Internetes csalás!


Gergőius # 2013.07.29. 21:28

Tisztelt Hölgyem, Uram!

A segítségét szeretném kérni internetes felületen történt vásárlással kapcsolatban. Az eladó az aukciós oldalon eredetiként feltüntetett festményt árult, adott el. Az adásvétel létrejött, ezt követően később kiderült, hogy a festmény nem felel meg a leírásnak, nem eredeti.
Ekkor az eladóval telefonon történő beszélgetéskor kiderült, hogy ismerte a kép eredetét, így rosszhiszeműen eljárva, kárt okozott a vevőnek, amit nem akar téríteni.

Milyen törvényi szabályozás vonatkozik erre, milyen büntetőjogi következménye lehet az eladóra nézve? A vevő mindezt hogyan érvényesítheti?
Ptk, Btk melyik §-a szabályozza az ügyet?

Válaszát várva,
Köszönettel,
Gergő

Licsino # 2013.07.29. 21:25

Kedves Fórumozók, Kedves Hozzáértők, Kedves Mindenki!

Nekem az ún. 419-es nigériai csalókkal van rengeteg bajom és már kezdek is tartani tőlük, de tényleg. Az egyik az, hogy közismert magyar hirdetőoldalakon hirdetgetem a magam és családom dolgait, amik már nem kellenek.. (órák, autó alkatrészek, stb.) Már hozzá vagyok szokva, hogy az utóbbi időben 95%-ban ezek a nigériai (vagy akármilyen) mocskok írkálnak, persze angolul, hogy 'hey mi az utolsó ár, euroban ..' stb. Hobbimmá vált, hogy rendszeresen én kezdem el őket bosszúból szivatni, sokszor annyira idióták írnak rám, hogy észre sem veszik, hogy 2 hete szivatom őket azzal, hogy úgy teszek, mint aki bedőlt nekik, és játszom a bénát meg folyton akadékoskodom. Aztán mikor úgy hozza a helyzet, hogy nem tudom, mit lépjek már, jó durván beolvasok nekik és közlöm velük, hogy az első perctől fogva (vissza)szivatom őket..
A másik viszont, hogy néhány hónappal ezelőtt kaptam egy levelet.. rendesen,papír alapon, postai úton, megcímezve ahogy azt kell a postaládába. A levél tartalma röviden, hogy *né Vilmos nevű 'rokonom' a családjával együtt szörnyethalt a 2004-es Tsunami katasztrófában és persze közel 9 milla Usa dollár maradt utánuk valahol egy biztonsági társaság őrizetében.. ő, az "ügyvéd" pedig engem talált meg, mint legközelebbi rokon..
A levél elméletileg légipostával jött külföldről, de a család és ismerősök gyanakodnak, hogy nem külföldről jött, mert az ablakos boríték magyar termék.. a másik pedig, semmilyen Magyar posta kezelés nyoma nem látszik róla.. Honnan van meg a címem? Ki írta ezt a levelet? Ki dobta be a levélszekrényembe?
Nem tudom van e egyáltalán összefüggés az állandó email-ekkel, meg a hirdetéseimre történő üzenetekkel, valamint a levélszekrényembe dobott levéllel kapcsolatban, de mindenesetre nagyon aggaszt, hogy a nevem, címem ilyen bűnözők kezében van.. Honnan jutnak egyáltalán hozzá? Aki ért a témához, mondja már meg, kell, hogy aggódjak emiatt?? Származhat bármiféle bajom pl hogy visszaszivatom őket, mikor be akarnak palizni? Mit lehetne tenni? Van valakinek valami jó tanácsa? Ügyvéd urak?

noname1977 # 2013.07.24. 08:18

Kedves Kőbeíró!

Nagyon köszönöm a széles körű tájékoztatást, és a számomra is értelmezhető részletes leírást!:)

Hogy fellebbezésnek van-e helye, azt majd otthon tudom megnézni, jelenleg nincs nálam a határozat.
Természetesen nem nyelem le a BK-t, így ha a határozat szerint lehetőségem van, akkor pótmagánváddal fogok élni!

