Zaklatás


tavasz42 # 2009.07.22. 22:47

Olyan ügyben szeretnék segítséget kapni,hogy 2 éven keresztül béreltem egy lakást de fel kellett mondanom a bérletet anyagi problémáim miatt.Kértem a főbérlőt ,hogy a meglévő rezsitartozást intézzük el ugy,hogy a kaukció meglévő készpénzem és a fentmaradó összeg ami kb 60.000 ft-volt kiköltözésem után ahogy tudom minnél elöbb egyben vagy részletben kifizethető legyen és erről írjunk papírt vállalom,hogy tartozásom maradt.De ők közölték a kaukcióhoz semmi közöm azt semmiből le ből le nem vonhatom mivel ők azt megtartják.Erre kaptam 5 napot a kiköltözésre a lakás tisztán elhagyására.Majd beállitottak és hoztak egy iratot amiben az állt nekem kölcsön adtak 60.000 ft-ot és azt a kiköltözés napján részükre megadom,de két nap múlva a bérbeadó felhívott,hogy ez még se jó és adjak t nekik a tartozás fejében a számítógépem aranyékszereket és az igazolványomat.Én ezt megtagadtam de töbszöri telefonon fenyegetés zaklatás után kiköltözésnél lakásban hagytam szekrénysort foteleket fagyasztot amit a bérbeadó férje alá is írt,hogy az ő kérésükre tartozás fejében átvette.Aztán jöttek a mocskolodó zaklató fenyegető telefon hívások,majd az interneten ismerőseimnek szétküldött levelek miben csalónak szélhámosnak neveztek.sms-ben gyerekeimet fenyegették,hogy lejáratják őket és nem lesz bőr a képükön bemenni az iskolájukba másikban azzal vádoltak prostitúcióra használtam a lakásukat és sok kuncsaftot fogadtam ott.volt férjem cégénél egy alapítvány segített volna össze törlesztésében de kellett volna fizetésről számla amit nem tudtak adni mert nem jelentették be.mint utóbb kiderült ottlakásom alatt átirásra került a lakás a bérbeadó édesannya nevére hogy a nevükröl meg nem nevezhető ok miatt eltüntessék.de én az új tulajdonossal szerződést sem kötöttem.fordulhatok ezzel a dologgal jogi útra?mert azt mondták nekik nagyon jó ügyvédeik vannak én pedig jelen helyzetemben ügyvédet megfizetni nem tudok,de a leírtakról mindenről papírom van és meg vannak a levélben és mobilon keresztüli fenyegetések is.Köszönettel B.Ferencné

monalisa1 # 2009.07.21. 21:25

Zaklatás: Btk. 176/A §

monalisa1 # 2009.07.21. 21:19

Balra a "Szolgálatások" menűsor törvénytár rovatban, a Büntető Törvénykönyvben (= Btk) részletesen megtalálod a zaklatással kapcsolatos jogszabály-helyeket.

Vagy akár az "Adattár" keresőjében külön is, hiszen "a" zaklatás problémája majd' nap mint nap megjelenik itt a Jogi Fórumon, tehát a téma előzőekről elég jól kivesézett már.

"Lisa"
laikus hozzászóló

rugach # 2009.07.21. 19:37

Az lenne a kérdésem,hogy mi számít zaklatásnak és mi nem,valamint,hogy mire számíthat az,akit feljelentenek zaklatásért.