Közterületen késárusítás


M Anita # 2009.06.29. 21:04

Kicsit elszomorodtam hogy ha másnak lehet akkor talán én is tudok olyan jogszabályt mutatni ami segíthet nekem is ebben,de úgy tűnik bele kell nyugodjak hogy nem.
Hát köszönöm szépen az információt!:)

instantvíz # 2009.06.28. 22:43

Nem tudom milyen tartalmú a közterület-használati megállapodás, amit az önkormányzattal kötöttél. Ha megengedték, hogy ezeket árusítsd, akkor ők is megsértették a jogszabályt. Azt is el tudom képzelni, hogy a területet vásárnak nyilvánították, és ezért fér bele minden földi jóság 55/2009. Korm rend.

a közbiztonságra különösen veszélyes eszközökről rendeletben pedig ott a bűvös mondat. „Jogszabály eltérő rendelkezése hiányában tilos a közbiztonságra különösen veszélyes eszközt közterületen, nyilvános helyen

M Anita # 2009.06.28. 21:55

Egyébként kb 6 éve árulok késeket, tőröket itt és a közterületes szállt rám(nem tudom eddig mit csinált mikor ezekben az években minden nap amikor dolgozott látta az árúkészletemet és sosem szolt hogy nem lehet árulnom), egyenlőre ott tartunk hogy 8cm alatti késeket rakhatok ki csak mert a többi fegyvernek minősül és birtoklásáért bünti jár.
Beszéltem vásárokban áruló kés készítökkel is ,és nekik soha nem volt ezzel problémájuk sőt a rendőrség emberei előszeretettel vásárolnak náluk "közterületen".
Nem értem!(:

M Anita # 2009.06.28. 21:40

„4. melléklet a 133/2007. (VI. 13.) Korm. rend"
Olvastam ezt a rendeletet is, de akkor úgy látszik ahol én dolgozom a (hajdúszoboszlói strand előtti főtéren)mindenki illegálisan van jelen mert a felsoroltak közül az újságon kívül mindenki mást árul mint amit
ez a korm.rendelet megenged (bizsut,fonottárút, és még ezer mást amit a turisták szívesen vásárolnak és nincs benne a rendeletben)
Akkor ez hogy lehetséges?:)

Grád András # 2009.06.28. 18:08

Most már csak a léggömb vagy főtt kukorica alakú késeket és dísztőröket kell kifejleszteni, és indulhat a bolt! Bocs! :-)


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

instantvíz # 2009.06.28. 17:41

Anita!
Idézek egy jogszabályt, ami a kereskedőre vonatkozik.

4. melléklet a 133/2007. (VI. 13.) Korm. rendelethez

A rendelet 7. §-ának (1) bekezdése alapján közterületen árusítható termékek

Napilap és hetilap, folyóirat, könyv

Levelezőlap

Virág

Léggömb

Zöldség, gyümölcs

Pattogatott kukorica

Főtt kukorica

Sült gesztenye

Csomagolt pirított tökmag, napraforgómag, földimogyoró

Vattacukor és gyárilag vagy az előállító által csomagolt cukorka

Fagylalt, jégkrém

Ásványvíz, üdítőital, kávéital

M Anita # 2009.06.28. 14:38

A tanácsot szeretnék kérni számomra nem egyértelműek a jogszabályok!
Késeket,bicskákat,dísztőröket árulok közterületen.
A 175/2003 Korm. rendelet értelmében a 8 cm-nél nagyobb vágóélű kés birtoklása büntetendő.
Az 1999/LXIX törv.rend. magyarázó értelmezése nem tíltja a közterületen való késárusítást tehát ennek hiányában megengedett.
Ha én szabálysértést követek el azzal hogy 8cm-nél nagyobb késeket árulok és birtoklok akkor a kés üzletekkel mi a helyzet ők is szabálysértést követnek el? Jogszabály milyen különbségeket tesz közterület és üzlet között?
A dísztőrökkel kapcsolatban megintcsak tanácstalan vagyok hogy minek minősül és számít e hogy tokban vannak,lehet e árulni?
Nagyon örülnék ha választ kapnék ezekre a kérdéseimre mert hiába beszélek a rendőrséggel,fogyasztóvédelemmel nem kapok egyértelmű válaszokat.Segítsetek!