bolti lopás, segítsenek!


epjecske # 2009.07.22. 23:49
Kérem szépen egy ügyvéd / hozzáértő segítségét!! Egyik barátnőm pár napja női kiegészítőket (fülbevaló, ékszerek) lopott egyik áruházláncból. Tetten érték és vissza is adott mindent. Az összeg kb 25 ezer Ft volt. A biztonsági őrök először azt mondták nem lesz semmi. Aztán mikor visszaadta a dolgokat nagyon lekezelően bántak vele és csúnyán beszéltek és akkor már fenyegetőztek h szólnak a rendőrségnek meg ügy lesz belőle stb. Az őrök felvették az adatokat és a végére kicsit enyhült a beszédmódjuk és azt mondták nem lesz semmi csak nekik kell hogy a többi üzletükbe is szétküldjék plusz a fényképet is, és ha még egyszer ilyenen kapják akkor lesz feljelentés. A lapra azt írták rá, hogy lopás és rongálás
  • > azt értik alatta, hogy leszedte az áru címkéjét. Végül aláíratták a papírt. De azon az nem is szerepelt, hogy visszaadott mindent. Mit gondol, lehet ennek következménye? Ha nem hívtak a helyszínre rendőrt, és így "megbeszélték", akkor lehetséges, hogy ennyi volt?? Vagy csak átverték és utólag teszik meg a feljelentést?? Ha igen akkor milyen következményei lehetnek? Egyetemista lány és még soha nem követett el semmit, és ezt is nagyon megbánta. (ha jártas lett volna, betartja a 20 ezres "limitet") És kérésre vissza is adott mindent. Lehet, hogy ezért nem kaphat diplomát, munkát, erkölcsit?? A családja elég rossz anyagi helyzetben van, és őt is sok minden megviselte lelkileg az utóbbi időben, lehetnek ezek enyhítő körülmények?? Mikor nyugodhat meg, hogy nem lesz semmi belőle??
Kérem, aki tud mielőbb segítsen!! (hétköznapi nyelven fogalmazva, amennyire lehet) Köszönettel: Anita
kkkkriszta # 2009.07.16. 15:37

szerintetek elévült már ez az ügy vagy még nem????

kkkkriszta # 2009.07.16. 15:05

huuuuuuuuuuu, MEGNYUGODTAM :9:)

megkérdeztem a szomszédokat, és kiderült, hogy be akartak törni az elsőre és azért voltak itt a rendőrők :)

kkkkriszta # 2009.07.16. 14:30

légyszi ne hülyéskedjetek, nagyon be vagyok sz...va,
kérdezzem meg a szomszédokta vagy mit csináljak?

Feri29 # 2009.07.16. 14:28

Én azt sem tartom kizártnak, hogy legközelebb már a Terrorelháríó Szolgálat kommandósai mennek ki a házhoz. :D

kkkkriszta # 2009.07.16. 14:26

tényleg megint ki fognak jönni?

mit csináljak?

csöngessek be a szomszédhoz és egyszerűen kérdezzem meg, hogy miért voltak itt a rendőrök?

Sz.Márton # 2009.07.16. 14:20

Hajjaj de kimennek, főleg ha nagyon kell...

A környékre meg attól függ a kimenetelük milyen a hely napi bűnözési statisztikai felhozatala.

kkkkriszta # 2009.07.16. 14:13

nem úgy rohanok, hogy éstrevegyék, csak belül, a lelkiismertem rossz és nagyon félek

mik lesznek a következmények?

ki fognak még jönni a rendőrök?

Sz.Márton # 2009.07.16. 14:07

Ha rendőrt látsz és mindig sietned kell, tégy úgy ahogy egykor Ihász Gábor is énekelte a dalában:

"Állj meg kislány" - hiszen ha közölni valójuk van, nehéz lesz egy folytonosan rohanó 18 éves lánynak akár köszönni is. Még gyanús is lehetsz...

Furán nézhet ki a közterületi kamerákon egy folyton rendőrök elől menekülő leány.

kkkkriszta # 2009.07.16. 13:55

én voltam egyedül otthon, és mentem el, és amikor mentem ki a kapun ott állt két rendőr, nagyon megijedtem és gyorsan elsiettem.

egyébként kb 10 db kit-kat csoki volt és egy sütemény

Sz.Márton # 2009.07.16. 13:50

A házban jártak.. a lakásotokban is?

Akit keresnek az úgyis megtudja, te meg ne rohanj el ösztönösen, mert a 4 évvel ezelötti csoki amit hiszel, hogy ötezer ft. alatt volt, (bár csak tudnod kéne, mert jó nagy "egy-két csoki" lehetett az pár ezer forintért, még akkori áron is)nem ekkora ügy.

Azt a lehetőséget, hogy tényleg téged kerestek, azt a fórumozók csak tőled tudhatják meg!

Kérdezd meg a szüleidet! A szomszédba is jártak, vagy hamarabb tud mindent, most kinek is jártak a lakásában.(...)érdekes?!

/Bár furcsán gyanús, ez a közel (talán) ötezer ft. alatti egy két csoki a match-ból...biztos wisky-s üvegbe csomagolták! Lehet, hogy házban is csak rendőr match-kákkal voltak./

Még sok rendőr autó fog elmenni az úton és motorcsónak a dunán...de ez kissé beugratós kérdésnek tűnik!

kkkkriszta # 2009.07.16. 13:48

ma délelőtt 11 óra után jöttek a rendőrök, és negyed 3kor már nem voltak a ház előtt, mi van ha visszajönnek ma délután, vagy este?

kkkkriszta # 2009.07.16. 13:44

ez teljesen biztos?

mert ahányszor elmegy egy rendőrautó én annyiszor pánikolok, már több mint 4 éve!

azonnal meggyóntam még 14 évesen, de félek, hogy mi lesz a következmény, otthon sem tud róla senki,
akkor miért járt itt a rendőrség? kérdezzem meg a szomszédot?

Feri29 # 2009.07.16. 13:41

Az a szabálysértés már rég elévült, így biztosan nem amiatt járt nálatok a rendőrség.

kkkkriszta # 2009.07.16. 13:21

18 éves vagyok.
még régen, amikor 8.os voltam a match-ban loptam egy-két csokt, azt hiszem 5ezer ft alatt volt, jegyzőkönyveztek meg minden.

Azóta eltelt 4 év, és nem történt semmi, nem kaptam papírt, meg semmi ilyesmi. A szüleimnek nem mertem elmondani és nem is szeretném.

Ma viszont a házunkban járt a rendőrség, én elrohantam otthonról, amikor megláttam a rendőröket.

Nem hagytak semmilyen papírt, de lehet, hogy engem kerestek?

Milyen következményei lesznek a lopásomnak?
Hol tudok utána járni, hogy kőröznek-e vagy sem?

mit csináljak? nagyon félek!!!!!4