Internetes csalás!


AAntii # 2013.04.22. 11:44

Üdv!

Az alábbi kérdéssel fordulnék a jogtudókhoz:
Ha az apródon egy csaló feltesz egy 40 ezer forintos telefont, aminek a vételárát valaki elutalta és cserébe nem kapott semmit, illetve ugyanezt a telefont megpróbálta másnak is eladni, aki az utolsó pillanatban mégse utalta el az árát, de ez nem a csalón múlott, akkor is a csalás szabálysértési alakzata állapítható meg, vagy esetleg valami komolyabb?
Köszönöm a választ!

zsian # 2013.04.22. 09:58

Bocs nem vagyok internetes csaló, véletlenül írtam ebbe a fórumba.

zsian # 2013.04.22. 09:56

Valaki megtudná nekem mondani, hogy 1-5, és 2db 0-3-as ügyből mit lehet kapni? Mert egyértelmű választ még az ügyvédem sem tudott mondani. Első bűntényesként, 3 év az idő múlása, és két kiskorú gyermek,és megbánás..Ennyim van. A válaszokat köszönöm.

jankoboy # 2013.04.21. 18:32

Én csak vásárló vagyok a nevezett oldalakon de mindig utávéttel vásárolok kizárólag. Ha ez nem tetszik az eladónak akkor tehet egy szívességet. Egyszer hirdettem csak és akkor is feltüntettem a lehetőségek között hogy utánvét vagy személyes átvétel. El is jöttek a termékért 40 km-t. Előre nem kértem volna az utalást mégpedig azért is mert fel van tüntetve hogy előre ne utalj. Nem értem meg azokat az embereket akik annak ellenére hogy az oldal felhívja a figyelmet arra hogy pénzt előre ne utaljon még is megteszik. Nekem aztán beszélhetne akár milyen szépen az eladó mert nem hatna meg. A mai világban ez nagy felelőtlenség. Meg érdemlik és legyen ez tanulópénz a számukra. Vannak oldalak mint pl Vatera, Tesz-vesz stb ahol lehetséges az előre utalás mert az oldal felelősséget vállal. Na ott kell vásárolni.
Nem akartam senkit megbántani de mielőtt panaszkodna előtte nézzen utána a dolgoknak.

Kefir93 # 2013.04.20. 20:06

Sziasztok! A segítségeteket kérném! Az apródon már lassan 3 het egy felasználó vett tőlem egy doboz motoralkatrészt és a csomagot elküldtem neki (ajánlott levélben) de ő igérete elkenére a pénzr mégsem küldte utána előált azzal a szöveggel hogy nem jó az alkatrész erre mondtam neki hogy akkor küldje vissza a csomagot de azt sem tette
Azt szeretném kérdezni hogy mit lehet ilyenkor csinálni cím telefonszám megvan és a csomagfeladási ajánlószelvény is
Előre is köszönöm!

sanchy # 2013.04.20. 12:16

Üdv!

Segítséget kérek!

Vásároltam a vaterán egy erősítőt, amit az eladó úgy hirdetett hogy hibátlan és megvan a távirányítója. Miután elutaltam neki a pénzt, közölte hogy a távirányítót sajna nem tudta feladni, mert az édesanyjánál van, de később pótolja. Mondtam rendben, semmi gond. Megérkezett a készülék, és kiderült, hogy hibás, nem működik tökéletesen. Ezt jeleztem is neki, de ő azt mondta hogy csak rosszul kötöttem össze. Több e-mail váltás után mondta, hogy visszautalja a pénzt, de ezt a mai napig nem tette meg és mondanom sem kell, a távirányító sem érkezett meg. Írt egy e-mailt, hogy ő innentől kezdve befejezte a velem való levelezgetést és társalgást és használjam egészséggel az erősítőt.
Jogi útra lehet ezt valahogy terelni?

