Internetes csalás!


instantvíz # 2009.06.30. 06:20

Véleményem szerint:

  1. feljelentést kel tenni a Bp. 13. kerületi kapitányságon, ha tényleg botokkal végez állicitálást.
  2. A GVH-nál lehet a megtévesztő hirdetés miatt. Ha jól értem a honlapot, akkor az összehasonlító hirdetésben Bolti ár- Ft, azaz forintban értendő, a honlapi ár -Ft-ban azaz frulintban értendő. Ezt hívják megtévesztő hirdetésnek.
  3. 13. ker jegyzőjénél "jogosulatlan kereskedés" miatt. A cég nyilvános adatlapján csak világháló-portál szolgáltatás szerepelt tevékenységi körként.

A Fruli Kft. adatai a Magyarország.hu nyilvános adatbázisában elérhetők:

Ugyanakkor választ ne tessék várni, mert nem sértettje az ügynek, max idézést kap.

Hellfire # 2009.06.28. 20:16

Konkrétan azokról a licitálós oldalakról van szó ahol minden egyes licitért fizetni kell 100Ft-ot ami nem nagy összeg de sokan 50-100ezer forintokat is rányomnak egy termékre amit lehetetlen megnyerni. Nem azért mert mások rád licitálnak hanem azért mert az oldal üzemeltetője robotokat alkalmaz amivel mindig rád fog licitálni.Ez nem kitaláció hanem bizonyított dolog már volt aki videót is feltett a youtube-ra a csalásról.
Érdemes utánaolvasni:
http://www.gyakorikerdesek.hu/…rnet__256182
http://forum.index.hu/…/showArticle?…

Kisdi # 2009.06.28. 18:19

Bocs, hogy közbeszólok, de van már ilyen ügy, talán még jelenleg is nyomozati szakban van. Lényeg: aukciós, licites oldalon csalók garázdálkodnak, a vevők nem kapják meg a megvásárolt árut.
Szóval, a rendőrségnek foglalkozni kell az üggyel!

Hellfire # 2009.06.28. 16:03

A rendőrség nem foglalkozik vele mert nem én vagyok az áldozat .
Egy aukciós oldalon verik át az embereket.

moszateper # 2009.06.28. 12:49

kicsit bővebben kitudnád fejteni? lehet, hogy tudok segiteni, ha Téged is ugyanaz a kár ért és infot is tudok adni.

Ildikóka82 # 2009.06.28. 12:18

Pl. szimplán: rendőrségre.


Iwikó

Hellfire # 2009.06.28. 12:14

Egy sorozatosan elkövetett internetes átverésre derült fény!!
Hol tudom bejelenteni?