iratismertetés után semmi nem történik?


julius # 2009.07.18. 18:42

Az iratismertetést követően nagy valószínűséggel vádemelési javaslattal küldték meg az ügyet az ügyészség részére.
Az ügyész 30, vagy "bonyolult ügy" esetén 90 napon belül dönt arról, hogy vádat emel-e, vissza küldi-e az ügyet további nyomozási cselekmények elvégzésére, avagy megszünteti az eljárást.
Ha vádat emel, akkor vádiratot készít, melyet javaslataival együtt megküld a hatáskörrel és illetékességgel rendelkező bíróságnak, ahol kijelölik az eljáró bírót, majd postán megküldik részedre a vádiratot azzal a bírói felhívással, hogy 15 napon belül bizonyítási indítványokat terjeszthetsz elő.

Amennyiben az ügyész indítványozza a vádiratban, hogy a bíróság tárgyalás mellőzésével hozzon határozatot, úgy lehet, hogy mindjárt ítéletet kapsz. Ebben az esetben fellebbezésnek nincs helye, viszont tárgyalás tartását kérheted.

Az ügyész kezében még vannak egyéb döntési lehetőségek is:

  • közvetítői eljárásra utalás,
  • megrovás alkalmazása,
  • vádemelés elhalasztása.

TÜRELEM!

Tutoris # 2009.07.16. 19:08

Tisztelt Jelenlévők! Segítsetek!
A Btk. 289. § (1) vagy (2) bekezdése vonatkozhat társasházra?

Feri29 # 2009.07.16. 12:04

Ott nincs szünet.

moszateper # 2009.07.16. 11:54

köszi a választ. remékem, hoyg itt további nyomozás nem lesz. az ügyészi hivatalban is van nyári szünet, vagyis ott sem dolgoznak a nyáron?

panel # 2009.07.16. 10:31

úgy, hogy várakozol Ne aggódj, ellenem a nyomozó hatóság mindenféle cselekményre vonatkoztatva "megalapozott gyanúval" küldte fel az ügyészségnek iratismertetés után az aktákat. Aztán két hónap múlva írt az ügyész, hogy na, akkor még tovább nyomoznak.

moszateper # 2009.07.16. 09:59

Lassan elérkezik az egy hónap hogy iratismertetésen voltam. Kérdésem az lenne, hogy mennyi idő után várható az üygészi levél (már ha van). Eddig 30 napról tudtam, de levelet azt nem kaptam. Ha az ügyészség továb nyomozna akkro arról értesitik a gyanusitottat és védőjét? Hogyan müködik az iratismertetés utáni folyamat?

Előre is köszi szépen a válaszokat