Előre is köszi a választ!

zizuka18 # 2013.04.17. 18:31

Üdv!Valaki árul az apródon autógumikat Boldva Arany jános út 24-ben de kamu személyes átvétel vagy utalás lehetséges hát én utaltam tegnap azóta semmi!Vajda Tibornak adja ki magát.Unicredit bank: Vajda Tibor
szsz: 10918001-00000038-10860004

Kenderice # 2013.04.17. 13:26

Tegyél feljelentést ellene.
Az egyetlen használható "nyom" a bankszámlaszám.

briós # 2013.04.17. 11:44

Kedves Fórumozok,
velem a múlt héten történt meg az internetes csalás.Pedig annyira tiszában voltam,hogy utalni,előre utalni a mai világban NEM szabad.Csak is a személyes találkozás a tuti,mikor a kezemben foghatom azt a valamit és kipróbálhatom,amit megszeretnék venni.És ezek ellenére még is bedöltem ennek a csalónak.Olyan jó beszélőkéje volt,hogy elhittem amit mond.Hát jól pofára estem................és 50 ezer forintom bánja.
Ipohone 5-öt hirdetett Tamás néven az apródon ,az expresszen és még kitudja hol. Kértem tőle személyes adatokat ,és címet ahol elérhetem gondolhatjátok mind kamu adat volt,így utolag ellenőrizve.Előleg utalása után felhívott,hogy jújjj ne haragudjak de meghalt a nagymamája és a héten már nem fogunk tudni találkozni,mert utazik Romániába.Azóta 1 hét eltel,természetesen a telefonját nem veszi fel és az összes hirdetéseit törölte.

Neve : Maczó Tamás
email címe : kitomi19@freemail.hu
OTP 11773157-00264473
telefonszáma : 06-30-318-47-50

Köszönöm,hogy meghallgattatok,szomorú vagyok és elkeseredett.

Véleményem # 2013.04.15. 21:29

miklipikli

Csak netről szedett képeket tesz fel a hirdető és a nagy semmit adja el. Nem kevés embert vert át, de itt a topicban vissza olvasható az ember összes adata.Ha minden igaz már nem tud átverni senkit... de azért legyen óvatos mindenki.

delefin4 # 2013.04.11. 19:57

Károsultakat keresek!

Vásároltam az apród.hu-n egy XBOX 360 250GB-os gépet 45000Ft-ért csivav felhasználótól.
Erre a számlaszámra utaltam át a pénzt:
Nagy Brigitta 10918001-00000037-57560009 Unicredit.
Amint megérkezett a számlára a pénzem,a felhasználó törölte a profilját.Azóta a kapcsolatot nem tudom vele felvenni,az XBOX pedig nem érkezett meg.Most készülök feljelentést tenni ellene a rendőrségen.Várom mindazok jelentkezését,akiket szintén megkárosított!

kutya1991 # 2013.04.05. 09:01

Kedves Fórumozók!

Szeretném felhívni mindenki figyelmét egy csalóra!
Aprodón hírdettem egy telefoncsomagot 60.000 Ft értékben. Kaptam egy telefont, hogy érdekelne-e egy samsung S3 vagy egy iphon 5 csere. Én (utólag belegondolva hülye fejemmel) belementem a cserébe. Azt beszéltük meg, hogy egy napon feladjuk. És ahogy illik én fel is adtam a kedves eladó meg nem adta fel.
Nem lehet könnyen átverni, de az úr nagyon kedvesnek és "becsületesnek" tűnt. Az a sztorija, hogy sok a gyerek és őket szeretné megajándékozni a beszélgetés során talán meg is sajnálja az ember. DE EZ ÁTVERÉS EGY HAZUG CSALÓ!!!!
Megtettem a feljelentést! Remélem megkapja méltó bűntetését, de továbbra is hírdet!
Az adatai: Hajdu Krisztián Török Bálint út 24. 2030
Telefonszámok: 0670/5488744 , 0630/7153396
Vigyázzatok! Ne utaljatok előre pénzt! Ne küldjetek előre csomagot! Talán jobb is ha nem internete vásároltok! (még akkor sem ha a másik fél nagyon kedvesnek és megbízhatónak tűnik)

Angyal20 # 2013.04.05. 08:34

Érdeklődni szeretnék, hogy az Allerima névvel futó fórumozó e-mail címét megkaphatom-e.

Üdv Angyal20

Angyal20 # 2013.04.05. 08:26

Kedves Allerima!

A hölgy nevét megtudná adni, ugyanis nagyon hasonló az én esetem is, előfordulhat hogy a keresett személy ugyan az.Az én megkárosítóm keresztneve Vivien.