Iratbetekintésen nem voltam, így semmit nem tudok a nyomozásról.
Csak annyit, hogy áprilisban tettem meg a feljelentést, és kb. 2 hete jött postán a megszüntető határozat.
Sajnos a rendőrség ismeretlen elkövető ellen szüntette meg a nyomozást...
Én konkrét személyt neveztem meg a feljelentésnél (mindkét esetben), de közel sem biztos, hogy úgy is hívják az illetőt, amit nekem megadott nevet.
De számlaszám alapján utána tudtak volna nézni az illetőnek, nem?
Vagy 40.000 és 35.000 ft csak úgy "elveszhet"??

noname1977 # 2013.07.24. 08:02

Kedves Agent Cooper!

Köszönöm válaszát!
Sajnos a 8 nap már eltelt, igen...
Így az ügyészség már biztosan elutasítaná az indítványomat ha panasszal élnék a megszüntetés miatt?

Köszönöm előre is a segítséget!

Agent Cooper # 2013.07.24. 05:57

Kedves noname1977!

A nyomozást megszüntető határozat ellen panasszal lehet élni, viszont feltételezem, hogy a jogorvoslatra rendelkezésre álló határidő (8 nap) már eltelt.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Kőbeíró # 2013.07.23. 15:35

A nyomozást megszüntető határozat ellen fellebbezésnek van vagy nincs helye a szövegezés szerint?

Ha van, írsz az ügyészségnek - lehetőleg határidőn belül - indokaidat szépen felsorolva.

Ha nincs, de nem nyeled a BK-t, pótmagánváddal mehetsz bíróságra feltéve, ha ismered a tettes valódi kilétét.

Ha nem és nem hívtak a rendőrök iratbetekintésre, akkor szaladj el gyorsan és nézd át a keletkezett infokat.

Ha voltál, akkor tudsz mindent, akár azt, hogy nem találták meg az illetőt.

Ha ez egy belföldi bankszámla, akkor gyanítom, hogy van neki élő gazdája is.

HaJrá!

noname1977 # 2013.07.23. 12:10

Köszönöm az okítást!

De segítségért jöttem erre a fórumra, és nem azért, hogy elmondják mit mivel keverek!
Ha jogász lennék, biztosan nem keverném a dolgokat!

Aki tud segítsen, légyszi.
De ne abban, hogy elmondja mik a hibáim...

Milyen lehetőségeim vannak még, hogy vissza kaphassam a pénzemet????

Köszi előre is!

Agent Cooper # 2013.07.23. 07:21

Fölösleges várni.

A. C.


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Vektor73 # 2013.07.21. 07:15

Tisztelt Fórumozók!
Történetem a következő. Rám írt az Apród-ról egy regisztrált felhasználó, hogy az egyik eladó termékem érdekelné cserébe az Ő termékéért. Mivel nekem pont jókor jött, mert szükségem lett volna a termékére, igent mondtam! Ez nagy hiba volt! A hirdetéseinek mennyiségét és minőségét elnézve nem gondoltam, hogy jómagam is áldozattá válok! Már az első kapcsolatfelvételnél írta, hogy nem küld semmit előre mert már verték át így, naivan azt hittem, hogy becsületes üzleti partner. Én másnap elküldtem a cserére szánt termékeket( kb.10ezerFt értékben+posta ktg.)amit rá két napra már a saját oldalán árult tovább!
Ez kb. egy hete volt, azóta nem válaszol a megkereséseimre! Amit tudok róla:
A pontos postai cím, név (ide kellett küldenem a csomagot) Az apródon használt felhasználónév: churakbay volt amit pár napja megváltoztatott: kabalapasika névre!
Napi szinten küldöm neki az üzeneteket, hiába.
Megvan az összes levelezés, üzenet, postai feladószelvény, IWIW és Facebook elérhetőség.
Ezekkel már mehetek feljelentést tenni, vagy várjak még?
Előre is Köszönöm a segítséget!

Agent Cooper # 2013.07.17. 13:59

Kedves angry!

Reméljük, hogy jó kezekbe kerül az ügy!

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Kovács_Béla_Sándor # 2013.07.17. 10:39

De csúnyán kevered a polgári jogi követelést a büntető eljárással. És úgy általában sem érted, mit olvasol. A nyomozást megszüntető végzésben ott kell lenni, mi a megszüntetés indoka.

Ja, és nem neked kell nyomozni.

noname1977 # 2013.07.17. 09:29

Tisztelt Ügyvéd Urak!

Korábban írtam már internetes csalás( szbálysértési kategória) miatt!
egy alkalommal 40.000 ft, másik alkalommal 35.000 ft-al károsítottak meg!

