ObudaFan # 2015.06.11. 05:33

De, nyilvanvaloan minden erintett reszere serelmes lehet. Lehet probalkozni az ugyeszseg folyamatos felszolitgatasaval, aztan vagy lesz eredmenye, vagy sem.

noilar # 2015.06.09. 19:21

Ez egyébként, mármint hogy nincs nyomozati cselekmény mondjuk 120 napon át, nem lehet sérelmes a sértett/feljelentő vagy akár a gyanúsított számára?


noilar

folyami géb # 2015.06.09. 18:39

Már megint nem értünk egyet! Szerintem az sem biztos, hogy az aktát leporolták!

Dr.Attika # 2015.06.09. 18:32

Tisztelt kero77!
Ez az ügyészség "normál, standard" szövege. A törvény szerint 60 napon belül le kell folytatni a nyomozást, ami alkalmanként hosszabbítható. Nem nagyon volt még rá példa, hogy hatvan napon belül befejeződött volna a nyomozás. Hamarosan kapni fog ismét levelet június 3-a előtti dátummal és ilyen szöveggel, hogy meghosszabbítja a nyomozást. Előfordulhat, hogy a 4 hónap alatt semmi nem történt az akta leporolásán kívül.

kero77 # 2015.06.09. 15:19

Tisztelt Fórumozók!

Olyan kérdésem lenne, hogy Április 03.-án kaptam egy levelet az ügyészségről, hogy Június 03-ig meghosszabította a nyomozást mert a vádemeléshez további nyomozati anyagok szükségesek. Az normális, hogy a 60 nap alatt semmit sem küldtek illetve, hogy 1 hete lejárt a határidő és semmi tájékoztatást nem kaptam?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv: Kero

Renata0528 # 2015.06.09. 14:26

üdv!

A kérdésem hogy a tanuknak járó utazási költségtérítés a gyakorlatban mennyi idő alatt fizeti ki a rendőrség?

A történet nagyjából a következő:
A feljelentést mi tettük még 2 éve, közben kiköltöztünk külföldre, és ez év április 17-én meg kellett jelennünk egy szembesítésen, aminek eleget is tettünk. van az ügyben egy másik feljelentő is, ö is azonos időpontban, ugyancsak külföldről érkezett az eljárásra. Az adott napon mi minden dokumentumot benyújtottunk a költségtérítéshez, a másik feljelentő csak hiányosan, majd azt a tájékoztatást kaptuk, hogy kb 8 nap múlva utalják a számlára (ez a mai napig nem történt meg). Közben érdeklődtünk többször mail formájában, először olyan választ kaptunk, hogy a két feljelentő költségtérítését majd egyben számolják el és utalják ki, de mivel a másik fél még nem nyújtott be minden iratot, erre még várnunk kell (ettől dobtunk egy-két hátast). életembe nem hallottam még ilyenről, nem is értem, mert semmi nem indokolja szerintem, ez egy kényszer ismeretség nem családi viszony, hogy egybe vegyenek minket. kértük a nyomozót, hogy ezzel az elképzelésével hagyjon fel... Majd megint jó sok idő és még egy pár mail után amire választ nem kaptuk, hogy május 18-án került a gazdasági osztályra, majd azt, hogy május 29-én. mindig a nyomzóval beszéltünk, aki az ügyet viszi. az érzésünk az, hogy csak hazudozik.A 14/2008. (VI. 27.) IRM rendeletben csak azt találtam, hogy 15 nap amíg megállapításra kerül, de az nem a kiutalásra vaonatkozik, ha jól értem.
esetleg egy ötlet, hogy mit lehet tenni?

Kovács_Béla_Sándor # 2015.06.09. 12:15

Akkor relax.

varszi # 2015.06.09. 11:11

Az autó a sofőr édesapjának a tulajdona az üzembentarto a söfőr vezette az autót.Én utasként voltam az autóban.