Internetes csalás!


Könyv # 2013.06.12. 10:58

horvathpeti1993!

Megnéztem az Apród-ot, ott külön felhívják az emberek figyelmét, hogy ne utaljanak előre és egyáltalán: legyenek óvatosak!

Te nem voltál az.

Elemi dolog, hogy előre nem fizet ki semmit az ember.

A mai világban annyira óvatosnak kell lenni, hogy szinte már nem is lehet nyugodtan és bizalommal élni. Sajnos, ez van.

Agent Cooper # 2013.06.12. 09:52

Kedves horvathpeti1993!

Be kell ballagni a lakóhelye szerinti rendőrkapitányságra és jegyzőkönyvbe kell mondania a panaszfelvevőnek a történetet. Célszerű a hirdetésről, a banki bizonylatokról és az e-mail üzenetváltásról nyomtatott másolatot vinni.

Üdv: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

horvathpeti1993 # 2013.06.07. 11:58

Szeretnék Üdvözölni Mindenkit!

Olyan segítséget szeretnék kérni Önöktől, hogy több, mint valószínűleg én is internetes csalás áldozatává váltam. 3 és fél hete az aprod.hu oldalon kinéztem egy használt táblagépet. Az úriembernek a neve és a telefonszáma volt kint, illetve a városa az oldalon. Telefonon felvettem vele a kontaktust. Lediktálta a számlaszámot, nevet és utaltam. A megjegyzés rovatba beírtam miért utalom a pénzt. 1 hétig Könyörögtem neki, hogy írja le a postai szelvényszámot de mindig lerázott valami indokkal. Ezt követően 1 hét múlva rákérdezek, közli velem, hogy amit mondtam neki cím nem létezik... Pontosítottuk a lakcímet és állítása szerint feladta. Eltelt még egy hét és nem jött semmi. Kezdtem pipa lenni, mert ekkor is valami indokot nyomott. Aztán mondtam neki, hogy utalja vissza a pénzt. Erre azt mondta: jó. 3 napot vártam nem érkezett tranzakció. Ezután megint ráírtam, erre annyit mondott, hogy pénteken utalja a pénzt. A pénz most sem érkezett meg. Ezt követően körülnéztem más hirdetésekben stb és találtam egy email címet a megadott telefonszámhoz. Ráírtam erre az email-re ahol kiderült, hogy az úriember keresztneve nem is az, amit meg adott a hirdetéseknél, de a bankszámla tulajdonos nevével megegyezik. Hova kell és melyik hatósághoz kell ilyenkor fordulni és mit tudok tenni? A válaszokat köszönöm!

Agent Cooper # 2013.06.06. 09:28

Kedves dácika1985!

A kárértéktől függ, hogy amit elkövetett, az vétségnek vagy bűntettnek minősül. Mivel több személy sérelmére követte el a csalást, ezért az biztosnak látszik, hogy ez bűncselekmény és nem szabálysértés (az üzletszerűség minősítő körülmény).
Sajnos nem csak a mostani büntetését, hanem azt is le kell töltenie, ami még vissza van az előzőből. A letöltendő szabadságvesztés szinte biztosra vehető.

Üdv: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Véleményem # 2013.06.05. 15:52

dácika1985

Talán eleget kap ahhoz, hogy ne csinálja többet ezt. Ha csinált már ilyet, akkor nem ismeretlen az ügy neki, tudja mi lesz a menete. Ugyan az lesz valószínű mint amiért már ült egyszer, csak most már vissza eső lesz és több letöltendőt kap remélhetőleg.

Nem tudom minek kérsz segítséget, hisz ugyan abban a cipőben jár mint ezelőtt, ahogy írod. A lényeg, hogy többet fog ülni ha minden jól megy most.

dácika1985 # 2013.06.04. 16:22

SEGÍTSÉGET KÉRNÉK!!

Az egyik kedves ismerősöm csalásba keveredett,ismét...
Tavaly novemberbe szabadult,feltételesen. Majd újra neki állt,most kb. 20 feljelentés van ellene. Most ez már büntett,vagy vétség? Kb mennyit kaphat? Ez milyen büntetési tétel? Légyszi segítsetek!!!!

AudistaA4 # 2013.06.04. 15:12

Tisztelt Oskan!

a cím kamu.van nekem ott ismerősöm,de az épület önkormányzat tulajdona volt most meg vadász múzeum.remélem tudtam segíteni.csalással kapcsolatosan még facebook.hu oldalon keresd a svindlerek listája oldalt.ott még tudnak hasznos infót adni.