Üdv Angyal20

Agent Cooper # 2013.03.26. 17:03

Kedves gyarmi!

Talán inkább a renőrségen kellene bejelentést tennie, illetve az oldal üzemeltetőjéhez eljuttatni az információt.

Üdv: A. Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

gyarmi # 2013.03.25. 20:35

Az oldalon már szereplő fiatalember Suki Tibor Benjámin ismét hirdet és keresi áldozatait a számlaszáma a régi 12010879-01367546-00100009 a számlához tartozó cím Budapest 7 ker Dob u 50 sz a telefonszáma amit most használ 06 20 554 6811 Az Apródon akadtam össze vele most is hirdet néhány dolgot ( http://aprod.hu/…k/user/fl0H/ ) utalás után ígérete szerint postáz de személyesen legnagyobb igyekezetem ellenére sem tudtam megnézni a hirdetett terméket gondolom az oldal olvasóinak ez nem ismeretlen. Bízom benne hogy sikerült az információimmal segítenem remélem hamarosan nem lesz lehetősége hirdetni.

AudistaA4 # 2013.03.24. 09:07

Kedves oriontronic!

ez egy nagyon jó hozzászólás és mennyire igaz,az ember jóformán semmit nem tehet ha egy ilyen helyzetbe kerül.ha azt nézzük akkor biztos lesznek olyan ügyek amiket meg sem fognak oldani,ha ennyi időbe telik.szomorú,hogy akik ezt a pályát választják mint a nyomozás,csak azt várja,hogy leteljen a 8 óra és menjen meccset nézni,de tisztelet a kivételnek.de nem akarok senkit becsmérelni ki hogy végzi a munkáját.

Véleményem # 2013.03.20. 17:46

Agent Cooper

Bocsánat, a filmekre gondoltam...

oriontronic

Nem azért, hanem mert kevesen vannak és mellette más feladatokat is kapnak... Persze ez személy függő is, hogy ki hogy áll hozzá mint nyomozó. Vagy 24 órájában ezen gondolkodik vagy a 8 órában. 8 órában nem tud csodát tenni az ügyekben. De ha mellette még időt szán rá akkor esetleg jobb eredményei lesznek, ezt meg nem sokan vállalják be önként, hogy a szabad idejükből menjen el ez az idő.
A záró jeles gondolatod nagyon jó! Kár, hogy ők nem így gondolják...
Sok múlik a hozzá álláson. De egyes beosztásokban X összegért nem vállal kockázatot a nyomozó hogy körözöttet fogjon el. Van aki megteszi persze, de szerintem a többség nem. Dolgozhat kétszer annyit, de túlórát nem fizetnek neki általában, akkor miért törje magát, ha egy fix fizetése van gyakorlatilag. Ha teljesítmény béreznének akkor lehet hogy többen oda tennék magukat...

ati90 # 2013.03.20. 14:52

Jó napot kívánok!

A segítségüket szeretném kérni. Körülbelül 2 éve vásároltam egy kínai cégtől eredetinek árult karórákat, amikről azt állították, hogy egyenesen a gyárból jönnek, csak sokkal olcsóbbak. Kinézetre is pontosan olyanok voltak mint az eredetiek, garanciát is adtak hozzá. Nagyjából 60 db-ot rendeltem, amiből körülbelül 40-50 db-ot értékesítettem egy online aukciós oldalon (darabját 3-4000 ft-ért). Pár héttel ezelőtt feljelentést tettek ellenem termék hamis megjelölése miatt. A kérdésem az lenne, hogy milyen büntetésre számíthatok, illetve mit tudok tenni annak érdekében, hogy csökkenthessem, az esetleges büntetés mértékét? (Gondolok itt arra, hogy azon kívül, hogy beviszem a NAV-hoz az eladó hirdetését) Még egyetemre járó diák vagyok, esetleg ez az ügy érintheti a hallgatói jogviszonyom?

