iratismertetés utáni folyamat


moszateper # 2009.06.25. 06:30

köszönöm szépen.

Feri29 # 2009.06.24. 21:47

2-3 hónap simán eltelhet amíg kapsz valamit.

moszateper # 2009.06.24. 20:37

eszembe jutott még két kérdés.

ha már lassan egy hete lesz hogy iratismertetésen voltam, mikorra várható az ügyész levele? ha esetleg a rendőrségnek vissza adta volna az ügyész akkor mennyi idő után kapok erről értesitést? pénteken lesz egy hete az iratismertetésnek.

moszateper # 2009.06.21. 09:52

és persze a bátoritást és megnyugtató sorokat is. :))))

moszateper # 2009.06.21. 09:51

Feri29!
Igen én vagyok az aki másik néven is irt, de valami miatt nem tudok belépni igy ujra regisztráltam.
Köszönöm szépen mindenkinek a segitséget. :))))

ObudaFan # 2009.06.21. 09:39

ha befogadja akkor azt amennyiben postán kiküldi a gyanusitottnak akkro arra lehet még észrevételt tenni esetleg? ha igen hány napon belül?

Tulajdonképpen a jogerős ítéletig.

mit jelent a nyári szünet a biróséágokon? ez a jelenlegi ügy elképzelhető, hogy csak nyári szünet után várható, hogy lesz belőle valami?

Ez gyakorlatilag biztos.

Feri29 # 2009.06.21. 09:38

Ha vádat emelt az ügyész, akkor már mindenképpen a bíróságra kerül az ügy, a további észrevételeket ott érdemes megtenni.

Szerintem a nyáron ebből már nem lesz semmi.

Feri29 # 2009.06.21. 09:33

Most látom csak, hogy ki vagy. :)
Látod, kár volt annyira parázni az iratismertetés miatt.

moszateper # 2009.06.21. 09:25

ha befogadja akkor azt amennyiben postán kiküldi a gyanusitottnak akkro arra lehet még észrevételt tenni esetleg? ha igen hány napon belül?
mit jelent a nyári szünet a biróséágokon? ez a jelenlegi ügy elképzelhető, hogy csak nyári szünet után várható, hogy lesz belőle valami?

kismukk # 2009.06.20. 21:03

Ha a vádemelési javaslatot befogadja, max. 30 nap, amely egyszer további 30 nappal meghosszabbítható.

moszateper # 2009.06.20. 14:47

és ez a vádirat mennyi idő alatt szokott elkészülni? hány nap alatt?

kismukk # 2009.06.20. 14:38

Vádiratot az ügyésznek ki kell küldenie. De nem mindig szokta. Ilyenkor az érintett iratmásolatot kérhet nyomozóhatóságtól, ügyésztől, biróságtól, amelyet az 8 napon belül köteles kiadni. Vagy, bemenni a bíróságra (mihelyt ott a vádirat, ezt ügyészségi iratkezelő megmondja) és ott kérni másolatot. Vihetsz digikamerát és le is fényképezheted.

moszateper # 2009.06.20. 14:31

mit lehet tudni, a gyakorlatban mennyi idő alattvan meg a vádirat ha arra kerülne sor? azt fogja tudni a gyanusitott, hogy mit ir az ügyész? esetleg azt kézhez is kapja? védőjével kiegészithetik azt vagyis még a tárgyalás előtt megtekinhető a vádirat?

Feri29 # 2009.06.20. 14:23

Nem valószínű, hogy az ügyészségre beidézzék a gyanúsítottat. Az ügyész az iratok alapján eldönti, hogy vádat emel vagy megszünteti a nyomozást, de az is előfordulhat, hogy visszadobja az ügyet a rendőrségre, hogy nyomozzanak még egy kicsit.
Ha vádemelés lesz, akkor nem valószínű. hogy ilyen gyorsan lezáródjon az ügy. Az is idő, amíg a vádiratot elkészíti az ügyész, illetve a bíróság sem másnapra fogja kitűzni a tárgyalást.

moszateper # 2009.06.20. 14:07

sziasztok!

pénteken volt egy iratismertetés és érdeklődni szeretnék, hogy ezek után mi a pontos folyamat a rendőrségi szakaszban vagy másban.

Egy gyanusitott a védőjével megkapta az iratokat és kért belőle másolatokat is. a rendőrségen azt mondták, hogy ők végeztek.
Mi a további folyamat, a nyáron léehet-e végleges döntés egy kisebb értékre elkövetett csalás ügyben? Ugy hallottam, hogy a nyáron szünetet tartanak a biróságokon. Ekkor nem történik semmi sem?
Ha továbbitják az ügyészségre akkor ott mit csinálnak meg kell-e jelennie a gyanusitottnak és védőjének, vagy mi a pontos menete a továbbiakban?

Nagyon szépen köszönöm előre is a krdéseimre a válaszaitokat.
Üdv
Moszateper