Büntetés elévülése


ObudaFan # 2010.05.04. 16:09

Az új szabály szerint ebben az esetben nem vagy feltételesre bocsátható.

kolonc # 2010.05.04. 11:22

Igen, azt hiszem ez így van, igaza van doktor úr!
Akkor engedjenek meg egy kérdést, ami nem szorosan idevág, azt, hogy mik lehetnek a szankciók, amennyiben nem időben vonulok be, vagy valahol elfognak miután már be kellett volna vonulnom?A büntetésemnek megfelelő kedvezményeket megkapom/megkaphatom, vagy akkor teljesen ki kell töltenem a kiszabott büntetést?
Van erre egységes módszer, vagy a bv.ben döntenek majd róla a magaviseletem függvényében?
Előre is köszönöm, és bocsánatot kérek, az előbb kicsit elragadott a hév!

Dr.Attika # 2010.05.02. 15:40

Tisztelt "kolonc"!
Ez nem így működik. A védő azt kompenzálja, hogy a nyomozóhatóság, az ügyész, a bíró jogvégzett és ezzel szemben áll egy -esetek többségében- jogvégzetlen ember. A védő nem felmentésért harcol, hanem jogszerű eljárás szerinti ítélet meghozataláért. és azért, hogy a védence érdekében minden mentő körülményt értékeljen a hatóság.

kolonc # 2010.05.02. 14:49

Hát, az az igazság, hogy nagyot csalódtam benne, néha az az érzésem, hogy félrevezet, erről még nem beszéltünk ugyan, de az ügy kimenetele az totál ellentétben volt a vártnál..Nem vagyok börtönbe való, bár meglátásom szerint legtöbben nem azok, akik odakerülnek, de akkor is, szeretném, ha lenne még egy másik lehetőség is, kaptam 2 év 4 hónap börtönt, és nagyon félek tőle.Tanult ember vagyok, mióta befejeztem az iskolát dolgozom megszakítás nélkül, erre teljesen szabálytalan eljárásban lefolytatták az ügyet, minden indítványt visszadobtak, szóval nekem ez nem jelenti az igazságot, és próbálok más megoldást keresni.Hallani ezt is, azt is, valaki azt mondja, hogy menjek el jó messzire, valaki hogy maradjak, és menjek be, de megpróbálok a legtöbb ismerettel döntést hozni, jó lenne ha segítene nekem valaki, aki ért is a dolgokhoz.
Minden esetre nagyon köszönöm az eddigi segítséget, örülnék ha valaki tudna mondani valami használhatót ezeken kívül is, bármit, statisztikákat, tényeket, példákat akár,biztosan más is van hasonló cipőben, akár tőle valamit...
Hát köszönöm előre is!

ObudaFan # 2010.05.02. 09:14

Nem egészen jól értelmezed. Nem kéne ezt mégis a védődre bízni?

kolonc # 2010.05.01. 15:44

Köszönöm!
De én úgy értelmeztem ezeket, hogy akkor mégsem csak az első kiadott elfogatóparancs szakítja meg az elévülést, hanem a további nemzetközi, vagy EUs is, sőt még az is, ha ezek után újra kiadják a belföldit, nem?
Ebben az esetben meglehetősen ritka lehet az elévülés a gyakorlatban, nem?

ObudaFan # 2010.05.01. 09:39
kolonc # 2010.05.01. 08:08

Köszönöm!
Azért biztosan vannak olyan dolgok a gyakorlatban, amik legtöbbször jelentik a megszakítást, csak vázlatszerűen le tudnád nekem írni, hogy mik ezek..?
A gyakorlatban azért ezek biztosan leszűkülnek, vagy nem tudom.Az a baj, hogy ez nekem akkora sötét folt, és mindenki mást mond, ügyvédemmel erről nem akarok beszélni, és sajnos szorít az idő, döntenem kell, mert van jogerős büntetésem..:-(
De nagyon köszönöm az eddigi válaszaid is, sokat segítessz nekem!

ObudaFan # 2010.04.30. 18:44

kolonc

Erről akár szakdolgozatot lehetne írni.

Zoltán György

Minősítéstől függően vesztegetés esetén legkevesebb 3, legfeljebb 10 év, zsarolás esetén legkevesebb 5 év, legfeljebb 8 év alatt.

Nem büntethető az aktív vesztegető, ha a cselekményt, mielőtt az a hatóság tudomására jutott volna, a hatóságnak bejelenti, a kapott jogtalan vagyoni előnyt vagy annak ellenértékét a hatóságnak átadja, és az elkövetés körülményeit feltárja.

ObudaFan # 2010.04.30. 18:41

-

kolonc # 2010.04.30. 13:49

Köszönöm szépen a válaszod!
Azt szeretném még megkérdezni, hogy akkor az első kiadott körözésen, és az első foganasított házkutatáson kívül mi lehet még ami megszakítja a büntetés elévülését?
Hálás lennék, ha összeírná ezt valaki nekem, biztosan a többiek is kíváncsiak lennének rá!
Előre is köszönöm szépen!

Zoltán György # 2010.04.30. 10:55

Folytatólagosan elkövetett zsarolás és vesztegetés ügyben mennyi idő az elévülési idő a vesztegető részéről?
Ugyanis csak akkor tanúskodna a megvesztegetett ellen, ha őt már nem ráncigálja meg a bíróság.
Köszönöm.

