Internetes csalás!


tamas9999 (törölt felhasználó) # 2020.05.06. 20:43

Figyelj Örökös! Ezt most megpróbálom normális hangnemben, nem b@sztatnálak...

Az ilyen kamucégekkel nem tudsz mit kezdeni. Se te, se én, se senki...
A kisember úgy gondolja, hogy revansot vett, mert kirakatta őket egy bármilyen oldalról, közbe meg jót röhögnek és visszaregisztrálnak egy másik cég névvel, csinálnak 3 perc alatt egy másik weblapot és ott folytatják ahol abbahagyták, csak most vagy 100 más embert b@sznak át, vagy ugyanazokat csak más névvel..

Ez ellen csak 1 et tudsz tenni, ha nem vásárolsz náluk...
Vagy kizárólag olyan helyről amit konkrét barát vagy ismerős megerősit, de még ezt sem ajánlom, mert 9 alkalommal normálisan kiszolgálnak és a 10. re gurítanak nagyot és vernek át mindenkit...

Szomorú örökös # 2020.05.06. 04:39

Viki0716

Az még jó, hogy te indítottad az első tranzakciót. Nekem anno kérés nélkül indul 24 tranzakció színes filctollkészletekről. Csak lestem, mikor egymás után jött 24 üzenet a telefonomra a terhelésről. Jelszó átírva, Paypal felé azonnal jelentve, az ürgét törölték is szinte azonnal az ebay-ről, mivel nem csak velem csinálta. Később a Paypal visszaadta az összeget. Azóta két bankkártyám van, az egyik a webkártya, amin csakis akkor van pénz, ha épp fizetni akarok vele.

Sajnos feljelentést hiába is indítanál ellene magyar szerveknél, nem sok minden fog történni, ami megoldaná, hgoy ez a gané többé ne tudjon mások számlájáról lenyúlni lóvét. Viszont szomorú hír, hogy az új bankkártya költsége még hozzá fog jönni az egészhez.

Viki0716 # 2020.05.05. 21:10

Sziasztok!

2020.05.04-én este rendeltem a Saletochothing.com-ról. (igen a facebook dobta fel nekem hirdetésként az oldalt és termékeit, az oldalt átnézve láttam, hogy vannak értékelések és vélemények többségében pozitívak. így rendeltem az oldalról olyan 3 dollár környéki összegért. Másnap délután kaptam egy SMS-t a bankomtól, hogy biztonsági okok miatt letiltották a kártyám. Fel is hívtam őket azonnal és beléptem az online bankomba, ahol láttam, hogy 31000 Ft-os tranzakció történt. Illetve, hogy kínai yenben lett elindítva a tranzakció. A banknál letiltattam a kártyám és felvették a panaszom, hogy kivizsgálják az ügyet. Később eszméltem rá, hogy a fent említett oldalon a rendelésemnél írja a termék nevét, amit rendeltem, hogy meg, hogy 2 dollár nem tudom hány cent és, hogy 58 termék lett megrendelve. Az általuk felsorolt termékek ára megegyezik a levett összeggel. Mi a teendő ilyenkor? Igen próbáltam felvenni velük a kapcsolatot, de csak ilyen automatikusan beállított válaszok jönnek.

JogiTanacskeres # 2020.05.05. 16:01

Tisztelt Lorik Ügyvédi Iroda!

Tudom, hogy enyhítő körülmény, viszont lehetetlen megtéríteni a kárt, ha a munkabéremhez sem férek hozzá...

Lőrik Ügyvédi Iroda # 2020.05.05. 09:39

Tisztelt JogiTanacskeres,

A nyomozó hatóság maga dönt a lefoglalás elrendeléséről, valamint részben egyet értek az előttem szólóval is. Amennyiben vissza utalásra kerülnek a csalással okozott kár összegei azt későbbiekben mindenképpen enyhítő körülményként fogják figyelembe venni, amennyiben a csalás cselekményét bizonyítottan megvalósította.

https://lorik.hu/…_vedougyved/

tamas9999 (törölt felhasználó) # 2020.05.04. 17:25

JogiTanacskeres

Nem az a lényeg, hogy "összesen a 3 nem érte el az 50.000 forintot", ezt konkrétan én és most elhiszem neked, de vélhetően az nem biztos aki az ügyedet vizsgálja.
Ő feltételezheti hogy 489 embert vertél át 8 milla értékben és még csak most fognak jelentkezni libasorban a károsultak...
Ha akarná se tehetné meg, hogy tippel egyet és kizárólag a tipp összegéig zárolja a számládat.
A kihallgatáson mond hogy valami félreértés történt és természetesen akár azonnal visszautalod az összegeket, ezzel talán megúszod, de ez csak egy tipp a részemről...

JogiTanacskeres # 2020.05.04. 16:02

Tisztelt Lorik Ügyvédi Iroda!

A rendőrség maga zároltatja a számlát, vagy a bíroság közreműködésével? Köszönöm megtisztelő válaszát.

JogiTanacskeres # 2020.05.04. 11:26

Tisztelt Lorik Ügyvédi Iroda!

Összesen a 3 nem érte el az 50.000 forintot.

Lőrik Ügyvédi Iroda # 2020.05.04. 11:07

Tisztelt JogiTanacskeres,

A lefoglalás az egy lehetőség, amelynek célja, hogy a bűncselekménnyel okozott kár megtérüljön.

