hiányos vád


kismukk # 2009.08.16. 17:01

Visszatérnék az inditó kérdésre: mi legyen, ha hiányos a vád?
A helyes válasz úgy látszik, a következő:
"Intézkedés kérelmezése eljárási cselekmény elvégzése iránt"
A Be. 268.§ alapján a bíróság kötelezze az ügyészséget a vádirat hiányosságainak pótlására.

ObudaFan # 2009.07.07. 18:30

Az is enyhító körülmény.

bün az élet # 2009.07.06. 21:27

kőszőnőm a választ.a 4 gyereket figyelembe veszik az itéletnél?vagy ilyenkor mit?előre is kősz.

ObudaFan # 2009.07.06. 19:25

a feltételes szabadlábra helyezés,itt szoba jőhet?tárgyalásrol lemondás esetén?

Ha egyébként nincs kizárva az adott ügyben, szóbajöhet.

Iza73 # 2009.07.06. 15:49

Üdvözlök mindenkit!

Egy tanácsra, segítségre lenne szükségem. Anno márciusban egy elég komoly vitát követően a volt barátom ellopta a lakásomból a pénztárcám, illetve az öcsém kihívta a rendőrséget míg mi balhéztunk. (az öcsémék csak telefonon hallották, hogy gond van) Mire a rendőrség kiért a volt barátom elment. Én tettem feljelentést ismeretlen tettes ellen a rendőrségen a pénztárcám eltűnése miatt. Ezt követően folytatódtak a balhék és először nem akartam magánindítványt tenni, egy akkori ismerősöm unszolására megtettem zaklatás miatt is. Szóval elég sok van a volt barátom rovásán. Ő már volt büntetve és nem akarom, hogy újra büntessék. Sajnos az ATM felvételen is ő van, bár ezt ő tagadta.
Mit tudok én tenni, hogy elkerülje a büntetést? Ő mit kaphat ezekért? Ha én azt mondom, hogy amit eddig állítottam nem igaz, akkor én mit kaphatok?
Köszönöm a segítséget. Remélem elég világos voltam.

bün az élet # 2009.07.06. 15:40

kősz a választ.és a feltételes szabadlábra helyezés,itt szoba jőhet?tárgyalásrol lemondás esetén?ha igen akkor menyi idő után,,lehet szo?4 gyermek várja itthon ezt figyelembe veszik valahol?előre is kősz a válaszokat.

ObudaFan # 2009.07.05. 10:17

2 év az még pont a határa annak, hogy egyáltalán fel lehessen függeszteni különös méltánylást érdemlő körülmények esetén, szóval nem tartom különösebben valószínűnek.

bün az élet # 2009.07.05. 07:15

kérdés volt.csak nem jo a kérdő jelem.kőszi

Dr.Attika # 2009.07.02. 14:45

Ez állítás volt vagy kérdés?

bün az élet # 2009.07.02. 12:20

szia.ha valaki lemondhat a tárgyalásrol azzal élni kellene.ha lemond kb.2év kőrül kap valoszinü.ott van esély felfüggesztettre vagy feltételes szabad lábra.előre is kősz.

ObudaFan # 2009.06.25. 16:51

Pótmagánvádhoz először produkálni kell egy ügyészi elutasítást.

kismukk # 2009.06.24. 17:43

A vádiratot megismerve megállapítottuk, hogy az ügyész nem a súlyos panaszaink, hanem egy jelentéktelen apróság miatt emelt vádat. Azt is láttuk, hogy a nyomozás is a jelentéktelen apróságot helyezte középpontba, és noha a súlyos panaszokra is sok bizonyítékot gyűjtött, azokat nem elemezte és nem minősítette.
Mit lehet tenni, hogy a súlyos panaszok is kivizsgálásra kerüljenek?
Tegyünk panaszt? és hol, kinél?
Esetleg pótmagánvád?