Feljelentést tettem a rendőrségen, de pár napja megjött a rendőrségi határozat, és megszüntették a nyomozást!!??????

Tehát semmit nem sikerült kideríteniük??? Vagy mi az hogy megszüntették???

Van e arra mód, hogy valahogy visszakapjam a pénzemet?

Utaljak az akkor megadott számlaszámokra pár száz ft.-ot úgy, hogy bemegyek az adott bankba, így kideríthetem a valódi nevet, és úgy tegyem meg a feljelentést??
Mert így a rendőrségnek azt a nevet tudtam elmondani, amit a csaló megadott, és ami valószínüleg nem fedi a valóságot....

Vagy a csaló települése szerinti jegyzőt keressem meg hivatalos úton???
De ő mi alapján indítja meg a fizetés letiltást ???
( mert állítólag már megteheti)
Mit tegyek???
75.000 ft-ról van szó, ami most nagyon jól jönne!!!!

Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

angry # 2013.07.16. 19:04

Kedves Agent Cooper!
Ma megtettem a feljelentést 3 A4-es oldal terjedelműre sikerül megírni a legapróbb részletekig mindent beleírtam, sajnos hangfelvétel nem készült, majd meglátjuk mi lesz. Köszönöm a válaszát.

donau # 2013.07.16. 07:06

Tisztelt Jogi Fórum

2009-ben egy családtag kérésére feltettem két telefont a Vatera internetes aukciós oldalra amik el is keltek a két telefon kb összesen 150 ezer forintért. A családtag nem küldte el a telefont és engem feljelentettek. Voltam a rendőrségen ott jegyzőkönyvet vettek fel .Az eljárást egyszer már megszüntették majd újra kezdték azóta eltellt három év én akkor kértem közvetítő segítségét és a károsultnak felajánlottam egy magasabb sértékű saját tulajdonú telefont.Én azóta külföldön élek természetesen a hatóságokkal közöltem az elérhetőségemet és kaptam ismét egy levelet , hogy a nyomozást sokadjára is meghosszabbították. Kérdésem milyen büntetésre számíthatok és hogy meddig zaklathatnak még. Válaszukat előre is köszönöm

Agent Cooper # 2013.07.15. 22:07

Kedves angry!

A két darab telefonszám bőven elég a feljelentéshez. Viszont ahhoz, hogy a bűncselekményt bizonyítani lehessen, mindenképpen jól jönne ,ég valami, mondjuk ha lenne pár hangfelvétel, az mindenképpen segítene...