Az, hogyha valaki üzletszerűen követi el a bűncselekményt, hiába egyes részcselekmények 50.000.- Ft összeget nem haladják meg akkor is van lehetőség lefoglalás elrendelésére.

https://lorik.hu/…/lefoglalas/

JogiTanacskeres # 2020.05.04. 10:32

Tisztelt Lorik Ügyvédi Iroda!

Ez mennyire bevett szokás 50ezer forint alatti összegnél? Szokták zárolni, vagy csak megtehetik, de nem jelentős bűncselekmény esetén nem élnek vele? Köszönöm szépen.

Lőrik Ügyvédi Iroda # 2020.05.04. 08:04

Tisztelt JogiTanacskeres,

Természetesen a nyomozó hatóság a feljelentést követően megvizsgálja, hogy valóban történt-e bűncselekmény, ha megindul a büntetőeljárás és megállapítható az elkövető személye vagy az Ön esetében az a számla, amire az utalások érkeztek elrendelhetik a számla zárolását. Ilyenkor nem csak arra az összegre fog kiterjedni, amely összeg valóban csalásból származik, hanem a számlán lévő összegre. Erre már akkor is van lehetősége a nyomozó hatóságnak, mielőtt Önt meggyanúsítanák.

https://lorik.hu/…_vedougyved/

JogiTanacskeres # 2020.05.01. 12:04

Hátha valaki, akí az ügyben jártas, tudja... Megköszönnék egy releváns infót.

drbjozsef # 2020.05.01. 11:53

Nm tudom mi a szokás.

JogiTanacskeres # 2020.05.01. 11:32

Szoktak ilyen alacsony összeget is zárolni? A feljelentéstől kb. másfél hét telt el, tehát még az elején jár az ügy.

JogiTanacskeres # 2020.05.01. 09:17

drbjozsef

Három feljelentés érkezett, mindhárom más megyében, a többit kifizetem, megegyeztünk. Az összkár nincs 45.000 Ft sem. Ilyen esetben is bevett szokás a nyomozati szakaszatban zárolni a számlát?

JogiTanacskeres # 2020.05.01. 09:14

tamas9999

Dolgoztam, míg negtehettem.

tamas9999 (törölt felhasználó) # 2020.05.01. 09:09

JogiTanacskeres

Ne vedd se tolakodásnak, se kötekedésnek, de mindig is szerettem volna megtudni, hogy mi motiválhat valakit arra, hogy pitlák max. 500 e ft ért bekockáztasson egy esetleges börtönt?
Mire a 10 embert átb@sztad ráment vagy 2 heted, ha ezt az időt munkával töltöd tény hogy nem keresed csak a felét, de nyugodtan alszol.
Szóval mikor reggel felkelsz és kalimpálsz a gépeden 3 órát, hogy Mariskát átverd egy kamu laptoppal, eszedbe se jutott, hogy inkább olyan meló után kutakodj ahol a kalimpálásért fizetnek?
Komolyan érdekel és nem török feletted semmilyen pálcát, mivel nem az én dolgom.

drbjozsef # 2020.05.01. 07:17

JogiTanacskeres

Szerintem a nyomozati szakaszban is bármikor, nem kell ahhoz a te meghallgatásod.

Be.308.§ és 309.§

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?…

JogiTanacskeres # 2020.05.01. 01:37

Tisztelt Szakértők! Ha feljelentenek internetes csalásért (utaltak, de nem kapták meg a rendelt termékeket), az összeg mind 50.000 alatti, összesen pedig 50.000 és 500.000 közötti, üzletszerű (8-10 személy), a rendőrség rögtön a bankszámlaszám alapján zároltathatja a számlámat vagy ezt még megelőzi kihallgatás stb.? Köszönöm.

drbjozsef # 2020.04.28. 13:14

És pont ebbe a topikba b*szki, ez azért lövegtorony vastagságú páncél a pofán... :D

sbela # 2020.04.26. 09:59

Azért a "https://www.salomon-hu.com/"-on a "REGISZTÁCIÓ" a biztos jele annak, hogy innen igazán érdemes mindent "is" megvenni, tuti megkapom... :)

Nichowel # 2020.04.24. 22:02

Többen megkerestek, hogy hasonlóképpen jártak a https://www.salomon-hu.com/ oldallal. (ahogy lejjebb már írtam egy posztban)

Annyi újdonsággal tudok szolgálni, hogy azóta a bankom jelezte, hogy kivizsgálják az ügyet ami kb 90napot vesz igénybe. A pénzt előlegesen visszatérítették, de a végleges sorsa csak ez után dől el.

Szomorú örökös # 2020.04.09. 03:56

set79

Ha simán kifizetted a kártyáddal interneten a töltőt, akkor ott kellett lennie, hogy mit fizetsz, arról kellett értesítést kapnod még közvetlen a fizetés után. Azzal támadhatod, feljelentheted őket, ha nem annyit vontak le. De a bank nem sokat tud tenni, mivel hozzájárulásodat adtad a fizetési szándék véglegesítésével.

efi99 # 2020.04.08. 20:06

De min keresztül akartál fizetni, banki oldalra irányított, vagy simán odadobtad a kártyaszámot, nesztek ingyen van ?

set79 # 2020.04.08. 17:59

Sajnos nem paypalon ment.
Nem én utaltam az összeget, csak gondolom levették a kártyaadatokat, amikor fizetni akartam a töltőért.