ObudaFan # 2010.04.29. 18:30

Csak az első körözés szakítja meg.

kolonc # 2010.04.29. 17:33

Azt szeretném kérdezni, hogy pontosan mik a büntetés elévülését megszakító tényezők tárgyiasítva?És mik azok az intézkedések, amik pusztán ügyviteli jellegüek, és nem szakítják meg az elévülést.Az sem világos, hogy akkor egy újabban kiadott körözés megszakítja-e azt, ill.hogy mikor adnak ki újabb körözést, akkor amikor valamilyen ügyben még felmerül a nevem, vagy akkor amikor csak akarják?
Előre is nagyon köszönöm!

ObudaFan # 2010.04.20. 12:33

Es az elévülésröl hivatalból küldenek e értesítést.Köszönet­tel.

Nem, de a bíróságtól lehet kérni az elévülés megállapítását.

tom133 # 2010.04.19. 15:13

Tisztelet Dr Attika!
Köszönöm válaszát az elévüléssel vagyis megszakító intézkedéssel kapcsolatban.Hogy ne keljen bujnom és rosszul értelmeznek a ezzel kapcsolatos paragrafusokat,kérem tisztelettel pár mondatban vázolni mik a leggyakoribb megszakítási okok ami megszakíthatta vagy megszakítsa a hátra lévö idöben. Az ügy 2005 novemberében lett jogerös.Es az elévülésröl hivatalból küldenek e értesítést.Köszönettel.

Dr.Attika # 2010.04.17. 16:00

De nem is lehetetlen. Kérjen az ismerős erkölcsi bizonyítványt. Abból kiderül.

ObudaFan # 2010.04.17. 14:02

Nem túl valószínű.

Bandino # 2010.04.17. 11:30

Tisztelt Fórumozók,a segítségeteket kérném!Egy ismerősöm 1998-ban 2 év 6 hónap börtönt kapott életveszélyt okozó testi sértés miatt.Nem vonult be a börtönbe kiment Angliába,azóta is ott él.98-99 ben keresték többször a magyarországi bejelentett lakcímén és a testvérénél.Gondolta hogy már biztos elévült a dolog de most az az infót kapta hogy ha hazajön és igazoltatják akkor lehet hogy azonnal lecsukják.Neki is erről az elévülés megszakításáról beszéltek.Létezhet-e hogy az 1998-ban jogerőre emelkedet büntetés még nem évült el és itthon még él a körözés így 12 év után?

Dr.Attika # 2010.04.17. 09:58

Tisztelt "tom133"!
Világos és egyértelmú a joggyakorlatban, hogy a büntetés-végrehajtás elévülését csak a ....
"I. A büntetés végrehajtását kizáró okként figyelembe jövő elévülést kizárólag az olyan hatósági intézkedés szakítja félbe, amelyet az arra illetékes hatóság a büntetés végrehajtásának az érdekében tesz; ezért az ügyviteli jellegű hatósági intézkedésnek nincs elévülést félbeszakító hatása [1978. évi IV. törvény 66. § b) pont, 67. § (1) bekezdés d) pont, 68. § (1) és (3) bekezdés]."

Tehát az ön által írt felszólítás nem megszakító ok.

ObudaFan # 2010.04.17. 08:53

Az nem tekinthető érdemi intézkedésnek. Ha pl. először egy belföldi, aztán egy európai elfogatóparancsot kiadnak, akkor mind a kettő megszakítja.

tom133 # 2010.04.15. 23:03

Tisztelet Fórum!
Annyi mindent lehet olvasni az elévülésröl.
Az öt év alatti letöltendö büntetés meg nem kezdése öt évig foganatosítható.Elvileg.........
de olvasom azt is a foganatosításra tett érdemi intézkedés megszakítja.Ez mit jelent,ha a büntetés végre hajtás minden évben küld egy felszolítást akkor elvileg örökké tarthat,nem évül el.De lehet az érdemi intézkedés ha az a levelet senki nem veszi át.??
Akkor nem értem miért van ebben az esetben az elévülés fogalma leírva....????

ObudaFan # 2010.04.11. 11:05

Azt megmondani, hogy külön eljárások lesznek, vagy összevonják, innen nem lehet. Szabadságvesztés lesz valószínűleg, a többi jóslás lenne.

timszimsz # 2010.04.10. 17:57

Én azt szeretném megtudni, hogy van egy ismerősőm aki előzetesben van különös vissza eső. És gyanusítják egy lopás büntettével 400ezer értékben, egy cserben hagyással és rendszámtábla megfváltoztatásának hamisitásával.Ebből halmazati lehet? vagy külön külön kaphat itéletet? Mennyi lehet amit kaphat? Mire lehet számítani?

monalisa1 # 2010.04.10. 17:05

20 ezer forintig boltból lopás szabálysértési eljárás von maga után melyért x össszegű pénzbüntetés jár - semmiképp nem rabosítás és bírósági tárgyalás.

Amúgy ha 2007-ben megkaptad az erkölcsi bizonyítványt és az eltelt 3 évben semmi rosszat nem csínáltál, akkor most miért ne kapnád meg?!

"Lisa"
laikus hozzászóló