Norby092 # 2013.05.22. 21:23

Sziasztok! Januárban vettem a vaterán Xbox 360-at, előre utalás.. külföldről érkezett volna, persze úgy hirdették, ha nem jön meg időben a gép, vagy valami probléma van vele akkor visszafizetik a pénzt. Január 31-énkifizettem a termék + posta ktsg árát,majd vártam március 15-ig, hátha megérkezik a termék. Kértem a pénzvisszafizetést, majd itt egy törvényre hivatkozott, mely szerint 30 napja van az eladónak visszafizetni a pénzt. Igérgetett igérgetett... mostmár több mint 2 hónapja várom a pénzemet.. KERESNÉK MÁSOKAT IS AKIKET ÁTVERTEK!
ADATAI:

Kovács Norbert, vagy Gyalog Dóra Viktória

Számlaszám:
OTP
11773456-00904997

Lakhely: Mezőtúr

Van egy telszámom is :30/3618380

Ha valakit még átvertek, kérem jelentkezzen!

surmi # 2013.05.21. 13:01

Károsultakat keresek, az apródon Kiss László és Hajdú István néven Iphon 5 32gb telefont árulnak egy telefon szám tartozik a nevükhöz de más településsel. sajnos nekem 105000ft-omba került ez a csalás.Megtettem a feljelentést de más károsult is kellene.

jani10 # 2013.05.21. 09:35

Az Uinvestről jókat írnak pl: Dávid de valójában 4 hónapja átutaltam az általuk megadott számlára 1000 usd de állítólag nem kapták meg azt írják.A bankom sem tudja a pénzem visszakérni. Mit lehet tenni?
Ü
Jani

oriontronic # 2013.05.16. 23:25

"Szeretném megkérdezni, hogy ennyire nyilvánosan lehet csalni az interneten?"

Hát még újságban, tévében, vagy személyesen.

Fel kell őket jelenteni.

tollpihe # 2013.05.15. 21:38

Tisztelettel köszöntöm a Fórum olvasóit!
Segítséget szeretnék kérni, mivel sajnos regisztráltam a VIP és YessPlus oldalon, valamint befizettem a kért összeget, amire 100 %-os pénzvisszafizetési garanciát vállaltak amennyiben 5 hónapon belül nem sikerül pénzt keresnem. E-mailben, ajánlott levélben, valamint telefonon számtalanszor felhívtam őket, ahol ígéretet is kaptam. Most ott tartok, hogy megszüntették a telefonkapcsolatot, valamint egyik levelemre sem kaptam választ.
Szeretném megkérdezni, hogy ennyire nyilvánosan lehet csalni az interneten?

Válaszukat köszönöm!

sasafu # 2013.05.11. 18:15

szerintem az is csalás,ha a leírás nem egyezik a küldött termékkel,epcikéhez hasonlóan és is rendeltem egy telcsit a vaterán,ami a képeken jól mutatott,aztán kaptam egy 0 perces aksival rendelkező lepukkant,csupa karcos valamit,ezek után amikor megreklamáltam,hogy visszaküldöm(a kézhezvétel másnapján) ,mert ez egy sz....r.azt a választ kaptam,hogy nem veszi vissza ,mert nem vállalt rá garanciát.

oriontronic # 2013.05.07. 16:38

Még ha nem is telefonszám alapján, de bankszámlaszám alapján könnyen eljuthatnak a csalóhoz.

Agent Cooper # 2013.05.06. 10:07

Igen, nagy eséllyel megtalálja a rendőrség az elkövetőt, mert ezek jól nyomozható ügyek.

Üdv: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Oskan # 2013.05.03. 21:27

és a telefon számmal mi a helyzet?
és ha feljelentem.akkor a rendőrség letudja nyomozni az illetőt?

Spas12 # 2013.05.03. 21:12

Sajnos ebből a szempontból Balkán vagyunk. Sztori:

Én pár éve vettem az ebay-en fényképezőgépbe memóriakártyát egy németországi (ottani török) eladótól. Pár hét után a kártya beadta a törülközőt.
Írtam a töröknek, hogy a kártya kaputt, küldjön már másikat gariban. A török visszaírt, hogy küldjem meg neki az elromlott kártyát és küld egy másikat.

Így is tettem, bár gondoltam, na, ennek is annyi, majd tojik jótállni és új kártyát küldeni.

2-3 hét múlva megjött az új kártya, ami azóta is gond nélkül működik...