Üdv: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

angry # 2013.07.11. 16:37

Tiszteletem!
Nem is tudom, hol kezdjem, meglehetősen óvatos ember vagyok, nehezen bízok meg bárkiben mostanában, de ennek ellenére hibáztam.Történetem a következő: internetes hirdetési felületeken eladásra hirdettünk haszonállatot. Nem volt túl sok komoly érdeklődő, de volt egy "úriember" - így hívott minket telefonon, hogy kedves uram így-meg úgy.. - aki szerette volna magáénak tudni az állatot, neki 100%-osan kell, de arra kért minket, hogy vigyük el neki, azt is mondta, hogy adjunk számlaszámot és ő el is utalja nekünk az árát előre, csak vigyük el. Nem fogadtuk el az előre utalást, átgondoltuk és arra jutottunk, hogy ha ennyire szüksége lenne neki rá akkor miért ne vihetnénk el neki -bár ilyenre még sosem volt példa, mert aki szeretett volna valamit az eljött és megnézte élőben is- hiszen veszíteni valónk nem volt (úgy gondoltuk) max kirándulunk egyet és ha nem kéri akkor hazajövünk. Egy órányi autóútra volt tőlünk a cél és mikor odaértünk felhívtuk, merre menjünk, monda kér 20 percet és elénk küld valakit, aki meg is érkezett, mi pedig mentünk utána. Elértünk egy olyan helyre, amit senkinek sem kívánok - nem volt kietlen, sőt.. - beálltunk egy ház udvarára, ahol rögtön becsukták utánunk a kaput, kedvesek voltak és lepakoltunk. Utána át kellett menni egy másik házba - nem messze ettől, mert ők nem itt laktak és ott intéződött volna az anyagi oldal. Párom bement és kb 15 percet volt bent, majd kijött és eljöttünk, vissza sem néztünk csak nyomta a gázt. Közben párom elmondta, hogy nem a teljes összeget kaptuk meg, hanem csak a 30%-t, mert nem volt náluk pénz. Mesélte, hogy míg bent volt felhívtak valakit, akitől a vevő megkérdezte, hogy mennyi pénz van nála -átadták a telefont páromnak is, hogy ő is beszéljen vele- mondta, hogy van, de kb csak 2 óra múlva tudja odaadni, mert éppen úton van abban az irányban ahonnét mi is jöttünk. Megbeszélte vele hogy ha mi hazaérünk rácsörgünk és majd találkozunk. De itt már eléggé kellemetlenül éreztük magunkat. Hazaértünk hívtuk, a válasz: még tárgyalok, majd hívom (ez volt este 9-kor), fél 11-kor újra hívtuk, a válasz ugyanaz. Idegesen megpróbáltunk lefeküdni, a párom magát okolta, hogy miért nem volt óvatosabb, és hogy a családja szája elől vette el a falatot így (eléggé kellett volna az a pénz, amit ezért kaptunk volna, szomorú, de ez van) fiam(15 éves) álomba sírta magát, mondván, hogy lehetnek ilyen szemetek, hogy másnak a munkájából előteremtett javait csak így elveszik, dühös volt, nagyon. Sajnálom magunkat, de összeteszem a két kezem, hogy épp bőrrel megúsztuk, mert míg a párom az anyagi dolgok miatt bent beszélgetett velük, én kint rendesen féltem, nehogy baja essen, hiszen ebben a környezetben, ahol voltunk a vitákat erőszakkal szokták rendezni. Tény, hogy végig nagyon udvariasak, segítőkészek voltak velünk. Ma reggel hívták a páromat, hogy nagyon sajnálják a tegnapi dolgot és hogy ne tegyünk már semmit (gondolom ne szóljunk a rendőrségnek) mert szégyenlik magukat e miatt és le fogják rendezni csak a nyugdíj megérkezzen. Én már nem hiszek a jó végkifejletben, nem tudom, hogy merjek-e feljelentést tenni, mert elég sok félmeztelen, kigyúrt csávó volt körülöttünk, akikből semmi jót nem nézek ki, félek hogy bosszút állnának (bár nem fenyegettek)Nem szeretném, hogy megtudják pontosan hol is lakunk, féltem a férjemet, a gyerekemet. Bár az eszem azt diktálja, hogy ezt nem szabad annyiban hagyni. Nem tudom mitévő legyek, a félelmem erősebb.Tudom, megfontoltabbak lehettünk volna, de minket a segítő szándék vezérelt, a pénz pedig jól jött volna. A jog milyen lehetőséget ad a felelősségre vonásra, mit lehet ilyenkor tanácsolni, a vevő nevét elfelejtettük (a sokk hatására) csupán 2 db telefonszámunk van és az emlékeink, amik teljesen élénken élnek bennünk. Kemény munkával, tisztességes szándékkal ide jutottunk. Szégyenlem.

Agent Cooper # 2013.07.04. 23:10

Kedves Geri80!

Ha ebből feljelentés lesz, akkor nagy valószínűséggel gyanúsítás is lesz csalás vétsége miatt. Sajnos a védekezése kevéssé hihető (én biztos nem enném meg!).
Ha nem lesz feljelentés, akkor megúszta, de azért ilyet máskor ne csináljon.

Üdv: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Geri80 # 2013.07.04. 06:04

Tisztelt Kea4!

A németországi címemre írtak, és németül. Megmutattam egy német felettesemnek, és egy magyarnak, aki perfekt tud németül. Ők olvasták a levelet, és mondták, hogy ez egy internetes oldal éves belépési díja. Láttam már ilyet magyarországon, de ott nem kaptam addig belépési jogot még nem fizettem, nem hogy fordítva... Voltam az itteni internetszolgáltatómnál is, hogy az IP cím alapján meg tudnak e engem keresni, de azt mondta az nem olyan egyszerű dolog. Nem mondom hogy nem volt benne a szövegbe , hogy 240 eurót kell fizetni, de hogy nem volt egyértelmű az biztos. Köszönöm válaszát

kea4 # 2013.07.03. 22:43

Kedves Geri80!

Nem értem. A németek az itthoni címedre írtak magyarul? Mert ha az oldalt nem érted, akkor a német felszólító levelet biztos jól értelmezted?