oriontronic # 2013.03.20. 13:28

De hisz pont azért halmozódik fel ennyi ügye, mert nem oldja meg őket, nem?
Ennek az egyik oka persze mindenképpen az, hogy nincs rá lehetősége, a másik viszont az hogy nem él meglévőkkel.
Azért ha odateszi magát egy nyomozó, fel tud göngyölíteni egy ilyen ügyet, lehet hogy sok papírmunkával, talpalással, több munkával mint amennyit a munkahelyén elvárnak tőle, de ha nem csak azzal foglalkozik hogy a lehető legkevesebb munkát kelljen elvégeznie a fizetéséért akkor gördülékenyebben mehetne ez is. (az említett példánál maradva kimehetne a nyomozó a körözött személy bejelentett lakcímére és begyűjthetné akár egy igazoltatás keretében)

Nyilván nem lehet rajtuk számon kérni, mert mindenki ezt csinálja a saját munkahelyén, és ezt csinálná rendőrként is. De a rendőröknél, orvosoknál, ügyvédeknél meg kellene oldani ezt valahogy, mert rengeteg ember élete múlik közvetlenül azon, hogy hogy végzik a munkájukat.

Szerintem egyébként egy ügyvédnek vagy jogásznak van a legkevesebb oka panaszkodni a fizetésére, és a munkája nehézségére RELATÍVE a magyarországi helyzethez - mondjuk egy háziorvoshoz vagy egy útaszfaltozó munkájához/fizetéséhez - képest.
Hozzáállás kérdése (és nem a fizetés nagyságáé)

Agent Cooper # 2013.03.20. 11:13

Kedves Véleményem!

Honnan gondolod, hogy Amerikában bemérik? Mert megnyugtatlak, hogy Amerikában sem mérik be, maximum az amerikai filmekben.
Egyébként meg egy nyomozónak Magyarországon átlagosan 20-30 ügye van egyszerre, miért pont ez kapna prioritást. Egy ilyen ügyben általában 1,5-2 év alatt születik meg az elsőfokú ítélet (jó esetben).

Üdv: A. Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Véleményem # 2013.03.20. 10:26

AudistaA4

Nem valószínű, hogy bemérik... ez nem amerika. Ha meg is van a tettes a széles körű adatgyűjtés után akkor beidézik. Majd ha nem jelenik meg köröztetik. Rengeteg időbe telhet ez...

AudistaA4 # 2013.03.19. 22:05

mennyi időbe tellik megekeresni a tettest,mert a telefonja be van kapcsolva és egyszer fel is vette,de mindent tagadot.bemérik egyáltalán?komolyan ha nem fognak semiit kezdeni az üggyel akkor én is ezt csinálom....annyira elszomoritó hogy pont az ilyenekkel nem foglalkoznak amivel havi 2milliót is összelophat a csaló!

Agent Cooper # 2013.03.15. 00:44

Kedves Allerima!

A rendőrségen feljelentést tehet, a rendőrség a szabálysértési eljárásban is köteles megállapítani az elkövető kilétét. De amennyiben nem csak az Ön sérelmére követett el ilyen bűncselekményt partnere (ami elég valószínű), akkor az üzletszerűség minősíti a cselekményt, és ebben az esetben bűncselekmény valósult meg.

Üdv: A. Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Allerima # 2013.03.14. 22:54

Kedves Szerkesztőség!

Érdeklődni szeretnék egy elég hasonló eset miatt. Az egyik hirdetőoldalon találtam egy terméket. Elutaltam 7500 Ft-ot, hétfőn elvileg feladták elsőbbségivel, de nem érkezett meg. Mi ilyenkor a teendő? Napok óta nem válaszolt mikor kértem az ajánlott levél számát. Tegnap írta, hogy bocs, de nem volt itthon a húga, aki feladta, de amint hazaér megkérdezi és megírja. Nem írta meg. Este 10-kor írtam neki, hogy már biztos megjött a húga, írja meg, de azóta sem válaszolt.
Úgy tudom, hogy szabálysértésnek minősül.
Mit lehet tenni ilyen esetben?
A postán nem igazán tudtam érdeklődni, mert a számot nem küldték el és az elsőbbséginek (amennyiben feladták) legkésőbb máig meg kellett volna érkeznie.

A postán átnézték a leveleket, ott nem volt, de nem is tudnak utánanézni mert nincs meg a szám.

A hölgy e-mailcímét, nevét és számlaszámát tudom.
Tehát be lehet azonosítani, hogy kiről is van szó.

Köszönettel:
Allerima