Elmaradt az ügyvéd kirendelése


ObudaFan # 2009.07.25. 07:58

Nincs mit.

petrarka # 2009.07.25. 05:56

Köszönöm.
Petrarka

ObudaFan # 2009.07.24. 20:37

Meg lehet írni a bíróságnak is, de szerintem az adott ügyben ennek már sok jelentősége nem lesz. Az ügyészségnek azért lenne jó megírni, hogy más ügyekben ez már ne forduljon elő.

petrarka # 2009.07.24. 10:53

Kedves ObudaFan!

Az ügyemben már megtörtént a vádemelés, van bírósági ügyiratszámom. Akkor is az ügyészségnek írjam meg, vagy most már a birónak?

Petrarka

ObudaFan # 2009.07.24. 09:46

Természetesen nincs ilyen lehetőségük. Szerintem ezt írd meg az ügyészségnek.

petrarka # 2009.07.24. 06:03

Kedves Obudafan!

Elolvastam egy régebben általad javasolt cikket.
"Tessék, egy tanulságos cikk: http://www.bpugyvedikamara.hu/…_varolistan/"

Az történt az esetemben, hogy vége lett a nyomozati szakasznak, vádat emeltek ellenem, ekkor elmentem az Ügyvédi Kamarába, hogy meg tudjam keresni a kirendelő határozatban szereplő ügyvédet. A Kamarában azt mondták (le is írták), hogy ilyen nevű ügyvéd nincs.

Ezek szerint a nyomozóknak van egy még jobb lehetőségük, bárkit ráírhatnak egy kirendelő határozatra, annak nincs következménye?

Petrarka

ObudaFan # 2009.07.23. 08:20

Nem.

petrarka # 2009.07.23. 05:12

Kedves Lhotse!

Kösz, hogy válaszoltál. Ha a bíróság hivatalból ki fog rendelni védőt a bírósági szakaszra, attól még a nyomozati szakaszban nem volt védőm, pedig ott is kötelező lett volna.

Felteszem úgy a kérdést, hogy a nyomozói szakaszban elkövetett ilyen eljárási hiba ad valahol olyan jogi lehetőséget számomra, ami kedvező lehet nekem a továbbieljárás folyamán?

Vagy az most már nem számít, hogy a nyomozói szakaszban nem védőm, pedig kellett volna, hogy legyen?

Petrarka

Lhotse # 2009.07.22. 19:57

A bíróság valószínűleg az idéző végzéssel együtt fog valakit kirendelni.

petrarka # 2009.07.22. 19:46

Kedves Ügyvédek!

Szeretném, ha választ adnátok, vagy vélemény írnátok az alábbira.

Büntetőeljárásnál már megtörtént a vádemelés ellenem. Még nem történt meg a tárgyalás kitűzése. A nyomozati szakaszban nem volt ügyvédem. Véletlenül most derült ki számomra, hogy az ügyembe kötelező lett volna ügyvéd, vagyis a nyomozó hatóságnak ki kellett volna rendelnie védőügyvédet. Az biztos, hogy nem szeretnék semmit változtatni a vallomásaimon.

Most mit tegyek? Szóljak, ne szóljak? Meddig van határidőm szólni? Mi van, vagy mi lehet ilyenkor?

Előre is köszönöm a választ.

Petrarka