Alapszabály, hogy a nem ajánlott levelet nem kapja meg a címzett (csak ha ő maga akarja). A sima levélbeni felszólítás azt látszik sugallni, hogy ők maguk sem bíznak a sikerben, hiszen még a későbbi esetleges eljáráshoz szükséges ajánlott díjat sem reszkírozzák meg.

Hogy milyen eljárást mennyire feszeget az oldal üzemeltetője, nem tudhatom.

De azt igen, hogy ha fizetési kötelezettség merül föl, akkor arra nagyon világosan föl kell hívni a figyelmet, és azért egy EUR 240 szövegelemnek a német szövegkörnyezetben is fel kellene tűnnie. Ha ilyen nem volt...

Ezen túlmenően: egy mezei regisztrációs űrlap kitöltése nem keletkeztethet fizetési kötelezettséget, már csak azért sem, mert tele van a net regisztrációs űrlapokkal, ingyenesen. Föl sem kellene tételezni, még a lehetőségét sem.

Üdv:
KEA.

Geri80 # 2013.07.02. 23:33

Tisztelt jogi fórum!
Németországban dolgozom és az interneten kerestem akciós telefont. Az online-businessportal.de honlapjára jutottam el ahol először meg kellett adnom nevemet itteni címemet és e-mail címemet a regisztrációhoz. Persze mikor beléptem már láttam, ez valami pénzfeltöltős átverés és nem foglalkoztam vele, azonban minap jött 2 levél egymás után melyben felszólítanak fizessek be 240 eurót 5 napon belül. Sajnos nem tudok jól németül és nem értettem mindent az oldalon, de az lehetséges hogy egy bizonyos apró betűs rész kipipálásával - ahol esetleg beleegyeztem hogy valami szolgáltatásra fizetek - nekem kötelességem lenne fizetni? IP cím alapján megkereshetnek? A net az én nevemen fut itt. A levél nem ajánlva jött és nem is volt se aláírva se lepecsételve,

Marteen911 # 2013.07.02. 16:31

Üdv!

Segítséggel fordulok hozzátok!
A napokban megkárosított az apród.hu hírdetési portálon mucikaa alias szabina01222 felhasználó 3000Ft-al.
egy samsung corby telefont hirdetett, banki átutalást kért majd azt igérte feladja a postán a telefont.amint a pénzt megkapta törölte magát az oldalról. volt több hírdetése pl huawei u8500 telefon 6000ért vagy cmeha smena symbol fényképezőgépek 5000/db...
feltehetőleg ugyanez a samsung corby telefon volt feltéve június 10-én 2000-ért kis szabina néven...
Erste Bank Zrt. számlaszámot adott meg Nyerges M. (nő) névre szól.
számlaszáma: 11991119-97391498-00000000
A mai napon feljelentést tettem ellene,további károsultakat keresek.
További infókért keressetek!
Köszönöm segítségetek!

marko12 # 2013.07.01. 20:06

Biciklifg!

Mindenképp érdemes feljelentést tenned, mivel, ha jól tudom, 50E Ft feletti érték esetében már bűncselekményről, nem pedig szabálysértésről van szó, szóval a bankok is azonnal kiadják a bankszámlaszám alapján a tulajdonos adatait. De ha feljelentést teszel, fontos, hogy ismeretlen személy ellen tedd, mert lehet, hogy tök kamu nevet adott meg!

Biciklifg # 2013.06.29. 03:21

62000 Ft. -ért vettem volna egy Solex motort és alkatrészeket (Apród), amit át is utaltam, de csak kis értékű alkatrészeket kaptam és egy hete
levélre sem válaszol. Mi az esélyem, megéri -e ennyi pénznél az eljárásokat csinálni? Köszönöm.

ObudaFan # 2013.06.28. 08:58

A rendőrségen lehet feljelentést tenni. Ide viszont nem igazán célszerű kiírni mások személyes adatait.

tavirozsa7 # 2013.06.27. 10:57

Tisztelt Jogász!

Internetes csalás miatt írok. Nem tudom mit csináljak?

Rendeltem egy padot Szabó Dezső András - asztalostól, előre átutaltam a vételárat és nem küldte a megrendelt terméket!
Többszöri megkeresésem után sem hajlandó elküldeni!

A csaló adatai:
Szabó Dezső András
Cím: 5465 Cserkeszőlő, Zöldmező u. 13.

Web: http://deskeasztalos.uw.hu/
http://deskeasztalos.boltaneten.hu/

Legyenek szívesek segíteni!
Köszönettel: Anonym