Agent Cooper # 2013.05.03. 20:13

Feljelentést!


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Oskan # 2013.05.03. 14:12

Sziasztok,
A héten én is csalás áldozatává váltam az apród nevű oldalon, az eladó 1 xbox 360-ast árult amire én persze le is csaptam. Szóval az eladó nagyon megbízhatónak tűnt. Postai úton szerettem volna megvenni a gépet de azt mondta hogy ez csak előre utalással lehetséges, én belementem el is utaltam a pénzt (23.000 Ft-ot) és utánna elküldtem neki a bizonylatot ezt követően törölte a profilját és azóta sem jelentkezett, de ezt megelőzve felhívott 1 olyan számon amit még nem is láttam visszahívni pedig nem lehet mivel a szám nem megfelelő.
A szám: +360011111111
A törölt felhasználó neve: kretas volt.
A számla tulajdonos neve: Algács Zsanett
Számlaszáma: 12011911 01384856 00100000
Az állítólagos lakhelye pedig: Lábod Kossuth utca 87.
Mit tehetek hogy viszont lássam a pénzem ?

Gabicsek # 2013.04.27. 19:58

Azért vagy gyanúsított, mert van egy megalapozott gyanú. Ha kihallgatnak, elmondhatod az álláspontod, de a vallomást meg is tagadhatod. Hogy gondolod azt, hogy előtte meg sem hallgattak? Ha van egy megalapozott gyanú, akkor csak gyanúsítottként hallgathatnak ki, másképp nem. Egy eljárásban tanú van és gyanúsított, harmadik nincs.
A sértett személye miatt jelenthetsz majd be elfogultsági kifogást, azt majd kivizsgálják és döntenek.

Véleményem # 2013.04.26. 23:51

Ha így van akkor egy másik kapitányság is lefolytathatja. De mivel már nincs állományban az illető így lehet nem fog sikerülni. Ügyvéd lehet nem ártana, ha már gyanúsított...

Frankie84 # 2013.04.26. 08:16

Sziasztok,

lenne egy kérdésem.
Csalás megalapozott gyanúja miatt ki akarnak hallgatni mint gyanúsított a Monori rendőrkapitányságon. Az a felháborító hogy azonnal gyanúsítottként úgy hogy meg sem hallgattak először engem hogy én mit gondolok erről vagy milyen bizonyítékaim vannak.

A feljelentő egy volt rendőr a Monori rendőrkapitányságról aki most már nyugdíjas. Szerintetek kérhetem a nyomozati hatóság kizárását elfogultságra hivatkozva? Kérhetem hogy máshol folytassák le a nyomozást? pl. a lakcímem szerinti rendőrségen?

Köszi a válaszokat előre is.

Agent Cooper # 2013.04.25. 12:47

Kedves epcike!

A Vaterától aztán hiába várja a segítséget, mivel közvetlenül nem vett részt az adásvételben (hiszen kizárólag közvetítő szolgáltató), így nem is fog Önért az égvilágon semmit tenni.
Mielőbb tegye meg a feljelentést!

Üdv: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Véleményem # 2013.04.25. 11:48

Aki internetes oldalon vásárol az kezdje ott, hogy elolvassa a szabályzatot amelyet leírnak!

Majd ha meg lettek károsítva és itt felteszik a kérdéseiket, felvetéseiket, akkor javarészt már a válaszuk is itt van csak párat kell kattintani meg olvasni!

Nagyon egyszerű a dolog ha nem járható az út az eladó és a vevő között normálisan, az egyik fél meg lett károsítva akkor feljelentést kell tenni!

epcike # 2013.04.22. 19:46

Tisztelt Fórumozók!

Mit lehet tenni a vaterával vagy a csaló eladóval? Az eset a következő:

2012-ben a Vaterán vásárolni szerettem volna egy fényképezőt, a pénzt elutaltam, a gép nem érkezett meg azóta sem. Már akkor írtam (lassan egy éve) a Vaterának egy hosszú üzenetet, leírtam minden adatot az eladóról, és erre kaptam egy automata üzenetet: "Majd foglalkozunk az üggyel" szöveggel. A Vatera azóta sem foglalkozik az ügyemmel.

Mit lehet tenni a Vaterával, aki nem foglalkozik az üggyel, és mit lehet tenni a csaló eladóval, aki nem küldi a terméket? Vagy egyáltalán hová fordulhatnék segítségért? Mert jelenleg a pénzem is oda és a termék is náluk van.
Köszönök minden segítséget!
Üdv.